•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آثار دویک
(2017/09/18, 10:38 AM)as love نوشته است: تحت درمان از دیشب و یک هفته پس از شروع تاریکی,
ممنون از اینکه جواب پیاممو دادید آقا ایمان, انشاالله که همگی باهم شفا پیدا کنند, دیروز یکشنبه صبح بردیمش بیمارستان سینا در تهران, از دوشنبه تا پنجشنبه چشم راستش کم کم تاریک شد, توی همین بازه ی زمانی از درد زیادی که داشت کم کم کاسته شد هرچند که هنوز کمی درد رو داره, جمعه و شنبه هم دنبال دکتر خوب و بیمارستان خوب میگشتیم, دوستانی که در تهران هستن کمک کردن و صبح روز بعد از پیامی که گذاشتم طبق راهنمایی دوستان پیگیر شدم, و یک روز بعد از پیگیری صبح زود یعنی همین دیروز ساعت ۱۰ صبح در اورژانش پذیرش شد و برای چک کردن سلامت هر دو چشمش به بیمارستان فارابی منتقل شد که حدود یک ساعت ویزیت اورژانسی چشم در بیمارستان فارابی تهران انجام شد, در جواب گفتن که چشم چپ دیدش برنمیگرده اما چشم راست سالمه و از نظر عصب بینایی باید سریعا تحت درمان بخش نورولوژی قرار بگیره و بعد از برگشت به بیمارستان سینا در همان اورژانش بلافاصله کورتن درمانی شروع شد و ۴ ساعت بعد حدود ۱۲ شب در بخش نورولوژی بستری شد, دوباره امروز صبح بعد استراحتش پالس دومش رو وصل کردن به آنژوکتش, البته پالس ها با سرعت خیلی کم وارد بدنش میشه, گفتن حدود چهار ساعت باید زمان ببره و یکدفعه وارد نشه, اینجور که دکتر گفته روزی دو پالس کورتن و بعد یک بار پلاسمافرز انجام میشه واسش, البته تا این لحظه همچنان پالس دوم بهش وصله و پلاسمافرزی تا الآن انجام نشده توی این زمانی که تقریبا نزدیک به یک روز میگذره از شروع درمانش, هر روز ازش نمونه خون میگیرن, اما تا این لحظه که ام آر آی نداده, در جواب بهش گفتن که ۹۰ درصد احتمال بازگشت بینایی هست,
بنظرتون این تاخیر یک هفته ای از شروع سانحه ی تاریکی چشم تا شروع درمان با پالس ترابی و اینکه کلا تاریک شده و نوری احساس نمیکنه آیا این مشکلی بوجود نمیاره؟ این یکی از نگرانی هایی هست که مادرش داره
سوال دومم هم اینه که شما گفتید وضعیتتون بدتر از این هم شد یعنی چجور شدید؟ مگه برای بیمار دویک بدتر از اینم میشه که دو چشم کاملا تاریک شدن و شب و روز رو هم نمیتونن تشخیص بدن؟
مادرش کلا پیششه و تمام کاراشو انجام میده حتی شب هم روی تخت کنارش میخوابه که با آرامش استراحت کنه, منم که هر وقت میرم پیشش یا تلفنی باهاش حرف میزنم بهش امید صد در صدی میدم و کمی هم میخندونمش تا روحیش شاد باشه
واسش دعا کنید, خدا شما رو خیلی دوست داشته که بینایی رو بهتون برگردونده, پس حتما خدا دعای شما رو قبول میکنه و بینایی رو به عشقم بر میگردونه

(2017/09/18, 10:38 AM)as love نوشته است: تحت درمان از دیشب و یک هفته پس از شروع تاریکی,
ممنون از اینکه جواب پیاممو دادید آقا ایمان, انشاالله که همگی باهم شفا پیدا کنند, دیروز یکشنبه صبح بردیمش بیمارستان سینا در تهران, از دوشنبه تا پنجشنبه چشم راستش کم کم تاریک شد, توی همین بازه ی زمانی از درد زیادی که داشت کم کم کاسته شد هرچند که هنوز کمی درد رو داره, جمعه و شنبه هم دنبال دکتر خوب و بیمارستان خوب میگشتیم, دوستانی که در تهران هستن کمک کردن و صبح روز بعد از پیامی که گذاشتم طبق راهنمایی دوستان پیگیر شدم, و یک روز بعد از پیگیری صبح زود یعنی همین دیروز ساعت ۱۰ صبح در اورژانش پذیرش شد و برای چک کردن سلامت هر دو چشمش به بیمارستان فارابی منتقل شد که حدود یک ساعت ویزیت اورژانسی چشم در بیمارستان فارابی تهران انجام شد, در جواب گفتن که چشم چپ دیدش برنمیگرده اما چشم راست سالمه و از نظر عصب بینایی باید سریعا تحت درمان بخش نورولوژی قرار بگیره و بعد از برگشت به بیمارستان سینا در همان اورژانش بلافاصله کورتن درمانی شروع شد و ۴ ساعت بعد حدود ۱۲ شب در بخش نورولوژی بستری شد, دوباره امروز صبح بعد استراحتش پالس دومش رو وصل کردن به آنژوکتش, البته پالس ها با سرعت خیلی کم وارد بدنش میشه, گفتن حدود چهار ساعت باید زمان ببره و یکدفعه وارد نشه, اینجور که دکتر گفته روزی دو پالس کورتن و بعد یک بار پلاسمافرز انجام میشه واسش, البته تا این لحظه همچنان پالس دوم بهش وصله و پلاسمافرزی تا الآن انجام نشده توی این زمانی که تقریبا نزدیک به یک روز میگذره از شروع درمانش, هر روز ازش نمونه خون میگیرن, اما تا این لحظه که ام آر آی نداده, در جواب بهش گفتن که ۹۰ درصد احتمال بازگشت بینایی هست,
بنظرتون این تاخیر یک هفته ای از شروع سانحه ی تاریکی چشم تا شروع درمان با پالس ترابی و اینکه کلا تاریک شده و نوری احساس نمیکنه آیا این مشکلی بوجود نمیاره؟ این یکی از نگرانی هایی هست که مادرش داره
سوال دومم هم اینه که شما گفتید وضعیتتون بدتر از این هم شد یعنی چجور شدید؟ مگه برای بیمار دویک بدتر از اینم میشه که دو چشم کاملا تاریک شدن و شب و روز رو هم نمیتونن تشخیص بدن؟
مادرش کلا پیششه و تمام کاراشو انجام میده حتی شب هم روی تخت کنارش میخوابه که با آرامش استراحت کنه, منم که هر وقت میرم پیشش یا تلفنی باهاش حرف میزنم بهش امید صد در صدی میدم و کمی هم میخندونمش تا روحیش شاد باشه
واسش دعا کنید, خدا شما رو خیلی دوست داشته که بینایی رو بهتون برگردونده, پس حتما خدا دعای شما رو قبول میکنه و بینایی رو به عشقم بر میگردونه

تصحیح میکنم متن بالا رو,
روزی یکبار پالس کورتن صبح بعد از صبحانه, و روزی یکبار پلاسمافرز قبل از شام
(2017/09/19, 06:43 AM)as love نوشته است:
ممنون از اینکه جواب پیام

ممنون از اینکه جواب پیاممو دادید آقا ایمان, انشاالله که همگی باهم شفا پیدا

تصحیح میکنم متن بالا رو,
روزی یکبار پالس کورتن صبح بعد از صبحانه, و روزی یکبار پلاسمافرز قبل از شام
در ارتباط با روند درمان,
امروز ده روز از شروع درمانش میگذره, ۷ گرم متیل ۵۰۰ در کورتن درمانی گرفته و ۷ جلسه پلاسمافرز داشته, تاریکی دیدش رفته, الآن بصورت تار میبینه, البته همچنان رنگ ها براش قابل تشخیص نیستن, سایه و نور براش قابل تشخیصه و بیشتر از کناره های چشمش میتونه ببینه تا مستقیم, همچنان فاصله ی دور بیشتر از چند متر براش قابل دید نیست بدلیل تاری دید,
دوره ی اول درمانش برای رفع تاریکی چشم بصورت تلفیقی از کورتن درمانی و پلاسمافرز امروز به پایان رسید,
از فردا دوره ی دوم درمانش برای رفع تاری دید قراره با تزریق داروی سیکلوفسفامید یک جلسه فردا و یک جلسه چهارشنبه هفته آینده انجام بشه,
سوالم از دوستان اینه که کسی درباره ی این دارو یعنی سیکلوفسفامید اطلاعاتی داره که بتونه کمکمون کنه؟
دوستانی که دویک دارند آیا این دارو رو تابحال تزریق کردن و نتیجه ای گرفتن از درمان با این دارو؟
درود دوستان
من دو ساله دچار دوبینی شدم.نوارعصب چشمم مشکل داره ولی ام آرآی مشکلی رو نشون نمیده.چشم پزشک هم میگه مشکل از عصب چشم هست.یه مدت آرومترم ولی الان مثل چند وقت پیش مدام سرگیجه منگی دارم که فعالیتم رو مختل کرده.هیچ کدوم ازدکترایی که رفتم تاحالا تشخیص بیماری ندادن.ممنون میشم راهنماییم کنید.گزگز فراموشی ادامه ی حرفام یا نوشته هام گر گرفتگی و سرد شدن موضعی هم همیشه دارم.حالت برق گرفتگی درطول روز یکی دوبار واسم اتفاق میوفته.سپاس از راهنماییتون
(2018/01/05, 02:13 PM)Poopoo نوشته است: درود دوستان
من دو ساله دچار دوبینی شدم.نوارعصب چشمم مشکل داره ولی ام آرآی مشکلی رو نشون نمیده.چشم پزشک هم میگه مشکل از عصب چشم هست.یه مدت آرومترم ولی الان مثل چند وقت پیش مدام سرگیجه منگی دارم که فعالیتم رو مختل کرده.هیچ کدوم ازدکترایی که رفتم تاحالا تشخیص بیماری ندادن.ممنون میشم راهنماییم کنید.گزگز فراموشی ادامه ی حرفام یا نوشته هام گر گرفتگی و سرد شدن موضعی هم همیشه دارم.حالت برق گرفتگی درطول روز یکی دوبار واسم اتفاق میوفته.سپاس از راهنماییتون
باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید
این علائم ممکنه دلایل عصبی مثل استرس هم داشته باشه ولی خب بهتره از نظر جسمی هم بررسی بشید
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Poopoo
سلام دوستان عزیز
من برادرم بیماریش با سکسه شدید‌و حالت تهوع شروع شد
که منجر به تشخیص دویک شد
الان بعد از مدتی که تحت درمان و‌از دارو‌استفاده میکرد خوب بود
اما دوباره همون علائم سکسه و‌حالت تهوع رو‌داره
ممکنه بیماریش برگشته باشه؟
اگه تشخیص دویک دادن ، باید دستور دارویی پزشک رو کامل رعایت کنن . نباید خودسرانه دارو رو قطع کنن بیماری که از بدن بیرون نمیره که برگرده ، با دارو کنترل میشه و از پیشرفتش جلوگیری میشه.
حتما تحت نظر متخصص مغز و اعصاب و تخصصهای دیگه هم اگه لازم شد ،باشن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Amer.khan
(2018/08/18, 09:42 PM)nahid نوشته است: اگه تشخیص دویک دادن ، باید دستور دارویی پزشک رو کامل رعایت کنن . نباید خودسرانه دارو رو قطع کنن بیماری که از بدن بیرون نمیره که برگرده ، با دارو کنترل میشه و از پیشرفتش جلوگیری میشه.

پس از گذاشتن این پست رفتیم پیش دکترش و ازش ام ار ای گرفت و گفت که ی عود خفیف بوده
یک هفته بستری کردن و کورتون زدن بهش
که در وضعیت بهبودی حاصل نشده همچنان حالت استفراغ و سکسکه داره
چون علائم معمول دویک رو پیدا نکرده از نظر حسی و حرکتی دکتر به متخصص گوارش ارجاع دادن
سوالی دارم اینه که ایا دویک ممکنه که قسمتهای دیگر بدن مثل معده رو به این صورت درگیر کنه
(2018/08/28, 03:02 PM)Amer.khan نوشته است:
(2018/08/18, 09:42 PM)nahid نوشته است: اگه تشخیص دویک دادن ، باید دستور دارویی پزشک رو کامل رعایت کنن . نباید خودسرانه دارو رو قطع کنن بیماری که از بدن بیرون نمیره که برگرده ، با دارو کنترل میشه و از پیشرفتش جلوگیری میشه.

پس از گذاشتن این پست رفتیم پیش دکترش و ازش ام ار ای گرفت و گفت که ی عود خفیف بوده
چون علائم معمول دویک رو پیدا نکرده از نظر حسی و حرکتی دکتر به متخصص گوارش ارجاع دادن
سوالی دارم اینه که ایا دویک ممکنه که قسمتهای دیگر بدن مثل معده رو به این صورت درگیر کنه
سلام
وقتی توی ام آر آی پلاک دیده شده حتما یه مشکلی توی سیستم عصبی وجود داره ولی استفراغ و سکسکه میتونه دلیل دیگه ای هم داشته باشه. بهتره متخصص گوارش هم ویزیتش کنند.
برادر شما از ابتدا با چه علامتی براش تشخیص دویک دادند؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Amer.khan
[quote
[/quote]
سلام
وقتی توی ام آر آی پلاک دیده شده حتما یه مشکلی توی سیستم عصبی وجود داره ولی استفراغ و سکسکه میتونه دلیل دیگه ای هم داشته باشه. بهتره متخصص گوارش هم ویزیتش کنند.
[/quote]سلام بر شما
ممنودن از توجه و‌پاسخگویی شما دوست عزیز ???
از ابتدا هم مشابه با همین علائم(سکسکه خیلی شدید مداوم که به نفس تنگی منجر میشه و استفراغ مکرر)
که پس از انکه از نظر برسی گوارشی نتیجه ای دریافت نکردند به یک‌متخصق مغز ارجاع دادن که با ازمایش و ام ار ای دویک تشخیص دادند.
یک هفته بستری کردند کورتون دریافت کرد بهبودی حاصل شد. ..
اما اینبار مشابه با همون علائم قبلی به دکتری که تحت نظر هست مراجعه کردیم که با انجام ام ار ای مغز گفت ک ی عود خفیفه ولی از دویک نمیتونه باشه حالا من برا محض اطمینان کورتون میزنم
ولی بعد از گرفتن کورتون قدری به اندازه یک روز خوب شد ولی بلافاصله برگشت به حالت قبلش...
الانم دکترش ارجاع داده به دکتر گوارش برا اندوسکپی
داروهای گوارشی اصلا روش جواب نمیده
میگه میخام مطمئن باشم که از معده نیست که اگر نباشه باید خونشو عوض کرد. ....
سوال:؟؟
مگر با انجام ازمایشات مربوطه به دویک نمیشه عود دویکو تشخیص داد؟
یا حتما علت دیگه ای نداشته باشه یعنی از دویکه!!!
پزشکان معمولا سوالی که از بیمار دویک میپرسن مربوط به علائم بینایی و‌حسی حرکتی هست
ایایا دویک میتونه بجاهای دیگه بدن غیر از اینا هم حمله کرده باشه

(2018/08/28, 07:36 PM)الی کوچولو نوشته است:
(2018/08/28, 03:02 PM)Amer.khan نوشته است:

سلام

...
عوض کردن خون چه زمانی واقعا لازمه باایدد اننجام بشه

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت بین ام اس و سندرم دویک سـاناز 91 90,504 2023/06/08, 06:17 PM
آخرین ارسال: Goil
  هشدارعضوانجمن مغزواعصاب درباره افزایش شیوع بیماری دویک درکشور sargol 16 17,120 2020/11/03, 04:36 AM
آخرین ارسال: azizi-ra
  دویک و بارداری shima2 12 5,391 2020/10/15, 03:05 PM
آخرین ارسال: لیلاماهینی
Lightbulb پزشکان متخصص دویک، معرفی و تبادل نظر devicdisease 7 4,833 2019/11/29, 05:37 PM
آخرین ارسال: tokian
  کشف داروی بیماری دویک ( نوعی ام‌اس ) با نام TG-1101 farhad23cv 4 7,355 2017/04/20, 10:37 PM
آخرین ارسال: hadisss
  دویک و ورزش shima2 6 7,729 2016/11/28, 06:16 AM
آخرین ارسال: ایمان خسروی
  افتتاح انجمن دویک h.kakavand 12 15,350 2016/01/09, 03:09 PM
آخرین ارسال: Masi 93
  پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است warrior 4 8,587 2015/07/09, 06:22 PM
آخرین ارسال: glassheart
  ام اس یا دویک hadisss 15 8,158 2013/06/27, 01:07 AM
آخرین ارسال: hadisss
  مینی واژه نامه دویک سـاناز 1 4,568 2011/09/20, 07:06 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست