امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بدون استفاده از دارو
خواهش مي كنم كسايي كه ام اس دارن ام هنوز از دارو استفاده نكردنمدت زمان ابتلاشون رو بههمراه تجربه خودشون براي استفاده نكردن از دارو ارائه بدن ممنون
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : sange sabor , DavidBili , niloofary , پریا حقیقت پور
من تقریبا 1.5 سال ام اس داشتم و نمیدونستم چون فقط یه علامتش رو تو خودم دیده بودم و بیخیال شده بودم اما بعدش پاهام اذیت شد که دیگه مجبور شدم دکتر برم و داروهامو شروع کردم و الان خدا رو 100000000000 مرتبه شکر مشکلی ندارم و خوبمagreement2
 تشکر شده توسط : sange sabor , DavidBili , niloofary , پریا حقیقت پور
من از سال 78 علائم را داشتم اما همه دکتر ها میگفتن عصبیه یا از کم خونی یا.... تا اینکه سال 82 تشخیص ام اس دادن و تا الان هم دارو مصرف نکردم (بتا فرون و اینترفرون و ....) فقط یکسال اول آزاتیوپرین خوردم از سال 82 تا الان 3 حمله داشتم که هر بار به دکترم قول دادم خودم خودم را درمان میکنم و راضی به تزریق نشدم و با تفکر مثبت و .... بعد هر حمله کاملا خوب شدم خبری از رژیم سردی و گرمی نداشتم و لی الان که فکر میکنم مدتی قبل هر حمله کلی چیزای سرد و ترش میخوردم حالا هم سعی میکنم سردی نخورم.....icon_question
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : parisa2011 , sange sabor , DavidBili , niloofary , آسو , برگ 7 , پریا حقیقت پور
من هم تا موقعی که دارو استفاده نکرده بودم وضعیتم بهتر بود با تزریق بتا فرون در سال 86 رفته رفته بدتر شدم (فکر می کنم دارو با بدن من سازگار نیستlaughing3laughing3laughing3)

تشکر شده توسط : sange sabor , niloofary , برگ 7 , پریا حقیقت پور
من از سال 76 علائم عجيبي داشتم كه تا سال 81 با تشخيص ام اس به استفاده از داروي آونكس منتهي شد. بعد از ايراني شدن آونكس پزشك ربيف رو توصيه كرد. چون عوارضش آزارم ميداد، قطعش كردم و الان دارويي استفاده نميكنم. البته وضعيتم چندان جالب نيست ولي از عوارض بعد از تزريق راحت شدم
من یکی رو میشناسم فقط چند ماه آمپول زده وتمام. بعدش دیگه هیچ دارویی استفاده نکرده ازدواج کرد،بچه دارشد،یه عالمه چاله چوله تو زندگیش پیش اومد ولی بیماری اصلا خودشو نشون ندادicon_cryicon_cryicon_cryولی من میترسم داروم رو قطع کنمconfused2confused2confused2confused2confused2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : sange sabor , niloofary , hyd69hyd , برگ 7 , پریا حقیقت پور
من ٤ سال با نظر دكتر دارومو قطع كردم ، سال ٨٤ مريضيم تشخيص داده شد ، چهار سال بتا زدم چون هيچ حمله اي نداشتم دكتر قطعش كرد ولي اخراي سال ٩٢ دومين حمله ام اتفاق افتاد ، دوباره شروع كردم
نظر دكتر خيلي مهمه
یه غبار یخی یه ستاره سرد / یه شب از همه چی به خدا گله کرد/ یک دفعه به خودش همه چی رو سپرد /دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
سلام دوستان من تا به حال حاضر نشدم امپولی برای ام اس استفاده کنم و در این مدت خداروشکر بچه دار شدم و مشکلی هم برام پیش نیومده. خیلی دوست دارم نظر بقیه رو بدونم درباره ام اس بدون دارو.کسانی که حاضر به استفاده از دارو نیستن حالشون چطوره؟در کل کار درستی هست یا نه؟والا توش موندمconfused2
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
دوست عزیز شما سالی یکبار ام ار ای دهید و زیر نظر پزشک باشید این کار مطمین تر هست تا سر خود دارو مصرف نکنید چون بیماری میتواند پیشرفت کند بدون انکه شما علایم ظاهری جدید یا مشکل جدیدی داشته باشید، این مساله در مورد خود من در یکساله اخیر اتفاق افتاده. این را نگفتم که نگرانتان کنم شاید بیماری شما در حال حاضر خاموش باشد اما کار صحیح این هست که سالی یکبار ام ار ای و مقایسه با سال قبل را انجام دهید زیر نظر پزشک . این بیماری میتواند ارام باشد اما در اثر یک استرس و جرقه میتواند به شدت وحشی شود بنابراین شرط عقل حکم میکند که اگر تا به حال خدا را شکر خوب بودید برای اینده برنامه ریزی بهتری کنید.
 تشکر شده توسط : niloofary , neghar , برگ 7 , پریا حقیقت پور
به نظر من که استرس و اعصاب نقش بسیار بسیار زیادی در پیشرفت بیماری دارن بعدش تغذیه.من 8سال بدون دارو بیماریمو کنترل کردم.متاسفانه یک سال اخیر فشار روحی شدیدی تحمل کردم و یه پلاک اندازه سرسوزن اضافه شده به پلاک هام!!اینم نتیجه استرس
دکتر که همیشه میگه دارو استفاده کن ولی من راضی نمیشم
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تولید یک دارو توسط چند شرکت داروسازی چه لزومی داره ؟! nahid 14 4,547 2018/07/16, 08:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,890 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,825 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,325 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  اگر استفاده از امپول به عهده خودتان باشد...؟ مهوش 5 4,136 2014/07/13, 01:04 AM
آخرین ارسال: آرزو
  گزارش بازدید از شرکت زیست دارو و داروی زیفرون توسط ام اس سنتر گزارشگر 8 9,189 2013/10/12, 10:02 PM
آخرین ارسال: یه غریبه
  دستور ویژه روحانی برای ترخیص کالاهای اساسی و دارو با ارز 1226 تومانی matinfard 0 2,218 2013/08/12, 11:59 PM
آخرین ارسال: matinfard
  داروهای ایرانی‌ِ ام اس؛ دارو یا دارونما؟ nedaaa 21 7,854 2013/07/27, 01:30 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  داروی جایگزین شما در صورت کمبود دارو چیست؟ shahrzad.s 15 9,869 2012/10/19, 06:42 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  بانک مرکزی ارز مرجع جهت واردات دارو را در اختیار وزارت بهداشت قرار نازلی 0 2,011 2012/05/29, 12:54 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست