•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتیجه MRI من
سلام ام ار ای کلمات t2 bright signal  وt2  high signal focus  تفاوتش چیه؟
Bright lesion یعنی چی?
نوشته زیر یعنی چی
   none of these lesion shows  restriction on dwi but two of the has show enhancment on post contrast 
این یعنی چی؟
لطفا همه رو پاسخ بدین ممنونم
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2019/06/30, 07:19 PM)sarah_6162 نوشته است: سلام ام ار ای کلمات t2 bright signal  وt2  high signal focus  تفاوتش چیه؟
Bright lesion یعنی چی?
نوشته زیر یعنی چی
   none of these lesion shows  restriction on dwi but two of the has show enhancment on post contrast 
این یعنی چی؟
لطفا همه رو پاسخ بدین ممنونم

فک کنم دو تا پلاک فعال
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
لطفا همه رو جواب بدبن
وقتی پلاک فعال بعد ۹ پاه مصرف داروی سینومر بتشه  دکتر چکار میکنه دارو عوض میشه یا فرصت میده یا کلا این اتفاق خوب نیست؟
سلام دوستان سوالی از خدمتتون داشتم. بنده سال قبل علایمی داشتم که رفتم دکتر ام ار ای مغز نخاع و گردن دادم که بدون تزریق بود و همشون سالم بودن.علایمم قبلا گفتم سرگیجه و چشم درد شدید چشم چپ و خیلی چیزای دیگه بود. حال امسال برای چک دوباره رفتم ام ار ای مغز هم با تزریق و هم بدون تزریق شدم که نرمال بود . فقط vep چشم چپم که مشکل در آن بود ۱۱۷ بود و چشم نرمالم که چشم راستم باشه vep  ۱۲۳ بود . حال از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنند. دکتر گفت عدد vep برات به خاطر ضعف چشماته . عینک میزنم ۱/۵  هست جفت چشام.ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام دوستان ...این جواب ام ار ای های متعدد منه
میشه برام توضیح بدین ام اس هست یا نه؟ راستش دکترم انگار شک داره به همه چی ...ی بار میگه ام اس نیست ولی هر کاری انجام میده همش انگار تشخیصش ام اس بوده ..می‌خوام دکترم رو عوض کنم 
MRI without contrast brain 
T2 mixed signals intensity focal lesion in left brachium pontis measuring 17 mm is noted

MRI with contrast brain
Lesion in left brachium pontis shows peripheral enhancement in its presumbely inflammation however further evaluation with MRS is recommended 

MRI with contrast cervical spine
Discrete plaque was not seen
(2019/11/14, 09:17 PM)ارزو ش نوشته است: سلام دوستان ...این جواب ام ار ای های متعدد منه
میشه برام توضیح بدین ام اس هست یا نه؟ راستش دکترم انگار شک داره به همه چی ...ی بار میگه ام اس نیست ولی هر کاری انجام میده همش انگار تشخیصش ام اس بوده ..می‌خوام دکترم رو عوض کنم 
MRI without contrast brain 
T2 mixed signals intensity focal lesion in left brachium pontis measuring 17 mm is noted

MRI with contrast brain
Lesion in left brachium pontis shows peripheral enhancement in its presumbely inflammation however further evaluation with MRS is recommended 

MRI with contrast cervical spine
Discrete plaque was not seen

سلام 
ما اینجا پزشک نیستم که تشخیص بدیم و فقط تجربیاتمان را به اشتراک می گذاریم 
ولی اکثر ما ها برای تشخیص اولیه پیش حداقل 2-3 تا پزشک دیگر هم رفتیم 
شما بهتره با یک پزشک متخصص بیماری های داخلی مغز و اعصاب دیگر صحبت کنید
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : nahid , ارزو ش
سلام ..ممنون میشم اگر توضیح بدین که آیا پلاک ها باعث التهاب در مغز میشن؟ اصلا پلاک فعال که میگین یعنی چی؟
(2019/11/17, 07:22 PM)ارزو ش نوشته است: سلام ..ممنون میشم اگر توضیح بدین که آیا پلاک ها باعث التهاب در مغز میشن؟ اصلا پلاک فعال که میگین یعنی چی؟

سلام
به نواحی که میلین از بین رفته اصطلاحا میگن پلاک. پلاک فعال یعنی قسمتهایی که میلین در حال از بین رفتنه و در اون قسمتها التهاب مشاهده میشه. پلاک فعال با ام آر آی باتزریق تشخیص داده میشه 
خیلی ساده توضیح دادم Smile (16)
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : ارزو ش , emerald
(2019/09/18, 08:02 AM)S.b.a نوشته است: سلام دوستان سوالی از خدمتتون داشتم. بنده سال قبل علایمی داشتم که رفتم دکتر ام ار ای مغز نخاع و گردن دادم که بدون تزریق بود و همشون سالم بودن.علایمم قبلا گفتم سرگیجه و چشم درد شدید چشم چپ و خیلی چیزای دیگه بود. حال امسال برای چک دوباره رفتم ام ار ای مغز هم با تزریق و هم بدون تزریق شدم که نرمال بود . فقط vep چشم چپم که مشکل در آن بود ۱۱۷ بود و چشم نرمالم که چشم راستم باشه vep  ۱۲۳ بود . حال از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنند. دکتر گفت عدد vep برات به خاطر ضعف چشماته . عینک میزنم ۱/۵  هست جفت چشام.ممنون میشم راهنماییم کنین

شما اگه مشکل ضعف یا درد چشمتون با عینک برطرف میشه وام ار ای نرمال هست هیچ نکرانیی نداشته باشین چون مشکل چشم تو ام اس با عینک وایم چیزا برطرف نمیشه بخاطر سیستم عصبیه که خودش باید ترمیم شه تا علایمش ازبین بره

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست