امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ديابت و كورتون.
دوستان دكتر من خيلي روي استفاده از كورتون تاكيد دارن
و حتي اون رو يكي از داروهاي مهم اين بيماري ميدونن. و هر دو ماه يه بار 500 ميلي كورتون وريدي رو واسه من تجويز ميكنن.
اما بعد از چند بار پالس تراپي ماهانه, كه دوباره رفته بودم واسه پالس سرپرستار بخش با حالتي نگران وعصباني برگشت و بهم گفت كه دوست داري علاوه بر اين بيماري ديابت هم بگيري. ميدوني كه چقدر اين دارو باعث ديابت ميشه.
همين هفته پيش دكترا واسه يه جون مثل تو , بر اثر استفاده زياد از اين دارو , تشخيص ديابت دادن.
با آنچنان حالت دل سوزي بهم اينا رو ميگفت كه انگار..........
من هم از اون موقع ديگه پالس نگرفتم.
بعد رفتم پيش دكترم و اون هم گفت: به نظرت بين بد و بدتر كدوم رو بايد انتخاب كرد. و شروع كرد به سري توضيحات و اين چيزا ولي من قانع نشدم و الان هيچ چيزي مصرف نميكنم وحالم هم خيلي خيلي خوبه.

حال هم بين ام اس و ديابت گير كردم............icon_cry

آيا واقعا كورتون باعث ديابت ميشه.........؟
اصلا ديابت چيه......؟

تشکر شده توسط : Ghost
دیابت یك اختلال در سوخت و ساز (متابولیسم) بدن است كه در آن یا انسولین به مقدار كافی در بدن وجود ندارد و یا انسولین موجود قادر نیست تا وظیفه خود را به درستی انجام دهد و در نتیجه به علت وجود مقاومت در برابر آن، قند خون بالا مي‌رود. انسولین هورمونی است كه توسط سلول‌های "بتا"واقع در پانكراس ترشح می‌شود و وظیفه اصلی آن كاهش قند خون است. پانكراس نیز یكی از غدد دستگاه گوارش است كه در پشت معده قرار دارد بالا بودن قند خون در دراز مدت باعث بروز عوارض در سیستم قلب و عروق، كلیه‌ها، چشم و سلسله اعصاب می‌گردد.
باتوجه به عوارضی که کورتون داره مثل افزایش قند خون ، چاقی و بیماری های قلبی وعروقی میشه با تغذیه مناسب عوارض این دارو رو به حداقل رساند
دوباره ادامه بده
 تشکر شده توسط : yummy , DavidBili
(2012/05/27, 03:43 PM)warrior نوشته است: دوستان دكتر من خيلي روي استفاده از كورتون تاكيد دارن
و حتي اون رو يكي از داروهاي مهم اين بيماري ميدونن. و هر دو ماه يه بار 500 ميلي كورتون وريدي رو واسه من تجويز ميكنن.
اما بعد از چند بار پالس تراپي ماهانه, كه دوباره رفته بودم واسه پالس سرپرستار بخش با حالتي نگران وعصباني برگشت و بهم گفت كه دوست داري علاوه بر اين بيماري ديابت هم بگيري. ميدوني كه چقدر اين دارو باعث ديابت ميشه.
همين هفته پيش دكترا واسه يه جون مثل تو , بر اثر استفاده زياد از اين دارو , تشخيص ديابت دادن.
با آنچنان حالت دل سوزي بهم اينا رو ميگفت كه انگار..........
من هم از اون موقع ديگه پالس نگرفتم.
بعد رفتم پيش دكترم و اون هم گفت: به نظرت بين بد و بدتر كدوم رو بايد انتخاب كرد. و شروع كرد به سري توضيحات و اين چيزا ولي من قانع نشدم و الان هيچ چيزي مصرف نميكنم وحالم هم خيلي خيلي خوبه.

حال هم بين ام اس و ديابت گير كردم............icon_cry

آيا واقعا كورتون باعث ديابت ميشه.........؟
اصلا ديابت چيه......؟
کورتون عوارض بد زیادی داره که خیلیهاش قابل حله کورتون داروئی که در بسیاری از موارد معجزه می کنه یعنی یه شمشیر دولبه هست انگار کسی رو که آتیش گرفته رو دارن با بیل خاموش میکنن ولی همون حکایت بد و بدتره گاهی اوقات چاره ای نیست به نظر من با نورولوژیستهای دیگه هم مشورت کن. دیابت هم همون بیماری قند بعد دریافت کورتون قند خون بالا میره که بهتره یه مقدار کربوهیدارت مثل نون و برنج و ...و شیرینی کمتر مصرف کنی فکر کنم کورتون یه مقدار جلوی انسولینی تو بدن هست رو میگیره و قند خون رو زیاد نشون میده.
 تشکر شده توسط : yummy , DavidBili , Ghost
تا اونجایی که من میدونم احتمال اینکه مشکلی پیش بیاد از احتمال خطر توی پنیسیلین کمتره امیدوارم که هر دوتون همیشه خوب باشید

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,705 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان