امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2سال اول درمان ام اس
سلام وعرض ادب دوستان خواستم ازتون بپرسم چرا 2سال اول درمان بیماری ام اس اهمیت دارد؟
پزشکان خیلی 2 سال اول بیماری ومصرف دارو براشون مهم هستش خواستم ازتون دلیلشو بپرسم این که دوسال اول اینکه ام اس تشخیص داده شد درمان بسیار مهم هستش وخواستم بدونم 2سال اول درمان روی بهبودی تاثیر می زاره یا خیر؟
ویدوهای زیادی دیدم از پزشکان مختلف چرا 2سال اول بیماری براشون اهمیت داره ؟ اما چیزی پیدا نکردم .دوستان باتجربه تر خواستم نظرتون روبدونم اینکه در2سال اول داروی ام اس تغییری کنه اتفاق خواسی می افته لطفا دوستان عزیز نظرتون روکامنت کنید. چون به من گفتن دوسال اول حالم تفریبا مثل قبل می شه می خوام بدونم این موضوع تاچه اندازه درست هستش  من یه ساله بیماری ام اس دارم به طور قطعی هنوز به دوسال نرسیدم .
بعد ازیک زمستان سخت و سوزان یک تابستان گرم وپربار حق من است
سلام علی جان
من چیزی راجع به این موضوع نشنیده بودم
شاید به این دلیل کسی جواب نداده که دوستان هم چیزی نشنیدن
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : Ali7mahboobi7
(2021/08/16, 10:39 PM)hamid نوشته است: سلام علی جان
من چیزی راجع به این موضوع نشنیده بودم
شاید به این دلیل کسی جواب نداده که دوستان هم چیزی نشنیدن

سلام ممنونم از جوابتون من از دکتر باغبانیان فلوشیپ ام اس هستن شنیدم، از پزشکم می پرسم وبرای بیماران محترم قرارمی دم اگه اطلاعات مفیدی کسب کردم.
(2021/07/30, 04:24 PM)Ali7mahboobi7 نوشته است: سلام وعرض ادب دوستان خواستم ازتون بپرسم چرا 2سال اول درمان بیماری ام اس اهمیت دارد؟
پزشکان خیلی 2 سال اول بیماری ومصرف دارو براشون مهم هستش خواستم ازتون دلیلشو بپرسم این که دوسال اول اینکه ام اس تشخیص داده شد درمان بسیار مهم هستش وخواستم بدونم 2سال اول درمان روی بهبودی تاثیر می زاره یا خیر؟
ویدوهای زیادی دیدم از پزشکان مختلف چرا 2سال اول بیماری براشون اهمیت داره ؟ اما چیزی پیدا نکردم .دوستان باتجربه تر خواستم نظرتون روبدونم اینکه در2سال اول داروی ام اس تغییری کنه اتفاق خواسی می افته لطفا دوستان عزیز نظرتون روکامنت کنید. چون به من گفتن دوسال اول حالم تفریبا مثل قبل می شه می خوام بدونم این موضوع تاچه اندازه درست هستش  من یه ساله بیماری ام اس دارم به طور قطعی هنوز به دوسال نرسیدم .

سلام 
علی جان 
شاید تاکید بر تشخیص و شروع به درمان سریع بیماری ام اس هست 

من از دکترای مختلف شنیدم که هرچه زود تر باید بیماری ام اس ( مثل بیماری دیابت و بیناری  فشار خون) شروع به درمان بشه و دارو نباید قطع بشه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hamid , طلوع.. , Ali7mahboobi7
(2021/08/24, 07:42 PM)hessam نوشته است:
(2021/07/30, 04:24 PM)Ali7mahboobi7 نوشته است: سلام وعرض ادب دوستان خواستم ازتون بپرسم چرا 2سال اول درمان بیماری ام اس اهمیت دارد؟

سلام 
علی جان 
شاید تاکید بر تشخیص و شروع به درمان سریع بیماری ام اس هست 

من از دکترای مختلف شنیدم که هرچه زود تر باید بیماری ام اس ( مثل بیماری دیابت و بیناری  فشار خون) شروع به درمان بشه و دارو نباید قطع بشه

سلام ممنونم ازتوضیحات خوبتون من ازتوی  یکی از گروه های ام اس دیدم من یه سال ودوماه هستش که دارومصرف می کنم وقتی فلوشیپ ام اس این حرف روزدن خیلی خوش حال شدم به هر هال هرچی فهمیدم به بیماران تازه وبه بقیه عزیران می گم
سلام
در ابتدای بیماری دکتر من هم این حرف رو زدند. گفتند ۲ سال اول بیماری برای نشان دادن سیر بیماری اهمیت داره. 
یعنی سیر بیماری در این ۲ سال یک پیش آگهی از آینده بیماری هست. یعنی اگر در ۲ سال اول بیماری بتونیم با درمان مناسب و دارو، تمدد اعصاب، کنترل استرس و خشم و ... بیماری رو کنترل کنیم و حملات کمتری داشته باشیم و در واقع میران تخریب مغز کمتر باشه، آینده خوبی رو میتونیم برای اون بیمار پیش بینی کنیم.
در حملات اول که معمولا شدیدتر هم هستند، هرچقدر تخریب میلین های مغز و نخاع بیشتر باشه، بازسازی اونها سخت تر هست و حتی سالیان سال ممکنه عوارض اون تخریب در مغز و نخاع رو در بدن احساس کنیم. بنابراین هرچقدر این تخریب کمتر اتفاق بیفته، در آینده هم با نوعی از ام اس طرف هستیم که تقریبا تحت کنترل درآمده. 
اگرچه، این هم مثل خیلی چیزهای دیگه ممکنه استثنائاتی هم داشته باشه.
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...
 تشکر شده توسط : Ali7mahboobi7 , Syd

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست