•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری
من که خيلی بهش احساس وابستگی ميکنم و واقعا دوسش دارمagreement2 اصلا هم دلم نميخواد قطعش کنم اگه این داروها جلو پيشرفت رو ميگيره خوب با قطعشون بازم بيماری عود ميکنه که!!اینا که باعث درمان نمیشن!! نميفهمم چرا اصلا بايد قطع بشه confused2
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ارزو , ehsan 10054 , شیرین , مهسا , پریا حقیقت پور
یه سوال؟؟

مصرف دارو رو قطع نکنیم یعنی منظور بدون اجازه دکتراس؟؟

چون خیلی ها هستن که الان در حال حاضر دارو مصرف نمیکننSmile (16)
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ارزو , ehsan 10054 , پریا حقیقت پور
من که نمی خوام قطعش کنم ولی به لطف بعضی مسئولان خودبخود قطع میشه بعد هر دو یا سه ماه ،یک ماهی استراحت میدن تا دوباره دارو پیدا بشه angry2
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ساغر , ehsan 10054 , مهسا , پریا حقیقت پور
(2012/08/27, 09:19 PM)paeeze نوشته است: جالبه! ولی باید تاثیرش با دارونما در دراز مدت هم بررسی بشه.ممکنه واسه جیب خودشون بگن باید الی الابد دارو مصرف کنی!!!شاید با مصرف دارو و حس تلقینشه که فکر میکنن دارن بهتر میشن!
همه ی کشور ها که نفت ندارن, عوضش راه های زیادی برای پول در آوردن دارن!

به هر حال فعلا مسیرمون از دارو میگذره...
دقیقا مهندس...این حرفتوون کاملا صحیح هست(ممکنه واسه جیب خودشون بگن الی الابد باید مصرف کنین)کلا این روال هست که بر اثر آنتی بادیهائی که بر ضد دارو تو بدن ساخته میشه معمولا بعد از 5 سال مصرف مداوم داروو دیگه اثری نداره...نه حالا داروهای ام اس هر داروی دیگه ای هم همین جوره...مثلا دیدین میگن انتی بیوتیک برای هر سرما خوردگی نخورین..چون بدن نسبت بهش مقاوم میشه و جوابگوئیش اگر مورد حاد پیش بیاد میاد پائین...حالا ما تو همین ساین از بچه ها هستن طرف مثلا 10 ساله داره آونکس میزنه...آخه رو چه حسابی؟

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : amirfarhag , paeeze , ehsan 10054 , مهسا , پریا حقیقت پور
(2012/08/29, 11:32 AM)زهرا59 نوشته است: دیشب که رفته بودم برای ویزیت مطب دکترم ،یه زن و شوهر جوون اومده بودن که خانم جوان تو را رفتنش مشکل داشت بعدش نوبت من بود دکترم گفت این خانم میخواست باردار بشه داروهاشو قطع کرده بود ونزدیک به یکسال از هیچ دارویی استفاده نکرده بود که یه حمله داشت ،حتی حرف زدنشم دچار مشکل شده بود که دکتر براش پالس تراپی نوشت
بنظرم مادر شدن حق طبیعیه همه ماست ولی نمیدونم به چه قیمت ؟ به قیمت از دست دادن سلامتی confusedconfused2

ولى مادر شدنم خيلى مهمه.يعنى ممكنه با قطع دارو مسئله ايجاد بشه؟دكتر من كه گفت هر زمان خواستى ميتونى اقدام كنىconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , پریا حقیقت پور
آوونگس ميزدم سردرد وطب داشتم به دكترم هم گفتم گفت نه ه ه ه ه ه ه هههههههه
بنده خدا بم گفت هر كاري ميكني بكن قطع نكن
ولي قطع كردم بنده خدا داشت گريه ميكرد ولي بش خنديدم
ولي من قطع كردم الانم اينجوري كه ميدونيد

(2012/08/29, 08:31 PM)yas نوشته است: احسانننننننننننننننننننننننننننننن یعنی تو خودت سرخود داروت رو قطع کردی بعد اینطوری شدی واقعا که خب نمیشد از دکتر بخوای و بپرسی بعدشم مگه امپول چه اشکالی داره که شماها ازش خسته میشید بخدا بهتر از اینکه بعدا مشکلی راتون پیش بیاد
من الان دارم 5 سال داروهای مختلف استفادهمیکنم ولی هیچوقت قطعشون نکردم خیلی هم خوبم مثل یه فرد عادی و طبیعی تا خودمم نگم ام اس دارم کسی نمیفهمه ولی عمرا هم بگم بذار بقیه روی من حساب همیشگی رو بکنن بیخیالشون بیخیال ام اس بیخیال دارو بیخیال اوونکس سینووکس و بتافرونیکه استفاده کردم و بیخیال کلا داروها

...
 تشکر شده توسط : nahid , پریا حقیقت پور
اهان بنده خدا دکتر گریه میکرد اره جون خودت دکترا بدترین خبر رو به مردم میگن ککشم نمیگزه N_aggressive (35)

بهرحال 5 سال پیش دکتر بهم گفت باید 5 سال تزریق کنی و بعد قطعش میکنم یعنی خودش گفته حاال برم ام ار ای تا ببینم چی میگه ولی همیشه میگه
بهرحال خودش میخواد قطعش کنه
و خیلیها هم که قطع کردن یه دوره 5 ساله یا کمتر یا بیشتر رو گذروندن و باتوجه به روند بیمار یداروشون رو قطع میکنن
اون خانمه هم که بدراه میرفت بخاطر قطع دارو و بارداریشون اولا باید با پزشکشون مشورت میکرده که نکرده بعدشم معمولا سه ماه قبل با نظر دکتر امپولاشو قطع میکنه ولی حتما چیز دیگه ای میده قرصی چیزی که روی بچجه هم تاثیر نداشته باشه بهرحال بازم تقصیر خودش بوده نه دکتر نه هیچکس دیگه ای

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : paeeze , ehsan 10054 , پریا حقیقت پور
(2012/08/30, 11:13 AM)yas نوشته است: معمولا سه ماه قبل با نظر دکتر امپولاشو قطع میکنه ولی حتما چیز دیگه ای میده قرصی چیزی که روی بچجه هم تاثیر نداشته باشه بهرحال بازم تقصیر خودش بوده نه دکتر نه هیچکس دیگه ای

چیو تقصیر خودشه!!!!!!مگه حمله دست خود آدمه؟ خوبه میگن 30 درصد پیشگیری میکنه.اعتماد به دارو خیلی خوبه ولی نه تا این حد که وقتی میزنی بگی خوبه خوب شدم من هیچیم نیست.

شریعتی میگه من همون قدر که به ...ها اعتماد دارم ازشون هم میترسم.(جای خالی رو خودتون پر کنید)
منم میگم من همون قدر که به اینترفرون اعتماد دارم ازش میترسم

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , TootFarangi , پریا حقیقت پور
الان تو پروتوکلای درمانی دوران بارداری رو خیلی کنترل میکنن...معمولا دوران آرومی خواهد بود چون بدن هورمون های ناشناختهای ترشح میکنه که سیستم ایمنی رو ضعیف می کنه تا به جنین حمله نکنه و آسیبی بهش نرسونه...مخصوصا 3 ماهه ی دوم و سوم دوران بسیار آرومی خواهد بود و احتمال حمله به شدت میاد پائین...سه ماههی اول ریسک یخورده بالاتره...اگر دکتر در حین دوران بارداری احساس خطر کنه...میتونه از گلاتیمر استات یا همون کوپاکسون برای تعدیل سسیستم ایمنی استفاده کنه..چون تو گروه B قرار داره دارو و خطر چندانی برای جنین نداره...بعد از زایمان هم بعد از گرفتن شیر اول از مادر که میگن برای جنین واجبه ..برای پیش دستی از حملهای قوی بعد از زایمان که معمولا سریع اتفتق میوفته و شدتشم زیاده...حتی اگر حمله هم نباشه بین 5 تا 7 گرم پریدنزولون وریدی به مادر تزریق میکنن...که بعد از اون دیگه نباید شیر مادر به نوزاد داده بشه...کلا کنترل بشه دوران خیلی خطرناکی نیست...بیچاره ما مردا که از این هرمونا نداریم..confused2confused2confused2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : آیدا , ehsan 10054 , پریا حقیقت پور
vaghean agar bade zayeman nashe rah raft on bacharo chetorimishe bozorg kard. salamatimon raft . gheyde bache ham bezanim . be che hadafi zendegi konim
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 40,965 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
  علائم بیماری MS Prime 40 56,907 2018/03/05, 04:17 PM
آخرین ارسال: Nadertaghvai
Rainbow بیماری ms وراههای مقابله با آن Hasty 9 9,539 2015/07/28, 09:36 AM
آخرین ارسال: majid1
  سیاه شدن سر استخوان فمور در بیماری ام اس آیدا 16 16,587 2014/12/20, 11:36 PM
آخرین ارسال: somaye_602000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان