امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چیزهایی که در مورد ازدواج باید بدانید
به نظر من که این تفکر که پسرها به دنبال کسی مثل مادرشون هستن کاملا خاص و محدود به یه قشر بسیار کوچیک از اجتماع میشه. بعد هم اصلا تو این ظاهرا تحقیق ذکر نکرده از چه نظر شبیه؟ قیافه، رفتار، تحصیلات، یا کارهای خونه یا نوع رابطه با سایر اعضای خونه؟؟؟؟
سطح فرهنگ، میزان تحصیلات و محیط اجتماعی هر فردی مهمترین عامل برای تعیین و انتخاب همسرشه. همه چی برمی گرده به سطح توقعی که ما از همسرمون داریم. اگه دوست داریم همسرمون تو لحظه لحظه زندگی کنارمون باشه و تو کوچکترین مسائل هم ازش کمک بخوایم و یه دوست خوبی برامون باشه پس باید دنبال کسی بگردیم که هم از لحاظ فکری هم فرهنگی هم تحصیلاتی به ما نزدیک باشه و هم خونی داشته باشه. همه ما عاشق مادرمونیم اما چند نفر هستند که بگن مادرشون تو همه مسائل زندگی درکشون میکنه؟ میشه راجع به همه چیز با مادر صحبت کرد؟؟
اصلا این حرف غیر منطقیه که یه پسر دوست داره همسرش شبیه مادرش رفتار کنه؟ مادر مهمترین خصوصیتش دلسوزی برای بچه هاش و مراقبت بیش از حده پس کسایی که از همسرشون توقع دارن مثل مادرشون تیمارشون کنه حتما دوست دارن همسرشون هم شبیه مادرشون باشه.
زندگی شبیه یه ترازو می مونه که مرد و زن تو کفه های این ترازو هستند. ایده آل ترین حالت اینه که این ترازو بالانس باشه و یک کف سنگینی نکنه.این اتفاق زمانی می افته که بتونیم فردی رو برای زندگی انتخاب کنیم که هم شان با خودمون باشه و معیارهایی که هر کدوممون برای خودمون داریم رو داشته باشه. یه رابطه سرشار از عشق و محبت و احترام دو طرفه.
پس به طور خلاصه به نظر من معیار مشابهت با مادر به هیچ عنوان معیار عامی نیست و احتمالا تو یه قشر کوچیکی وجود داره و به نظر من مهمترین ویژگی که دوطرف رو بهم جذب می کنه اینه که میتونن بهم اعتماد کنن و حرف همو بفهمن و به عبارت ساده تر دوست خوبی برای هم باشن
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن

پیام های داخل این موضوع
RE: ازدواج ممنوع! - توسط 7714 - 2012/07/08, 01:11 PM
RE: پسران برای ازدواج چه دخترانی را انتخاب می‌کنند؟! - توسط MAHDI - 2010/10/17, 11:49 AM
با اينها ازدواج نكنيد - توسط yaro - 2010/11/25, 05:55 PM
RE: با اينها ازدواج نكنيد - توسط tanha - 2010/11/25, 08:23 PM
فواید بوسیدن و بغل کردن...!!! - توسط yaro - 2010/11/26, 11:16 PM
RE: فواید بوسیدن و بغل کردن...!!! - توسط Phoenix - 2012/07/02, 05:24 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تسلیم شدن به یک مرد به امید ازدواج شیوا29 0 2,236 2015/01/13, 08:19 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  برای موفقیت در زندگی اینها را باید بدانید شیوا29 0 2,818 2014/06/17, 06:41 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  آنچه که در مورد ازدواج اينترنتی باید بدانید paeazan 11 8,791 2014/04/18, 06:33 PM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  جور دیگر باید دید شيدا رها 4 3,270 2013/05/21, 10:05 AM
آخرین ارسال: movahedi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
13 مهمان