•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس خفیف و قوی
سلام ام اس من از نوع خوش خیم یا خفیفه د ر عرض بیست سال پنج یا شش بار حمله ی داشتم که حمله ی اخر بسیار شدید بود الان مشکلی ندارم
 تشکر شده توسط : FBF , sina gt , paeazan , yummy , همسر یک قهرمان , forooghm , sange sabor
مرسی آقا سروش از توضیحاتت
منظورت از "پنج نفر هم نوع عود کننده پیشرونده میگیرن" کدوم نوعه؟
چند درصد به پیشرونده ثانویه تبدیل میشن؟

کاش برای بقیه ی موارد هم میشد همینطوری خلاصه دسته بندی کنی و بنویسی.مثلا داروهای موجود برای هر نوع و اینکه نوع پیشرونده تا کجا پیشرفت میکنه و ممکنه بهتر بشه حال شخص؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , sooorooosh , rezami , یوسفی نازنین , علیرضا 2
سلام دكتر mri شوهرم رو ديد گفت خفيف ولي اون هر 7-8 ماه يه حمله داره اين سري هم داروي قويتر براش نوشت يعني ميشه تو mri چيزي نشون نده بعد حال آدم همش بدتر بشه؟
 تشکر شده توسط : rezami
استفاده از داروها در پزشکی آن هم در مورد بیماری ام اس یک تاکتیک و هر پزشک بر حسب تجربه خودش برای بیمار و با توجه به وظعیت بالینی بیمار خودش تجویز می کنه
این داروها به نام داروهای ایمونومودولاتور (تعدیل کننده سیستم ایمنی) شناخته می شوند. این داروهاشامل موارد زیر می باشند:
1: اینترفرون بتا-یک-آ (عضلانی) (IM Interferon beta-1a)

2: اینترفرون بتا-یک-آ (زیر جلدی) (SC Interferon beta-1a)

3: اینترفرون بتا-یک-بی (Interferon beta-1b)

4: گلاتیرامراستات (Glatiramer acetate)

5: ناتالی زوماب (Natalizumab)

6: فینگولیمود (Fingolimod)

7: تری فلونوماید (Teriflunomide)
بیشتر 1-2 و 3در گروه های عود کننده و فروکش کننده استفاده می شوند
اگه وظعیت فعالت بیماری تا چند سال ثابت بماند یا پیشرفت کند تغییر به ترتیب به سمت شماره 7 می دهند
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : رامنا , sara2 , hadisss , liliyam , zohrevand , m.moza , ارکیده , mohammadreza1369

به تعداد پلاک ها و اینکه جایگزینی اونا در کدوم قسمت سر باشه .
پلاک های منم توی مغزمه ولی بیشتر از یه لکه ست .
من تا حالا از دکترم نپرسیدم نوع ام اس من خفیفه یا قوی ؟ ولی خودم با توجه به عوارض و علایمی که بوده حس می کنم از نوع خفیفه ولی می خوام این دفعه اگه یادم نره ازش بپرسم ..

(2012/04/07, 05:16 PM)aap257 نوشته است: به نام خدا
سلام خدمت دوستان عزیز
دکتر معالج من پس از دیدن MRI گفت یک لکه روی مغزت هست و شما مشکوک به ابتلا به یک نوع خفیف هستی
میخواستم بدونم از کجا مشخص میشه که خفیف است یا قوی؟
آیا به اندازه و تعداد پلاک ارتباطی داره؟
 تشکر شده توسط : rezami
تا زمانیکه یک پلاکت تو مغز باشه مشکوک به ام.اس میشه ولی ام.اس نیست . دکتر دارو تجویز میکنه اگه تا 6 ماه پلاکته از بین رفت که هیچی . ولی اگه از بین نرفت اونموقع ام.اس هستش . که در کل اگه به ام.اس تبدیل بشه ام.اس خوش خیم میشه چون تعداد کمه . من که خیلی پلاکت دارم از 5 یا 6 تا بیشتره
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین , ayda.m
هیچ چیزی در پزشکی قطعی نیست . خودتون رو درگیر این نکنید که تا چند سال دیگه چی میشه .
این تحقیقات در همه جای دنیا یک نتیجه یکسان شاید نداشته باشه چون شکل ام اس و سیر بیماری در ایران با کانادا و امریکا شاید فرق داشته باشه.
استفاده از داروهای ام اس میتونه روی این آمار تاثیر بذاره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین , ayda.m , hessam , visko , برگ 7 , liliyam , mohammadreza1369
بله تا اعلان خیلی تحقیقات و پزوهشها در ام.اس موفقیت آمیز بودن
یه قرص خوراکی / یه سوزن هر دو هفته تا هر یک ماه یک بار با 80 درصد تاثیر که با توجه به این آزمایشات در آمریکا تخمین زدن احتمالا تا سال 2014 داروی قطعی ام.اس کشف خواهد شد happy0065.gif
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : forooghm , paeeze , sange sabor
سلام
من 13 ساله ام اس دارم که فقط 2 سال آوونکس می زدم به من نمی ساخت چون هر ماه دچار حمله می شدم سر آخر دکترم آزاتیوپرین تجویز کرد الانم 2 سالی دچار حمله نشدم حالا در مورد من نظر بدبد لطفا؟
(2014/05/31, 07:43 AM)ستاره شب نوشته است: سلام
من 13 ساله ام اس دارم که فقط 2 سال آوونکس می زدم به من نمی ساخت چون هر ماه دچار حمله می شدم سر آخر دکترم آزاتیوپرین تجویز کرد الانم 2 سالی دچار حمله نشدم حالا در مورد من نظر بدبد لطفا؟
خدا رو شکر که حالت خوبه
با این اوصاف احتمالاً شما ام اس خوش خیم داری

من هم دو سال و نیمه که حمله نداشتم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...