•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاسمافرز
(2016/05/20, 10:31 PM)طاهره. نوشته است: رگ دست نه
شاه رگ باید باشه
یا بالای ران پا واگر اون نشد رگ گردن
من از پام رگ گرفتن

مرسي جواب دادين. براي رگ بايد اتاق عمل رفت يا با انژيو ميگيرن؟؟؟
هرگز کوتاه نخواهم آمد حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاهتر شود !
 تشکر شده توسط : طاهره. , پریا حقیقت پور
اتاق عمل نیاز نیست
من همون تختی که بستری بودم وسایلو اوردن همون جا رگ گرفتن و دستگاه را وصل کردن
البته من ۳سال پیش این کارو کردم حالا نمی دونم همون جوریه یا نه
 تشکر شده توسط : مینا ح , پریا حقیقت پور
(2016/05/20, 11:23 PM)طاهره. نوشته است: اتاق عمل نیاز نیست
من همون تختی که بستری بودم وسایلو اوردن همون جا رگ گرفتن و دستگاه را وصل کردن
البته من ۳سال پیش این کارو کردم حالا نمی دونم همون جوریه یا نه

بازم ممنون
هرگز کوتاه نخواهم آمد حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاهتر شود !
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
نگران نباش پلاسما یه درمان خوب و موثر هست خیلی از اندام ها بر میگرده درد زیادی نداره ولی سعی کن رگ هایی که میخوای پلاسما بشی از دستت انتخاب بشه
 تشکر شده توسط : مینا ح , پریا حقیقت پور
(2011/12/29, 09:39 PM)TootFarangi نوشته است:
(2011/12/29, 11:33 AM)mina نوشته است: خوب شاید بیمه تون این کارو پوشش نمیداده

من نمی دونم فقط می دونم هزینه دارو و سرم و ... رو با بیمه حساب کردن ولی ست های تزریق به هبچ عنوان بیمه نیست. چون اونها بگ استریل هست و کسیه سرم و ... که اصلا داروخونه اونها رو نمیده و بایس برن از کالای طب تهیه کنن ، کالای طب هم کلن به بیمه کاری نداره.
من 5 جلسه داشتم هر بسته به قیمت 103 هزار تومن تهیه شد.
بیمه تکمیلی هم فقط هزینه آلبومین رو تقبل کرد و اصلا هزینه بیمارستان و ... نداد.
تازه آلبومین ها رو بایس حتما پوکه اش رو می بردیم.
هزینه جراحی واسه کاتتر رو هم ندادن و کل هزینه های پلاسما فرز من پارسال تابستون دقیقا ( روز اول ماه رمضان ) شد 2 میلیون تا 2.5 میلیون تومن با بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی.

دیگه من نمی دونم چطور تامین اجتماعی رایگان حساب کرده confused2
البته یک چیزی که هست اینه که معمولا بیمارانی که از پزشک داخل خود بیمارستان تامین اجتماعی هستن و داخل خود بیمارستان شون کاری رو از مریض می خوان انجام بده واسش رایگان حساب میشه.

بازم من اطلاعی ندارم چطور رایگان شده ، البته امیدوارم هر کس میره رایگان براش حساب بشه ایشاا...
من برای میاستنی گراویس انجام می دادم ..رایگان بود البته با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان تامین اجتماعی...مثلا بیمارستان میلاد/به شرطی که دکتر همان بیمارستان بنویسد..دفعه اول که در بیمارستان شریعتی انجام دادم چون بیمارستان تامین اجتماعی نبود وسایل و داروها را همه را خودمان خریدیم
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام

بعد از چه مدتی علایم بهبودی حاصل میشود؟
من حدود یک ماه پیش آبان 96 در بیمارستان شهدای تجریش پنج جلسه پلاسما فرز شدم. تشخیص اولیه نوریت اپتیک بود ولی با انجام mri و وجود پلاک های متعدد در مغز و تعدادی پلاک در نخاع در ناحیه گردن بهم گفتند باید پلاسما فرز بشم. برای پلاسما اول سعی کردند رگ فمور یا همون کشاله ران رو استفاده کنند ولی بعد از اینکه هر دو ران رو سوراخ کردند متوجه شدند که رگ ها مناسب نیست. برای همین از ناحیه گردن رگ گرفتند.
یک روز در میان پلاسما فرز انجام شد و برای من عوارضش افت فشار خون ، افت هموگلوبین و افت پلاکت بود. بعد از اتمام پنج جلسه هم یک واحد خون تزریق کردند چون هموگلوبین به زیر هشت رسیده بود.
مشکل بینایی تا حدود زیادی حل شد و اسپاسم های شدیدی که داشتم هم بهتره.
ولی مشکل اینجاست که هنوز تشخیص قطعی داده نشده . اینکه ام اس هست یا دویک ؟
من مبتلا به بیماری CML هم هستم (سرطان مزمن مغز استخوان) و مشغول درمان.
امروز دکتر کسمایی منو ارجاع داد به دکتر صحرائیان.
بهم گفت با توجه به بیماری CML مشکل پیچیده ای داری و من نمی تونم با قطعیت درمان را شروع کنم.
دکتر صحرائیان هم که وقت گرفتن ازش خیلی سخته و بعیده
واقعا درمانده شدم sadsad

ضمنا هزینه بیست روز بستری در بیمارستان شهدای تجریش همراه با پنج جلسه پلاسما فرز با بیمه تامین اجتماعی یک و نیم میلیون تومن شد
(2010/08/22, 01:55 PM)TootFarangi نوشته است: سلام دوست جان
بله من همین شنبه جلسه آخر پلاسما فرزیس ام بود که انجام دادم ، دکتر من گفت اول برو پلاسما بعد میری سراغ تزریق ( مثل معتاد ها Huh ) 5 جلسه بهم پلاسما فرزیس داد ، 5 جلسه رفتم درد داره ، ولی خوب تاثیرش بد نیست ، من چشم چپم نابینا بود که الان دیدش برگشته و درد هم داره , عصب بیناییم دیگه کار می کنه و من همینقدر که می تونم باهاش ببینم خوشحالم ، تا به حال که عوارضی برای من نداشته فقط یک چیزی که داره اینه که پروتئین بدن به شدت افت پیدا می کنه ...
باید گوشت زیاد مصرف کنید ، مواد پروتئینی زیاد ، دردش هم بستگی به قدرت بدنی خودتون داره ، ما حدود 6 تا بودیم تو اتاق که همه ام اس داشتیم من وضعم خوب بود و الا 2 نفر مون فلج بودن ...
ولی رو به بهبودی بودن ، من زیاد ازشون سوال نکردم که چطوری اند ! ولی فکر کنم روش جدید هست برای درمان ام اس چون زیاد مراجعه کننده داشت ...
بازم توضیحاتی خواستید در خدمتم با ریز مراحل انجام کار icon_question
سلام دوست عزیر خواهر من اول دی یهو قدرت حرکت پاهاش رو از دست داد چند تا دکتر بردیم بعد از یک هفته گفتن باید بستری شه و 8 پالس کرتون زدن اما بهبودش 20 درصد بود.شبه امس تشخیص داده شد. قرار شد بعد از دو هفته مجدد بستری شه و باز کرتون بزنن. تو این فاصله دکتر دیگه ای بردیم که گفتن احتمالا دویک باشه و باید تعویض پلاسما شه .الان تقریبا یک ماه گذشته . و اگر الان پلاسمافرز انجام شه ایا پاهاش برمیگرده؟
(2019/01/21, 12:33 PM)0323385222 نوشته است: سلام دوست عزیر خواهر من اول دی یهو قدرت حرکت پاهاش رو از دست داد چند تا دکتر بردیم بعد از یک هفته گفتن باید بستری شه و 8 پالس کرتون زدن اما بهبودش 20 درصد بود.شبه امس تشخیص داده شد. قرار شد بعد از دو هفته مجدد بستری شه و باز کرتون بزنن. تو این فاصله دکتر دیگه ای بردیم که گفتن احتمالا دویک باشه و باید تعویض پلاسما شه .الان تقریبا یک ماه گذشته . و اگر الان پلاسمافرز انجام شه ایا پاهاش برمیگرده؟

سلام
اوف یادش بخیر اینجا sad2 
اینقدر سرگرم کارای دیگه ام که وقت نمیکنم بیام به دوستان قدیمی سر بزنم
من نمیدونم این پاسخ شما واسه چقدر وقت پیش هست ولی چند تا نکته : 1. من دکتر نیستم نمیدونم
2. روحیه مهم ترین عامل تو بهبود بیماری (انواع بیماریها)
3. سعی کنید خیلی این دکتر اون دکتر نکنید خیلی بده این کار

یادمه من رگ دستم جواب نداد برام کتتر گذاشتن رو گردنم اون زمان منو بردن اتاق عمل حالا نمیبرن تو همون اتاق بستری میان عمل رو انجام میدن
علم پیشرفت کرده خیلی زیاد ، حتی با پارسال هم قابل مقایسه نیست
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : علیرضا 2 , پریا حقیقت پور
سلام به همه دوستان عزیز قدیم من جمله توت فرنگیامیدوارم همگی خوب باشین اگه هم ام اس یذره شیطنت میکنه شما صبور باشید icon_question
پلاسما فرز واقعا یکی از پدیده هایعالی از روش های درمانی در ام اس هست والبته برای گرفتن نتیجه عالی باید دستورالعملهای بعداز انجامش رو حتما رعایت کنی،که مهمترینش انجام فعالیت بدنی و ورزش هست.
کدوم یکی از دوستان اینجا میپذیرد که بله ساراشکلاتم اخر رسید به انجام پلاسما فرز Sleepy
کار خیلی غریبی نیست خیلی روشهای درمانی جدید و بروز شدن مثل پلاسما فرز که تفاوتش با پالس تراپی در اینه که جای قرارگیری انژیوکت بجای رگ دست میتونه شاهرگ باشه که بهش میگن شالدون تازه پی میبرید که واقعا ورزش کردن امری واجب ضروری برا بدن هست،اصلا هم ترس ودرد نداره
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان