امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یبوست
من با رعایت رژیم غذایی در تمام مدت بی تحرکیم هم این مشکل را نداشتم و دستگاه گوارشم مثل ساعت عمل میکنهicon_biggrin

با این دستور: شب قبل از خواب و صبح ناشتا 2قاشق مرباخوری قدومه شیرازی را در یک لیوان آب جوش هم میزنم تا لعاب بده بعد یک قاشق عسل اضافه کرده و میخورم.

بذرهای ملین زیادی بجز قدومه شیرازی وجود داره اما با مطالعاتی که داشتم مصرف بلندمدت بقیه ملین ها عوارضی ایجاد میکنه و تنها این بذر هست که مصرفش عارضه ای نداره.
لازم به توضیح هست که با این نوشیدنی فقط دستگاه گوارش بصورت عادی کار میکنه و باعث نرم شدن روده ها و تقویت آن میشه و حالت مسهلی ایجاد نمیکنه بنابراین بدون هیچ نگرانی در هر شرایطی میتونه مورد استفاده قرار بگیره.

در ضمن من هر روز ظهر همراه ناهار سبزی خوردن میخورم. و حتما دست کم روزی یکبار میوه میخورم. میوه هایی مانند سیب و گلابی را با هسته باید خورد چون هسته ها مانند یک ملین عمل میکنند.

کسانی که مدتی دچار یبوست بودند اول باید یک پاکسازی دستگاه گوارش داشته باشند و پس از آن این دستورات را رعایت کنند. برای این منظور:
بیماران در صورت داشتن یبوست مزاج از مواد زیر روزی 1 تا 2 قاشق مربا خوری استفاده نمایند . (این دستور مسهل هست که مدت کوتاهی برای برطرف کردن مشکلات حاد و پاکسازی اولیه مورد استفاده قرار میگیره)

برگ سنا 50 گرم ، تخم گشنیز 50 گرم ، گل ختمی 50 گرم و گل سرخ 25 گرم . همه را تمیز كرده مخلوط كنید ، سپس آسیاب كرده یك قاشق مربا خوری با نصف لیوان آب و عسل میل شود .

من با اطمینان این روش را تجویز میکنم چون خودم 4سال هست که رعایت میکنم و خیلی راضی هستم.agreement2

مطمئن باشید که با انجام این دستورات نیازی به آندوسکوپی نیست و مشکل برطرف میشه. تازه آندوسکوپی برای تشخیص علت هست نه برای درمان!
لطفا آب آلو و هندوانه نخورید چون اگر مشکل یبوست برطرف بشه مشکلات دیگری به همراه خواهد داشت. روغن زیتون خیلی مفیده و منهم معمولا استفاده میکنم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : roya-n , سها , لاله وحشی

پیام های داخل این موضوع
یبوست - توسط انیس - 2011/06/18, 02:22 PM
RE: ام.اس و یبوست - توسط شفا یافته - 2011/11/15, 12:42 PM
RE: ام.اس و یبوست - توسط سیما جون - 2012/03/17, 12:34 AM
RE: ام.اس و یبوست - توسط nazii - 2012/03/17, 01:14 AM
یبوست و ام اس - توسط برگ 7 - 2012/09/20, 11:46 AM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست