•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اسی ها دربرنامه ی تلویزیونی
دوستان امروز پنج شنبه یکی از بیماران ام اس میان تو برنامه روز ششم.شبکه یک.شاید الانا بیاد
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : minoshka , نازی ی
سلام الان تا چند دقیقه دیگه این مهمون برنامه ششم میاد
میشه باز هم نفس کشید و زندگی کرد  
 تشکر شده توسط : naz.gigili , نازی ی
الان شبکه 7 داره مصاحبه دکتر صحراییان رو زنده نشون میده.
تازه شروع شد.
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : نازلی , hessam , نازی ی
برنامه جمعه ایرانی

با حضور بیماران عزیز ام اس و خانواده محترم آنان 10/3/92 از ساعت 9 تا 11:30 صبح رادیو ایران موج fmردیف 90

حتما گوش بدهید .
 تشکر شده توسط : نازلی , nahid , نازی ی
خب ممنون من فقط تونستم شانسی بحث دکتر قهاری رو ببینم وقتی داشتم نگاه میکردم برنامه خانواده رو بعد ایشون گفتن من هم متخصص مغزواعصابم هم بیمارم شوک شدم اولش چون انتظار نداشتم برنامشون در مورد ام اس باشه
بعدشم نشستم گوش دادم
برنامش از اول ندیدم ولی خوب بود
ممنون بچه ها icon_question

حالا کی دکتر صحراییان میاد روی شبکه اموزش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امروز بوده خب نتونستم ببینم
رادیو هم که گوش نمیدم
ولی حیف شد نشد برم تهران روز جهانی ام اس شرکت کنم وگرنه من حاضر بودم از خوزستان 24 ساعت تو راه باشم برم برای برنامه ام اس و بعد باز برگردم همون روز
ولی ساعتش خوب نبود angry3

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : omid , نازی ی
الان در کانال اصفهان دکتر شایگان نژاد در مورد ام اس صحبت میکنن و سوالها رو هم جواب میدن
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : omid , نازی ی
ایول ممنون من دارم نگاه میکنم

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : نازی ی
در قسمتهایی از برنامه که من دیدم دکتر شایگان نژاد عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان موارد زیر رو مطرح کرد :

برای دلایل ام اس یه مثلث بیان کرد.1-ژنتیک که تاثیر دارد و حانواده هایی که بیمار ام اس دارند، 15 درصد احتمال ابتلای شخص در آن خانواده ها بیشار لز بقیه خانواده ها است
2-عوامل محیطی
3-سیستم ایمنی.کسانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است به بیماری ام اس مبتلا میشوند
صنعتی شدن زندگیها رو مطرح کرد برای علت ام اس.در کل هنوز علت بیماری شناخته نشده
سالها پیش ام اس در کشورهای اروپایی و آمریکا و.. رو به رشد بود اما الان در ایران در حال رشد است
برای ازدواج مشکلی ندارند.آنها که از سالها پیش بیمار شده اند که دارویی نبوده و حالشون خوب نیست، با موافقت طرف مقابل هیچ منعی برای ازدواج آنها نیست
برای بارداری بیماران ام اس منعی وجود ندارد و هر چند بار که بخواهند میتوانند باردار شوند.اما باید دکتر خود را درجریان قرار دهند و از سه ماه قبل از بارداری داروهای خود را قطع کند.و گفت که موقع بارداری، اکثر بیماران عود ندارند
از دو سال و نیم پیش داروهای خوراکی وارد بازار شده اند.اولین آنها داروي گيلنيا با نام ژنريک فينگوليمود.چهارمین داروی خوراکی عید امسال وارد بازار شد که اسمش برام جدید بود و متوجه نشدم چی گفت
اثر داروهای خوراکی دو برابرِ داروهای تزریقی هستش
در ایران داروهای خوراکی در رده دوم درمان قرار دارند. اما به زودی استفاده از این داروهای خوراکی در ایران بیشتر میشود
این بیماری قابل کنترل است
درصد کمی از بیماران، بیماری پیشرونده دارند و اکثرا بیماری آنها عود کننده بهبود یابنده است. اکثرِ درمانهای الان هم برای کسانی است که بیماری آنها خفیف است
یکی پرسید 34 سال است که پدرش بیمار است و روی ویلچر است دکتر گفتن برای کسی که بیماری اون پیشرفت کرده درمانی در حال حاضر نیست و آنها باید توانبخشی کنند
بیماران باید تحت کنترل باشند و زیر نظر یک پزشک پرونده داشته باشند و معاینات، دوره ای باشد
از عوارض بیماری گفتند عوارض حرکتی و تعادل و ادرار و اگ بیماری پیشرفت کند مشکل تکلم
گفت برای بیماران cis دارو نمینویسند اما باید زیر نظر باشند
در مورد تغذیه برای بیماران ام اس گفتن که رژیم خاصی برای آنها نیست اما بهتره رژیم متعادلی داشته باشند. از مصرف چربی های اشباع پرهیز کنند. نباید وزن آنها زیاد باشد
فعالیت و ورزش و مخصوصا شنا برای آنها عالی است
از گرما پرهیز کنند
خانواده ها بیماران ام اس را حمایت کنند.آنها را محدود نکنند

یه چیزی گفت من خوشم اومد.گفت نباید بیماری ام اس رو دست کم گرفت.متاسفانه من اولش بیماریم رو دست کم گرفتم..
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : omid , محبوب64 , نگار1353 , arezooo82 , ghaside , نازی ی , paeeze
سلام دوستان
فردا ام اسی ها در برنامه ی ورزش و مردم ساعت 9صبحicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : آرزو , paeazan , طاهره کسمایی , zenith , hessam , omid
الان من موندم 9 صبح رادیو گوش بدم confused....تلویزیونو ببینم confused؟

میدونم آخرش هم خواب می مونمangry3angry3angry3
 تشکر شده توسط : zenith , نازی ی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 28
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص ahmad ebrahimi 128 82,273 2014/03/27, 06:43 PM
آخرین ارسال: reihane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان