امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا می توان خطر عود را پس از زایمان کاهش داد؟
محققان در حال انجام آزمایش های بالینی برای پیدا کردن این موضوع هستند تا ببینند آیا در زنان با طیف وسیعی از بیماریهای خود ایمنی ، هورمون موجود در دوران بارداری می تواند کمک کند.
زنان مبتلا به ام اس ، آرتریت روماتوئید و بیماری تیروئید، گزارش پیشرفت های قابل توجهی در بهبود علائم خود را در دوران بارداری داده اند.با این حال بسیاری می گویند شرایط بعد از زایمان برگشته است و با حتی بدتر شده است.
مثلا خانم کلر الیور، 36 ساله، از Peebles در مرز اسکاتلند، مادر دو پسر 10 و سه ساله است.او در سن 19 سالگی مبتلا به ام اس تشخیص داده شد، اما هنگامی که او برای اولین بار در سن 25 سالگی باردار شد، تفاوت شگفت انگیزی را مشاهده کرد.

او گفت: "فوق العاده بود، تقریبا علایم به طور کامل ناپدید شد،". "من به طور کامل احساس سلامتی می کردم. من می توانستم او را بلند کنم ، حرکت بدهم، چیزی که من فکر نمی کردم امکان پذیر باشد.
او پنج سال بعد از زایمان را بدون عود مجدد بود، و زمانی که وی برای بار دوم باردار شد اثر مشابهی را تجربه کرد.

"این موضوع باعث تعجب است که چه چیزی در بدن زنان حامله باعث این مسئله می شود، آیا هورمون حاملگی باعث این اتفاق می شود؟ چطور این مسئله اتفاق می افتد ؟
در دو کارآزمایی بالینی که در فرانسه و در ایالت کالیفرنیا برگزار می شود، محققان می خواهند بدانند آیا افزایش سطوح پروژسترون و استروژن می تواند زنان را از عود بیماری پس از زایمان محافظت می کند.

رئیس اجرایی سیمون گیلیسپی می گوید: "این دلگرم کننده است که برخی از تحقیقات، به ویژه پژوهش در فرانسه در حال حاضر می تواند سرنخ و راه رو به جلو بالقوه در درمان باشد. اما استفاده طولانی مدت از هورمون مشکل آفرین است . و تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود که این هورمونها چه مزایا و چه خطراتی ممکن است داشته باشند و آیا می توان از آنها در درمان ام اس استفاده کرد.

Source: BBC News © British Broadcasting Corporation 2012 (25/05/12)

تشکر شده توسط : ساغر , زهراجون , مینا... , مهوش , MFhealth , kiana , elham 66 , مُنا_منتظر المهدی
چند بار گفتم دکتر من که ازivigبرا جلوگیری از عود پس از زایمانم استفاده کرد.البته فکر کنم بستگی به حال و شرایط بیماری اون خانم هم داشته باشه
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی
(2012/05/26, 06:16 PM)مهوش نوشته است: چند بار گفتم دکتر من که ازivigبرا جلوگیری از عود پس از زایمانم استفاده کرد.البته فکر کنم بستگی به حال و شرایط بیماری اون خانم هم داشته باشه

مهوش خانم ivig یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی است که استفاده می شود اما دانشمندان دنبال راهی هستند که بدون سرکوب کردن سیستم ایمنی که می تواند خطرناک باشد بیماران را محافظت کنند و حتی شرایط را طوری کنند که همان بهبودی که در زمان حاملگی احساس می شده است همچنان پایدار بماند
 تشکر شده توسط : kiana , مُنا_منتظر المهدی
.
مزاياي شير دادن مادران مبتلا به ام اس

بر‌اساس يک مطالعه جديد که در مجله JAMA منتشر شده است، مادراني که ام اس دارند و کودکان خود را در طول 2 ماه اول زايمان شير مي‌دهند بيماري خود را به مدت 6 ماه به تعويق مي‌اندازند.

به گزارش شفا آنلاين : تصورات در مورد بيماري ام اس در طول 60 سال گذشته تغيير کرده است. جامعه ملي ام اس نشان مي‌دهد که تا سال 1950 پزشکان زنان مبتلا به ام اس را از بارداري منع مي‌کردند، با اين تصور که بارداري باعث تشديد بيماري مي‌شود. مطالعات زيادي در نقض اين تصور انجام شد و نشان دادند که در طول حاملگي، مخصوصا در ماه‌هاي دوم يا سوم، احتمال عود بيماري کاهش مي‌يابد.
در واقع دانشمندان مي‌گويند که لقاح، حاملگي و زايمان با بيماري ام اس متاثر نمي‌شود. اما احتمال عود بيماري در 6 ماه اول بعد از زايمان وجود دارد. در طول بارداري، بدن سطح بالايي از کورتيکواستروئيدها و پروتئين‌هايي را که به عنوان داروهاي سرکوب گر طبيعي ايمني عمل مي‌کنند توليد مي‌کند. پس از زايمان، با بازگشت هورمون‌ها به سطح قبل از بارداري، اين مزاياي طبيعي کاهش مي‌يابد.

اکنون نيز جديدترين مطالعه دانشمندان در آلمان نشان داده است که تغذيه فقط با شير مادر به مدت 2 ماه پس از زايمان مي‌تواند خطر عود بيماري را کاهش دهد. اين مطالعه نشان داد که تنها 2/24 درصد مادراني که به نوزاد خود شير مي‌دادند در 6 ماه اول پس از زايمان دچار عود بيماري شدند. مادراني که فرزند خود را تنها به مدت 2 ماه شير دادند، احتمال بهبود خود به مدت 6 ماه اول پس از زايمان را افزايش دادند.

1394/06/16
http://mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=228005
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , مُنا_منتظر المهدی , niloofary
سلام
من چند روزی میشه که زایمان کردم بارداری بدون مشکل بود خداروشکر زایمانمم همینطور بعد از زایمانم mriدادم دکتر بهم گفت msدرحالت خاموشه ولی امکانش هست تا ۳ماه آینده حمله ای داشته باشم چون میخوام شیرخودمو ب بچم بدم ولی دکتر گفت به هیچ عنوان به بچه آب،آبقند،داروی گیاهی ندم میخواستم بدونم دلیلش چیه؟؟؟شیر خشک میتونم بدم یانه؟؟؟اگه کسی اطلاع داره لطفا جواب بده
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , آنا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟) pic 52 42,035 2023/07/22, 11:57 PM
آخرین ارسال: بهار۱۳۷۰
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,358 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  نوع زایمان در بیماران ms النا 26 32,119 2020/03/11, 01:42 PM
آخرین ارسال: Setareh...

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست