• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاسمافرز
سلام ذوستان
اين پلاسمافرز چطوريه؟كسي انجام داده؟عوارضش چياست؟دكتر من 2هفته هست كه پلاسمافرز رو پيشنهاد داده ولي من زياد باهاش موافق نيستم از طرفي هم بتاقرون تحملش برام سخته يه جا خوندم پلاسما فرز پادتن هاي خون رو جدا ميكنه و بجاش يه ماده مصنوعي به خون تزريق ميشه ،اگه اين طوريه عوارض بعدي اين روش ممكنه مشكل ساز بشه؟[/size]
فان مع العسر يسرا
سلام دوست جان
بله من همین شنبه جلسه آخر پلاسما فرزیس ام بود که انجام دادم ، دکتر من گفت اول برو پلاسما بعد میری سراغ تزریق ( مثل معتاد ها Huh ) 5 جلسه بهم پلاسما فرزیس داد ، 5 جلسه رفتم درد داره ، ولی خوب تاثیرش بد نیست ، من چشم چپم نابینا بود که الان دیدش برگشته و درد هم داره , عصب بیناییم دیگه کار می کنه و من همینقدر که می تونم باهاش ببینم خوشحالم ، تا به حال که عوارضی برای من نداشته فقط یک چیزی که داره اینه که پروتئین بدن به شدت افت پیدا می کنه ...
باید گوشت زیاد مصرف کنید ، مواد پروتئینی زیاد ، دردش هم بستگی به قدرت بدنی خودتون داره ، ما حدود 6 تا بودیم تو اتاق که همه ام اس داشتیم من وضعم خوب بود و الا 2 نفر مون فلج بودن ...
ولی رو به بهبودی بودن ، من زیاد ازشون سوال نکردم که چطوری اند ! ولی فکر کنم روش جدید هست برای درمان ام اس چون زیاد مراجعه کننده داشت ...
بازم توضیحاتی خواستید در خدمتم با ریز مراحل انجام کار icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Sina , hamid , nazaninn , Morteza , مـه ســـا , zaynab , ostad2000 , شفا یافته , khatoon25 , najva , Hasty , زهرا59 , مولتی ام اس , zenith , yummy , مینا ح , helli , hamed_mh84
(2010/08/22, 01:55 PM)Milo نوشته است: ولی فکر کنم روش جدید هست برای درمان ام اس چون زیاد مراجعه کننده داشت ...

ميلو جان ممنون از توضيح كاملت ،‌ فقط اين قسمت رو اصلاح كنم كه باز شبهات براي عزيزان به وجود نياد . اين روش ،‌ روش درمان نيست . بهبود علائم هست .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : nazaninn , TootFarangi , Morteza , yaro , ostad2000 , Hasty , sargol
بله بله ، روش درمان نیست ، روشی هست برای بهبود علائم ، روی من که تاثیر مثبتی داشت و راضی ام
تعویض پلاسما(پلاسمافرز)
تعویض پلاسما ممکن است در بیماران با ناتوانی ناشی از حملات شدید ام.اس. که به درمان با مقادیر زیاد استروئید جواب نمی دهند مفید باشد.این روش شامل گرفتن مقداری از خون شما و جداسازی مکانیکی سلولهای خونی از مایع پلاسما می باشد.سلولهای خونی سپس با یک مایع جایگزین،معمولاً آلبومین، یا یک مایع مصنوعی با خصوصیات شبیه پلاسما مخلوط می شود. سپس محلول مذکور همراه با خونتان به بدن شما تزریق می شود.

جایگزینی پلاسما میزان فاکتورهای تخریب کننده در سیستم ایمنی شما،شامل پادزهرهای حمله کننده به میلین، را رقیق می کند و به بهبودی شما کمک می نماید.تعویض پلاسما فواید ثابت شده ای بعد از سه ماه از شروع علائم عصبی ندارد.

منبع : irancliniconline.com
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : TootFarangi , ostad2000 , Morteza , شفا یافته , nahid , anaram , successful , Hasty , زهرا59 , zenith , N00shin , مینا ح , sargol , nanaz , Exhautless
سلام به دوست ( دوستان ) راستش دلم نیومد کامل نگم این بود که همه مراحل پلاسما فرزیس ( پلاسما فرز ) رو کامل اینجا می نویسم :

اول بگم منم خودم میترسیدم ولی اصلا ترس نداره و یک کاری هست که شاید کم کم پزشک ها شروع کنن به پیشنهاد دادنش به بیماران ام اس بازم خدا عالمه و بس confused2

برای این کار اولین کاری که از شما می خواهند اینه که باید 4 تا آزمایش خون بدید ، آزمایش های : HIV ، HTLV-1 ، HBSAg ، HCV که آزمایش ایدز و هپاتیت ب از همشون مهمتره !
واسه این کار شما رو معرفی می کنن پیش یک دکتری که این آزمایش ها رو براتون تجویز کنه ، من رفتم پیش یک خانم دکتری به نام ناظمیان که از طرف دکتر خودم معرفی شده بودم ، پزشک کلیه بود .
بعد از اون باید یک سری تجهیزاتی رو تهیه کنید چون بیمارستان هزینش رو قبول نمیکنه ، البته من به بیمارستان دولتی معرفی شدم و اونجا طوری بود که همه وسایل مورد نیاز رو خودم باید تهیه می کردم ، یک پزشک دیالیز هم تو بخش بود که نسخه مربوط به دارو ها رو برام نوشت و من تهیه شون کردم .

دارو ها اینا بودن :
برای هر دفعه انجام عمل پلاسما 6 عدد آلبومین ، سه تا سرم 1000 cc نرمال سالین ( فکر کنم اسمش همین بود ) یک عدد آمپول هپارین 10 هزار ، یک عدد آمپول کلسیم 10% .

ست وسایل :
بگ ادراری 1
سه راهی آنژیو کت
ترس سرم
آنژیوکت خاکستری
تروس خون
محلول ضد انعقاد خون
آنتی کواگولانت

من عکسش رو گرفتم اون روز از هر کدوم یک دونه گذاشتم پیوست کردم .
باید برید بخش دیالیز بیمارستان و وقت براتون بزارن ، معمولا 3 جلسه بیشتر نمیدن منتها دکتر من برای من پنج جلسه تجویز کرده بود .
آمپولهای آلبومین هر دونه اش 50 هزار تومن هست که باید برای تهیه اش برید اداره بیمه خودتون ( تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و ... ) تاییدش کنند تا داروخانه دارو رو بهتون بده ، تازه اگر شانس بیارید داشته باشن ، چون واسه من به سختی گیر اومد .
آمپول هپارین 10 هزار هم کم پیدا میشه ، 25 هزار زیاده ولی 10 هزارش یکم کمه و تو داروخانه های دولتی باید دنبالش باشید ، ولی کلسیم هست و مشکلی نداره !

اگر بتونید سریع کار رو شروع کنید و تموم کنید خیلی خوبه ، درسته که یکمی درد داره ولی درد بیشتر برای جلسه اولش هست و جلسه های بعدی براتون عادی میشه ، قدرت بدنی خیلی مهمه !
من قدرت بدنیم ضعیف هست و کلن چون غیر از ام اس بیماری دیگه ای دارم که جلو اشتهام رو میگیره و نمی تونم غذا درست بخورم مشکل داشتم . ولی کسانه دیگه ای بودن بدون مشکل میومدن و میرفتن بدون هیچ صدایی smiling
اگر پسر هستید که بهتون قول میدم به راحتی می تونید تحمل کنید ، چون یکی از آقایون کلن در حین پلاسما میخوابید و انگار نه انگار agreement2 دختر هم یکی بود که می خوابید و می نشست و ...
خرجش فوق العاده بالاست ، یعنی شما باید روی یک میلیون به بالا حساب باز کنید ( با بیمه ) بیمه تکمیلی فقط هزینه آلبومین ها رو تقبل می کنه و هزینه ست ها رو تقبل نمی کنه !!!!
هر بسته ست که باید تهیه کنید حدود 103 هزار تومن در میاد .

راستش من از آمپول چیزای خوبی نشنیدم واسه همین با اینکه ترس داشتم از پلاسما ولی رفتم انجامش دادم و تموم شد ، الانم نصبت روز اولی که رفته بودم خیلی خیلی بهتره وضعیتم ، من حتی تعادل نداشتم بایستم ولی الآن راحت می ایستم چون مشکل حرکتی نداشتم نمی تونم بگم راه رفتنم خوبه یا بد ولی طوری راه نمیرم که کسی متوجه بشه من مشکل دارم ، من بیماریم تو اوج گرما و اوج امتحانات میان ترم تشخیص داده شد و تقریبا از اواسط ادریبهشت درگیر بستری شدن برای پالس تراپی بودم و همین کارا باعث شد تا نتونم معدل ترم ام رو بالا ببرم و ...
به دلیل اینکه رشته تحصیلیم نرم افزار هست و یک ترم دیگه دارم که لیسانسم رو بگیرم زیاد پای کامپیوتر نشستم و همه اینا باعث شده بود تا ضعیف تر بشم ، شب بیداری ها و غذا نخوردن ها و ...
الآن که خودم رو با 4 ماه پیش مقایسه می کنم ، میبینم هم از لحاظ تعادل داشتن و هم از لحاظ سر گیجه ها و هم بیناییم که کلن نابود شده بود و گاهی درد پشتم که بیشتر شبها تا صبح تا امانم نمی داد بخوابم ، واقعا بهتر شدم ...
لرزش دستام از بین رفته و آرامش بیشتری دارم و بهتر می تونم تصمیم گیری کنم love28

ام اس یک بیماری ای هست که شاید تا ته عمر باهاتون همراه باشه شایدم به زودی درمان قطعی ای براش پیدا بشه و همه خوب شن ، اما من باهاش کنار اومدم که اگر نمیومدم وضعم بدتر میشد و 100% مطمعنم که پیشرفت می کرد و شاید الآن حتی ...

همیشه کاری که پزشک تون بهتون پیشنهاد میده رو قبول کنید که انجام بدید مگر اینکه حس کنید با انجامش وضعتون بدتر میشه.
پیشنهاد من به شما دوست گرامی جناب ostad2000 هست که اگر پزشک تون براتون پلاسما رو تجویز کرده حتما انجامش بدید و از آلبومین و داروهای مصنوعی که جایگزین پلاسمای خون خودتون میشه ترسی نداشته باشید .

این کار هیچ عوارضی نداری و فقط در طی عمل پلاسما باید میزان آهن خون و اومگا3 و پروتئین خون تون رو با هر نوع غذایی جبران کنید ، تخم مرغ ، شیر ، لبنیات ، گوشت ، آب گوشت ، کباب مرغ ،سوپ مرغ ، ماهی فراوان ، میوه جات مثل موز و پرتقال و هلو و شلیل و انگور و خربزه و ... کلن هر نوع میوه که تو تابستون فراوون هست ، همه اینا باعث میشه تا قدرت بدن تون بره بالا و تحمل براتون بسیار زیاد میشه .

امیدوارم تونسته باشم پاسخ کاملی بدم icon_question

بازم میگم این عمل هیچ ترسی نداره و با خیال راحت برید انجامش بدید اگر دوست میدارین agreement2 ( من که راضی ام )

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   CIMG0040.jpg (اندازه: 27.59 KB / تعداد دفعات دریافت: 55)
 تشکر شده توسط : hamid , ostad2000 , Morteza , montazer , nazaninn , شفا یافته , sarajahed , Sina , nahid , khatoon25 , Prime , najva , successful , Hasty , زهرا59 , SSA , zenith , N00shin , melody , مینا ح , sargol , nanaz , ghazallll , helli , سمانه ٧ , افرا , zhilaps , لاله وحشی , hamed_mh84
سلام
بابا ميلو خانم دستت درد نكنه جوابت حسابي كامل و جامع بود،احتمالا به زودي انجامش ميدم،من به هيچ وجه بدون كمك ديگران نمي تونم راه برم به هيچ وجه هنگام راه رفتن تعادل ندارم نمي دونم با انجام اين روش لااقل كمي از راه رفتنم اصلاح ميشه؟در ضمن دكتر من 10 جلسه هر هفته يك بار برام تجويز كرده و به از 10 هفته ماهي يك بار-ايشون مي گفت تو آلمان كه بوده يه نفر رو ديده كه با انجام اين روش خيلي بهبود داشته ولي من انجمن كه رفتم يرستار ام اس زياد به اين روش راغب نبود نه رد ميكرد و نه پيشنهادش ميداد همينطور يكي از مريض ها با 2-3 تا از مريض هايي كه اون روش رو انجام دادن تماس گرفتم يكي گفت كه من 3 جلسه انجام دادم و نتيجه نگرفتم و ديگه انجام ندادم يكي گفت كه خيلي بهبود داشتم يكي هم كه اصلا انجام نداده بود ولي با توضيحات شما يه كم دلم گرم شد كه انجامش بدم اميد به خدا،بازم ممنون
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : TootFarangi , zenith , nanaz
(2010/08/22, 10:04 PM)ostad2000 نوشته است: سلام
بابا ميلو خانم دستت درد نكنه جوابت حسابي كامل و جامع بود،احتمالا به زودي انجامش ميدم،من به هيچ وجه بدون كمك ديگران نمي تونم راه برم به هيچ وجه هنگام راه رفتن تعادل ندارم نمي دونم با انجام اين روش لااقل كمي از راه رفتنم اصلاح ميشه؟در ضمن دكتر من 10 جلسه هر هفته يك بار برام تجويز كرده و به از 10 هفته ماهي يك بار-ايشون مي گفت تو آلمان كه بوده يه نفر رو ديده كه با انجام اين روش خيلي بهبود داشته ولي من انجمن كه رفتم يرستار ام اس زياد به اين روش راغب نبود نه رد ميكرد و نه پيشنهادش ميداد همينطور يكي از مريض ها با 2-3 تا از مريض هايي كه اون روش رو انجام دادن تماس گرفتم يكي گفت كه من 3 جلسه انجام دادم و نتيجه نگرفتم و ديگه انجام ندادم يكي گفت كه خيلي بهبود داشتم يكي هم كه اصلا انجام نداده بود ولي با توضيحات شما يه كم دلم گرم شد كه انجامش بدم اميد به خدا،بازم ممنون

اول که خواهش می کنم وظیفه بود smiling بعد هم منم یکی 2 جلسه اول چون تغییری نداشتم ناامید بودم ولی از جلسه سوم به بعد بیناییم کم کم به حالت نیمه نرمال رسید .
برای راه رفتن تون هم بهتون توصیه اکید می کنم که حتما اون مواد غذایی که گفتم رو مصرف کنید و الا بدتر میشید ، من چون قدرت بدنیم فوق العاده پایینه با اینکه با پای خودم میرفتم ولی موقع برگشت مجبور بودم با ویل چیر بیام خونه ، چون پاهام قدرت نداشتن راه برن ، ولی انگشت هام رو می تونستم تکون بدم ، فقط به دلیل اینکه من از لحاظ تغذیه مشکل دارم و میل به غذا خوردن ندارم واسم سخت بود ولی بازم می گم 2 نفر از اونایی که میومدن فلج بودن و با ویل چیر میاوردنشون و خیلی خیلی امید داشتن به بهبودی ، منم براشون دعا می کردم واسه شما هم دعا می کنم که انشاا... واستون بسیار مفید باشه icon_question
بازم تاکید می کنم تغذیه تون رو مواظب باشید و 100% از مواد پروتئینی و گوشتی زیاد استفاده کنید .
من که الان تعادلم رو می تونم حفظ کنم و مشکلی ندارم agreement2 امیدوارم روی شما هم همینطور تاثیر بسیار مثبتی بگذاره icon_question
 تشکر شده توسط : ostad2000 , zenith
سلام اینقدر ترسیدم که نمی تونم بنویسم یه دکتر میگه انجام بده یکی میگه انجام نده به نظر تون چی کار کنم من در راه رفتن و تعادل مشکل اساسی دارم اصلا" اشتهابه خوردنم ندارم تازه بعدش باید natalizumab استفاده کنم چی کار کنم کمک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:38::38::38:angry3angry3
(2010/08/23, 10:26 AM)ostad2000 نوشته است: سلام
ازتون ممنونم اميدوارم كه هر روز به سلامتي نزديكتر بشيد اميد به خدا منم ظرف چند روز آينده انجامش ميدم

سلام من تازه انجمن شناختم شما پلاسما فرز و انجام دادید؟ الان خوبید؟منم حالت های شمارو دارم؟Undecided
ترس نداره که confused2 چیش ترسناکه ؟ از تیسابری ( (Natalizumab (Tysabri ) که ترس ناک تر نیست که !! icon_question
 تشکر شده توسط : بهرنگ

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: