•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 22
  • 23
  • 24(current)
  • 25
  • 26
  • ...
  • 34
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاری دید
چشم پزشک من ،گفت که در اولین حمله، عصب شبکیه چشمم تحلیل رفته و باید مواظب باشم از حمله ی بعدی که امکان دارد دیدم ضعیف تر شود البته می دانید که علائم و مشکلات شایع در ام اس ،درهیچ کدام از ام اسی ها یکسان نیست
و‌....
به یاد داشته باشید که با وجود تلاش‌های بسیار محققان، هنوز درمانی برای علاج کامل ام اس کشف نشده و درمان‌های موجود قادرند وضع بیماران را به‌طور نسبی کنترل نمایند. اما نباید ناامید بشویم چون از طرفی با پیشرفت‌های سریع در عرصه‌های علمی به‌نظر می‌رسد با شناخت کامل بیماری و درمان قطعی آن فاصله چندانی نداشته باشیم و از طرف دیگر با آگاهی از شیوه‌های حمایتی موجود، خصوصاً مشورت با یک پزشک و نیز فیزیوتراپیست حاذق و دلسوز، می‌توان خود را از لحاظ سلامت بدنی به حدی نزدیک به سایر افراد جامعه رساند
icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : paeazan , nahid , hadisss , liliyam
وای خدای من
تا حالا مشکل بینایی نداشتم!
البته به علت التهاب پشت اعصابه بیناییم دکترم چند ماه پیش، پیش بینی کرده بود که ممکنه مشکلات بینایی در من بوجود بیاد
یه هفته ای میشه هم سرما خوردمو و توی چشم راستم احساس سنگینی می کنم و کمی کدر می بینم و هم گوش راستم کمی سنگین شده
مدام دارم چشمم رو باز و بسته می کنم تا ببینم واقعا تار میبینم یا نه؟
کمی کدر میبینم اطراف رو
نمی دونم از اثرات سرماخوردگی میتونه باشه یا نه
کارد بزنن خونم در نمیاد angry
البته الان ریلکس نشستم و آهنگ گوش میدم و به خودم میگم حدیث نترس هیچی نیست :60:
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : liliyam , FBF
سلام .دوستان من 4روزی هستش که دچار تاری در یک چشمم شده ام . کسی میدونه باید به چه دکتری مراجعه کنم؟ در ضمن 12هفته است که سینووکس مصرف می کنم .angel
عزیزم به همون دکتر مغز و اعصاب خودت دیگه !
برای رفع تاری دارو میدن بهتون.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
bacheha man do bar tari did dashtam ke ba korton hal shod.alanam cheshmam dard mikone. be nazareton rabti be ms dareHuhHuhHuh
آشوبم و آرامشم تویی....
حدود یکسال و نیم پیش صبح که از خواب بیدار شدم متوجه تاری چشم چپم شدم یکی دو روز اهمیت ندادم ولی چون محل کار سر و کارم با کامپیوتر بود تاری اذیتم میکرد با خودم گفتم شاید بخاطر کار زیاد با کامپیوتر چشمم ضعیف شده
چشم پزشکی رفتم دکتره هی با خودش کلنجار میرفت که بگه مشکل از ضعیفی نیست که خودم بهش گفتم ام اس دارم اونم برا دکترم نامه ای برای پالس کورتن داد خیلی سریع بستری شدم ولی چشمم بعد پالس هنوز تار بود انگار از تاری بیشترش جلوگیری کرده بود به دکترم میگفتم پس چرا خوب نمیشم اونم میگفت تاری چشم زمان میبره بقدری که الان سه چهار ماهی هست تاری دیدم برطرف شده
ولی من علت تاری دیدم را ضربه ای میدونم که به سرم خورده بود و فشار کاری
ام اس من با دوبینی شروع شد.. همه چیزو دو تا میدیدم (البته کاملا شفاف) ولی قرنیه چشم چپم کاملا به طرف داخل انحراف پیدا کرده بود ..حالا ظاهرم که بد به نظر میرسید به کنار ولی مشکلم بیشتر وقتایی بود که میخواستم از خیابون رد شم فکر کنید آدم تو یه خیابون شلوغ میخواد رد شه اونوقت هر ماشین رو دو تا ببینه بعضی وقتا واقعا هنگ میکردم کدوم ماشینه واقعیه کدوم سایه اش هست (ولی پوستم کلفت بود که ماشین زیرم نکرد)...3-4 ماه طول کشید تا خودش خوب شد چون دکتر احمقم بجای ام آر آی واسم سی تی اسکن نوشت تو اسکن هم ام اس نشون نداد
سری دوم چهار سال بعد که دوباره دوبینی من شروع شد هر دو چشممو درگیر کرد همراه با تاری دید .تاری دید مثل وقتایی که ادم تازه از خواب بیدار میشه چشماشو کامل باز نکرده ..چشماتونو ببندین فقط یه کوچولو باز کنین ببینین چطوری اطرافتونو میبینین حتی چهره ها هم قابل تشخیص نیستن.ولی این دفعه پردنیزولون استفاده که کردم کمتر از یه هفته کاملا برطرف شد
بچه هایی که میگن چشم درد دارن شاید به خاطر اینه که تو مدت دوبینی یا تاری دید فشار زیادی به چشمشون اومده یه مدت بگذره به چشمشون استراحت بدن درست میشه البته قطره های Artelac هم خیلی خوبن
پروردگارم ! آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنچنان بمیرانم که به وجد نیاید کسی از نبودنم.
 تشکر شده توسط : zohaa
شکرخدا من دو بینی نداشتم.اما گاهی اوقات که دراز میکشیدم یه نور سبزرنگی رو می دیدم که از زیر سف به طرفم میومد.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

Rainbow 
پویش جون چرا داروی سینووکس رو عوض کردی با کوپامر ؟؟؟؟ میشه بگی ؟
پروردگارم ! آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنچنان بمیرانم که به وجد نیاید کسی از نبودنم.
 تشکر شده توسط : پویش
پویش جون چرا داروی سینووکس رو عوض کردی با کوپامر ؟؟؟؟ میشه بگی ؟
من از شهریور87که بیماریم تشخیص داده شدسینووکس می زدم.به گفته دکترم بیماریم شدیدهم نبود با یک دوره پالس گرفتن شاید تا سالها حمله ای نداشتم ومشکلی هم نداشتم.اما تقدیراین بود که با تشخیص اشتباه یک دکتر!تمامی اعصاب بدنم درگیر شد واز کارافتاد.شدم یک تکه گوشتangry2باعنایت خداوند وتوسلات مامانم به ائمه معصومین مسیر درمانم تغییر پیدا کرد وبیماریم تشخیص داده شد وبعداز گرفتن اولین دوز دارو توانستم با تکیه به واکر وکمک روی پام بایستم و...............از اون روزسینووکس میزدم وباهاش مشکلی نداشتم اما سنگینی پای راستم ومشکل با پستی وبلندی حتی دو سه سانت وپله های بدون نرده ودیوار هنوز برام یادگار مونده.
با سفر دکترم به آمریکا؛مجبور شدم پیش دکتر دیگه ای برم.ایشون با دیدن ام آرآی ومدارک پزشکیم گفتندالان وضعیتت مورد رضایت است اما با وجود اسپاسم های مکررکمرم و درگیری نخاعم برای اینکه ده سال آینده مشکل نداشته باشم نظرشان تجویز داروی قویتر بود.با دوتا دکتر دیگرهم مشورت کردم نظرشان مثبت بود.این شد که تغییر دادم.
میدونید الان ناظرین میگن اسپم دادیم واینجوری نگاهمون میگننangryangryangryangryconfusedconfused
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : zohaa , ورونیکا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 22
  • 23
  • 24(current)
  • 25
  • 26
  • ...
  • 34