امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا برخی افراد ذاتا شادتر از دیگران هستند؟
آیا می دانید كه چرا برخی افراد به طور ذاتی شادتر از دیگران هستند؟ روانشناسان می گویند راز این تفاوت علاوه بر الگوی زندگی در ژنها نیز نهفته است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، متخصصان دانشكده لندن می گویند، این راز در ژنی نهفته است كه مواد شیمیایی شادی را در مغز آزاد می كند.

این ژن ۵ HTT نامیده می شود كه همچنین به چرخه سروتونین در سلولهای عصبی كمك می كند.

سروتونین ماده شیمایی دیگری در مغز است كه با خلق و افسردگی در افراد ارتباط دارد. این متخصصان ژن های مربوط به ۲۵۰۰ شركت كننده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و دریافته اند شادترین افراد كسانی هستند كه دو نسخه طولانی این ژن را به ارث برده اند.

به گزارش روزنامه دیلی اكسپرس، هم چنین كسانی كه كمتر از دیگران می توانند شاد باشند معمولا دو نسخه كوتاه از ژن مزبور را در وراثت خود دارند.

روانپزشكان پیش از این از تاثیر ژن ۵ HTT روی سلامت روان انسان مطلع بودند اما در آزمایشات جدید برای اولین بار مشخص شد كه این ژن نقش ابزاری در شكل گیری سطح شادی در افراد دارد.
[/align]
خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , Sina , BanOoOo , رامين , نازلی , anaram , Matilat , سحــــــــر , آرمین , Narges , شفا یافته , بی تـــا , Mahdieh , sadaf , hedieh , SSA , O#!!! , شهرزاد , ساغر , earth , liliyam , Hegan , ارزو , paeazan , elham 66
می بینم هر چی زور می زنم شاد نمی شم.من ذاتا افسرده ام و با این تلاشا که می کنم فقط خودم رو به حالت عادی می رسم.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
تظاهر به خندیدن کم کم باعث میشه بدن واقعا شاد باشه.باشگاههای خنده که توی اکثر کشورها وجود داره هدفشون همینه.وقتی از ته دل بخندی بیشتر از چند ساعت ورزش برات مفیده.laughing3laughing3laughing3
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : anaram , سحــــــــر , havaars , ساغر , blue sky , earth
اينو واقعا هستم
فقط كافيه استارتشو بزني
اونوقت همين استارت و بيخودي خنديدن واست خنده آور ميشه smiling
هرچند من ديگه يه جورايي مريض هستم از يان نظر
ديروز توي استخر نزديك بود خفه بشم بخاطر همين خنديدنم confused
ملت مونده بودن چه مرگمه؟ ديگه تو استخر هم دست بردار نيستم laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Syd
(2011/05/12, 12:03 PM)MFhealth نوشته است: می بینم هر چی زور می زنم شاد نمی شم.من ذاتا افسرده ام و با این تلاشا که می کنم فقط خودم رو به حالت عادی می رسم.

عین من
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : ارزو
منم عين سينا laughing3laughing3laughing3
بيا با من مدارا كن ، كه من مجنونم و مستم ...
(2011/05/12, 02:30 PM)Sina نوشته است: عین من
angry
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : سحــــــــر
باز این دانشمندا و روانشناسا لج منو در آوردنننangryangry
به نظر من ذات آدم هم دست آخر دسته خوده انسان هست
من شخصا میتونم یک آدم افسرده بشم که 2 سال بودم
و یا میتونم مثل الآن که چند ماهی هست خیلی شادم شاد باشم
کافیه اراده کنی
من نمیگم گاهی حس غمگین بودن و دلتنگی نمیاد سراغم، میاد اما من بهش رو نمیدم خودمو سرگرم میکنم خیلی سخته ها چون بعضی وقتا آدم با تمام وجودش غم رو دوست داره
اما کم کم باعث شده که از غمگین بودن بدم بیاد چون طعم شاد بودن رو چشیدم
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

تشکر شده توسط : montazer , liliyam
(2011/05/12, 09:37 PM)sahar نوشته است: باز این دانشمندا و روانشناسا لج منو در آوردنننangryangry

نفرمایید .... روانشناسا که آدمای خوبین
اینهمه تحقیق خوب کردن ... حالا اینم با اونا
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : سحــــــــر , Maryam95
(2011/05/13, 12:37 AM)Sina نوشته است: نفرمایید .... روانشناسا که آدمای خوبین
اینهمه تحقیق خوب کردن ... حالا اینم با اونا
بله بعضی روانشناسا واقعا نمونه هستنagreement2
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

تشکر شده توسط : فرناز

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا بعضی خانم‌ها هنوز مجرد هستند؟ pedram 11 8,049 2019/10/14, 07:49 AM
آخرین ارسال: hessam
  افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ رهاورد 7 6,548 2019/06/13, 12:18 PM
آخرین ارسال: narges-sh
  کمک به دیگران سلامت شما را بهبود می‌بخشد nahid 3 3,058 2017/01/27, 08:53 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  زنان در اجرای امور مختلف به طور همزمان، از مردان موفق تر هستند paeazan 24 14,197 2013/11/28, 01:10 AM
آخرین ارسال: paeazan
  چگونه فکر دیگران را بخوانیم nazanin 4 5,768 2012/02/13, 08:24 PM
آخرین ارسال: nahid
  چپ ‌دست‌ها با استعدادتر از راست ‌دست‌ها هستند **** 6 5,584 2010/05/12, 05:26 AM
آخرین ارسال: mojtaba2iran
  چگونه فردی خوشبین شویم، راههای خوش بین شدن ، افراد خوش fereshteh 0 3,755 2009/05/18, 05:23 PM
آخرین ارسال: fereshteh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست