•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس كورتون و سرعت عمل مغز
اوایل که کورتن میزدم بدنم جوشهایی که گفتین میزد و صورت قرمز و پف کرده و....
ولی اثرش در حد تیم ملی بود تمام عوارض برطرف میشد و سرحال میشدم حسابی!!!!
این اواخر که میزدم فقط صورتم پف میکرد و وزنم زیاد میشد
اما اثر خاصی نداشت
البته دکترم هم گفته بود کورتن هم یه مدت اثر میذاره و نباید بهش عادت کنی....
الان مدتیه نزدم ....
شاید اگه حمله ای بهم دست بده برم یه دوره پالس بگیرم .....
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , seyyed reza , برگ 7 , پریا حقیقت پور
من بعدازپالس تراپی اول خیلی حالم خوب بود.
فکرمیکردم مثل کسی که یک لایه بزرگی رو از بدنش جداکردند وپوست اندازی کردند.درضمن بعداز مدتی ده کیلو کم شدم.اما دفعه بعداینطوری نبود.angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : seyyed reza , پریا حقیقت پور
پالس گرفتم بدنم جوش هايه بدي زد
بم ميگند بر ا نوع 1 ام اس فايده نداره در
نتيجه پالسم نميگيرم
party0048.gif
...
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام دوستان.من خواهرم ۱هفته هست که مشکل تاری دید داره.فقط تاری دید و کوری در یک نقطه از اشیا!چشم پزشک بعد دیدن عکس گفت بعد ام ار ای معلوم می شه یا ام اس داره یا یه چیز دیگه که یادم نموند.گفت التهاب عصب شبکیه هست.البته این مشکل دقیقا با سرما خوردگی شروع شد.اما قبل ام ار ای براش تزریق کورتن نوشته.الان من با این علایمی که خوندم فکر می کنین قبل جواب ام ار ای پالس رو انجام بده یا نه؟دیر کرد تو انجام پالس ضرر داره؟
(2012/12/02, 12:11 PM)s.niyaz نوشته است: سلام دوستان.من خواهرم ۱هفته هست که مشکل تاری دید داره.فقط تاری دید و کوری در یک نقطه از اشیا!چشم پزشک بعد دیدن عکس گفت بعد ام ار ای معلوم می شه یا ام اس داره یا یه چیز دیگه که یادم نموند.گفت التهاب عصب شبکیه هست.البته این مشکل دقیقا با سرما خوردگی شروع شد.اما قبل ام ار ای براش تزریق کورتن نوشته.الان من با این علایمی که خوندم فکر می کنین قبل جواب ام ار ای پالس رو انجام بده یا نه؟دیر کرد تو انجام پالس ضرر داره؟

سلام خوب هر چقدر دیرتر پالس تراپی بشه اونوقت التهاب شدیدتر میشه
به هر حال واسه ی اینکه التهاب از بین بره از کورتن استفاده میشه
منم قبل اینکه تشخیص ام اس بدن و ام آر آی بدم پالس تراپی شدم.زودتر خواهرتون رو بستری کنید.
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : sargol , s.niyaz , پریا حقیقت پور

عوارض جانبي پالس تراپي كورتون در مولتيپل اسكلروز

نويسنده(گان):
وحيد شايگان نژاد ، فرشته اشتري ، مهسا علينقيان ، خدايار گلابچي

چکيده:
مقدمه: بيماري مولتيپل اسكلروز (Multiple sclerosis يا MS) يك بيماري مزمن دستگاه عصبي مركزي با تظاهرات و انواع گوناگون است. شايع ترين نوع اين بيماري نوع عودكننده-بهبود يابنده است. پالس تراپي متيل پردنيزولون درمان انتخابي حملات عود آن است كه مانند هر داروي ديگر عوارض جانبي خاص خود را دارد.
روش ها: مطالعه ي ما يك مطالعه ي توصيفي و از نوع گذشته نگر و آينده نگر بود. ٦٤ بيمار مبتلا به MS بر اساس كرايترياي Mc Donald انتخاب شدند. اين بيماران در بيمارستان كاشاني تحت درمان پالس تراپي قرار گرفتند. سپس به مدت سه ماه پيگيري شدند. اطلاعات به وسيله ي گرفتن شرح حال، معاينه ي فيزيكي و پرسشنامه جمع آوري و ثبت شد.
يافته ها: نوع و درصد عوارض جانبي مينور و ماژور مشخص شدند. عوارض ماژور شامل هشت مورد آريتمي، سه مورد فشار خون و يك مورد نكروز آسپتيك بود. عوارض مينور نيز شامل تپش قلب در ٤٧ درصد از بيماران، ديس پپسي در ٣٤ درصد از آنان و بي خوابي در ٣٣ درصد بود.
نتيجه گيري: نتايج مطالعه ي ما نشان داد كه يك رابطه ي مستقيم بين ميزان و نوع عوارض جانبي با تعداد دفعات پالس تراپي و دوز كورتون وجود دارد. در عين حال نتايج مطالعه ي ما حاكي از آن بود كه رابطه ايي ميان ميزان و نوع عوارض جانبي با سن، جنس و شاخص توده ي بدني بيماران وجود ندارد.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : s.niyaz , arezooo82 , پریا حقیقت پور
من این خبر رو یه جا دیدم نمیدونم جریان چیه .شما میدونین ؟

درمان پالس با ACTH در بیماران M S

ارسال شده در اسفند ۲۴, ۱۳۹۱ توسط دکتر سیفی

بنا به گزارش از شصت و پنجمین کنکره علوم اعصاب آمریکا (۱۲ مارس ۲۰۱۳) تزریق ماهانه ACTH (آدنوکورتیکو تروفیک هورمون) دربیماران M S (مالتیپل اسکلروز) که ضمن دریافت اینترفرون عود حملات داشتند نسبت به درمان پالس با متیل پردنیزولون اثرات درمانی بهتر و عوارض کمتر داشته است. این اثرات در زمینه اصلاح اختلالات ذهنی و روحی بیماران چشمگیرتر بوده است.

http://seifi-npc.com/?p=686
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeazan , برگ 7 , arezooo82 , پریا حقیقت پور
بخونید اینو دیگه ، جدیده ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
آره منم شنیده بودم ولی چرا دکترا متیل پردنیزولون تجویز میکنن ؟
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریا حقیقت پور
سلام اگر سرگیجه شدید بگیری چی باید بکنی بطوریکه نتونی بشینی فقط باید بخوابی لطفا جواب بدید بعد از پالس تراپی

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,462 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,565 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,477 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,700 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,393 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  ديابت و كورتون. warrior 3 7,533 2013/12/06, 03:14 PM
آخرین ارسال: maithly

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان