امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استرس در کودکی : ابتلا به اختلالات در بزرگسالی
استرس دوران کودکی موجب ابتلا به اختلالات تبدیلی مانند تشنج و بی حسی اندامی در بزرگسالی می شود

غلامرضا حاجتی امروز در بیست و هفتمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اختلالات تبدیلی بیماری است که با علائم مغزی مانند تشنج، فلج و بی حسی اندام ها خود را نشان می دهد و معمولاً در معاینات و بررسی های معمولی نورولوژیک هیچ یافته ای از خود بروز نمی دهند.
وی افزود: به نظر می رسد این بیماری به علت تعارضات ذهن ناخودآگاه ایجاد می شود که یک قرن قبل پزشکان و روانپزشکان آن را بر اساس رفع تعارضات ذهن ناخودآگاه و استرس ها درمان می کردند.
این روانپزشک تصریح کرد: در این بیماری بیمار نسبت به ایجاد علائم آگاه نیست و می توان گفت استرس هایی که از دوران کودکی برای فرد ایجاد می شود می تواند این بیماری را ایجاد کند.
حاجتی تصریح کرد: حدود ۹ تا ۳۰ در ۱۰۰ هزار نفر در جامعه عمومی و یک سوم مراجعان کلینیک های نورولوژیک و بستری بیمارستان های اعصاب و روان به علت ابتلا به این عارضه است.
وی اضافه کرد: این بیماری زمینه ژنتیک هم دارد و باید گفت که پیشگیری خاص ندارد و فقط باید از ایجاد استرس های دوران کودکی و بزرگسالی جلوگیری کرد و به نوعی نحوه مقابله با استرس ها را از دوران کودکی به کودکان یاد داد.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : Morteza , nazaninn , paravar2008 , شفا یافته , parisa2011 , جلال علایی موسوی , elham 66

پیام های داخل این موضوع
استرس دوران کودکی موجب ابتلا به اختلالات مانند تشنج و بی حسی اندام - توسط pariya - 2010/12/19, 03:52 PM
استرس و کودک - توسط niloofary - 2015/07/28, 10:03 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نوبرانه‌هاي آلوده و خطر ابتلا به بيماري‌هاي حاد عفوني نازلی 0 2,230 2012/04/07, 11:26 PM
آخرین ارسال: نازلی
  الکل خطر ابتلا به سرطان و فشارخون را افزایش می دهد.. najva 1 3,131 2012/04/06, 04:47 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  ترك ناگهاني سيگار مي‌تواند يك نشانه ابتدايي از خطر ابتلا به سرطان mojtaba2iran 0 2,651 2011/03/04, 02:08 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iran
  آلودگي هوا و استرس‌ موجب سقط جنين‌ و ناباروری میشود mojtaba2iran 0 2,765 2011/03/02, 11:54 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iran
  اسکناس های کثیف از عوامل مهم ابتلا به عفونت های روده ای است paravar2008 0 1,926 2010/12/05, 01:13 PM
آخرین ارسال: paravar2008

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
5 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست