امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟
دو ماهی می شه بالای سرم (ملاج) یه حس عجیبی دارم، همزمان علائم جدیدی هم دارم که شرحش طولانیه.
جایی خوندم که افزایش فشار مایع مغزی نخاعی از علائم پیشرفت ام اسه. ظاهرا یکی از بطنهای مغز که مایع مغزی رو تولید می کنن به همونجا منتهی می شه.
کسی در این مورد تجربه یا اطلاعات بهتری داره؟
 تشکر شده توسط : kohedard
(2015/06/21, 11:54 AM)Kamyar نوشته است: دو ماهی می شه بالای سرم (ملاج) یه حس عجیبی دارم، همزمان علائم جدیدی هم دارم که شرحش طولانیه.
جایی خوندم که افزایش فشار مایع مغزی نخاعی از علائم پیشرفت ام اسه. ظاهرا یکی از بطنهای مغز که مایع مغزی رو تولید می کنن به همونجا منتهی می شه.

کامیار جان دوست من سلام
باتوجه به این بیمار ام اس که نه درمان مشخصی داره و نه نوعش با بیماری یه فرد دیگه هم که به ندرت پیدا میشه اونم نه تمام علاعم شبیه هم باشن بلکه در بخشی از علاعمهای عمده مثل تاری چشم و بی حسی مشترک باشن ولی تمام بیمارها و خود منم که اوایل برام تشخیص ام اس داده بودن برام به هر اتفاقی که برام پیش میومد ربطش مبدادم به ام اس ولی در حقیقت اشتباه میکردم ببین ماهم درسته ام اس داریم ولی در کنارش هرطور بیماری دیگه هم مثل سرماخوردگی میتونیم دچار بشیم و به نظر من زیاد حساس نشو به این قضیها و فکر کن ام اس یه مهمانه داخل بدنت که بی محلش کنی باور کن باهات کاری نداره در ضمن هیچ کسی بجز دکترت نمیتونه جواب سوالاتتو بده پس به نوشته سایتهای مختلف زیاد توجه نکن چون داخل سایتها خیلی چیزا میگن
موفق باشیbaybay
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
 تشکر شده توسط : Kamyar
سلام دوست گرامی
بعد از این که هر بی حسی جدید رو با دکتر مطرح می کردم و هر بار جواب می شنیدم که کار خاصی نباید کرد، من هم به این نتیجه رسیدم که بهترین کار اینه که هیچ اهمیتی بهشون ندم، حدود یک سال همینطور هم بود. ولی اخیرا شرایط فرق کرده و اهمیت ندادن به علائم غیر ممکن شده، مخصوصا اینکه کمی هم مشکل حرکتی اضافه شده، دست و پای راست.
خستگی، لرزش، بی حسی هایی که به سادگی از بین نمی رن و بیشتر ساعات روز هستن در کل باعث شدن بیشتر ساعات روز حالم خوب نباشه، مخصوصا اینکه شغلم نسبتا نیاز به تحرک زیاد داره و اینکه یک سال و نیم بیشتر از شروع بیماری نگذشته خیلی نگران کننده شده.
مشکل اینه که دکتر یه معاینه کرد و آب پاکی رو ریخت رو دستم و گفت تا وقتی مشکل حرکتی پیدا نکردی کاری نباید کرد. در حالی که مشکل حرکتی من ساعات خاصیه و دائمی نیست ضمن اینکه همین شرایط حال حاضر خیلی کارایی و تمرکزم رو کم کرده.
ضمنا این موضوع فشار مایع مغزی نخاعی رو لابلای یه مطلب علمی خوندم و نه نظر یه بیمار، الانم هر چی می گردم نه اونو پیدا می کنم و نه هیچجای دیگه ای بهش اشاره شده !
جالبه که داشتم در مورد این فشاری که تو سرم حس می کردم، بدون استفاده از کی ورد ام اس سرچ می کردم که بهش بر خوردم.
شاید بهتر باشه دکترم رو عوض کنم. خیلی سر درگم شدم…
 تشکر شده توسط : یاسی , kohedard , SSA
منم پیشنهاد می کنم نظر یه دکتر دیگه رو هم جویا بشی ! ممکنه هر کدوم از ما این علایم که میگی رو توو یه دوره ای تجربه کرده باشیم ولی چون چیز زیادی از پزشکی و همین مطلبی که شما عنوان کردی نمی دونیم نمی تونیم کمک خاصی بکنیمwink2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : یاسی , Kamyar , kohedard
بله برا مشورت حتما پیش یه دکتر دیگه هم بروagreement2
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
ممنون از هم فکریتون.
حدس می زدم این مشکل من رو دست کم چند نفر تجربه کرده باشن که این تاپیک رو ایجاد کردم.
فعلا عنوانش رو عوض می کنم. از چند تا دکتر می پرسم اگر ربطی نداشت این تاپیک کلا پاک بشه بهتره. دیگران رو به اشتباه می ندازه.
بازم ممنون که وقت گذاشتید
 تشکر شده توسط : kohedard
عزيزم تمام مشكلات تو كه گفتي از روحيه است،كاري نداشته باش به خودت و انقد خودتو اذيت نكن و دنبال توجيهشم نباش
حال ما با دود و الکل جا نمیاید رفیق....
زندگی کردن به عاشق ها نمیاید رفیق...
روحمان آبستن یک قرن تنها بودن است....
طفل حسرت نوش ما دنیا نمیاید رفیق....
دست هایت را خودت"ها"کن اگر یخ کرده اند...
از لب معشوقه هامان "ها"نمیاید رفیق...
هضم دلتنگی برای موج آسان نیست...
آب دریا بی سبب بالا نمیاید رفیق...
یا شبیه این جماعت باش یا تنها بمان...
هیچکس سمت دل زیبا نمی آید رفیق. ..!
منم مدتیه دچار افزایش فشار مغز شدم.
اما در کمال تعجب مدام از بینی و فقط از سوراخ چپش آب میاد!
گاه گوش چپم هم پر از آب میشه.
توی ام آر آی هم نوشته بود.
اما دکتر گفت اصلا مهم نیست!!
وضعم هم دو سه ساله ثابته.
فقط جدیدا کمى مشکل تاری دید دارم که شاید بخاطر پیریه!
اگر مهم بود حتما دکتر اقدامی میکرد، یا بلایی سرم میومد!
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
(2015/06/22, 06:34 PM)Godfires نوشته است: عزيزم تمام مشكلات تو كه گفتي از روحيه است،كاري نداشته باش به خودت و انقد خودتو اذيت نكن و دنبال توجيهشم نباش

منکر نیستم که روحیه خیلی موثره، ولی همه چیز رو هم به روحیه نمی شه ربط داد. گاهی سهل انگاری و پیگری نکردن یه مشکل ممکنه باعث مشکلات بزرگتری بشه. ممنون

(2015/06/22, 11:57 PM)SSA نوشته است: منم مدتیه دچار افزایش فشار مغز شدم.
اما در کمال تعجب مدام از بینی و فقط از سوراخ چپش آب میاد!
گاه گوش چپم هم پر از آب میشه.
توی ام آر آی هم نوشته بود.
اما دکتر گفت اصلا مهم نیست!!
وضعم هم دو سه ساله ثابته.
فقط جدیدا کمى مشکل تاری دید دارم که شاید بخاطر پیریه!
اگر مهم بود حتما دکتر اقدامی میکرد، یا بلایی سرم میومد!
پس این مشکل من خیلی هم منحصر به فرد نیست. جالبه که من هم همزمان با احساس فشار بالای سر پشت بینیم هم یه ترشح کوچیک حس می کنم. تا الان فکر می کردم توهم زدم.
من حتما از چند تا دکتر تحقیق می کنم که اصلا این موضوع به ام اس ربط داره یا نه، و اکر داره دلیلش چیه؟
 تشکر شده توسط : SSA
(2015/06/21, 12:52 PM)kohedard نوشته است:
(2015/06/21, 11:54 AM)Kamyar نوشته است: دو ماهی می شه بالای سرم (ملاج) یه حس عجیبی دارم، همزمان علائم جدیدی هم دارم که شرحش طولانیه.

کامیار جان دوست من سلام
باتوجه به این بیمار ام اس که نه درمان مشخصی داره و نه نوعش با بیماری یه فرد دیگه هم که به ندرت پیدا میشه اونم نه تمام علاعم شبیه هم باشن بلکه در بخشی از علاعمهای عمده مثل تاری چشم و بی حسی مشترک باشن ولی تمام بیمارها و خود منم که اوایل برام تشخیص ام اس داده بودن برام به هر اتفاقی که برام پیش میومد ربطش مبدادم به ام اس ولی در حقیقت اشتباه میکردم ببین ماهم درسته ام اس داریم ولی در کنارش هرطور بیماری دیگه هم مثل سرماخوردگی میتونیم دچار بشیم و به نظر من زیاد حساس نشو به این قضیها و فکر کن ام اس یه مهمانه داخل بدنت که بی محلش کنی باور کن باهات کاری نداره در ضمن هیچ کسی بجز دکترت نمیتونه جواب سوالاتتو بده پس به نوشته سایتهای مختلف زیاد توجه نکن چون داخل سایتها خیلی چیزا میگن
موفق باشیbaybay

من كاملا. با شما موافقم.
نبايد زياد فكر كرد وهرچيزي را به ام اس ربط داد
البته خودمم گاهي اينطور فكر ميكنم. مثلا صدام
(خش پيدا كرده. به اصطلاح دورگه شده)گفتم حتما
از ام اس هست رفته بودم دكتر. بهش گفتم
گفت برو رو خودت عيب نذار
ولي حالا شما مورد مشابه من نديد
يه چيز ديگه لرزش دست چي؟
از ام اس هست ديگه
من زياد زمين ميخورم
از ام اس هست ديگهDash2
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,009 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,236 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  فرق بین سکته مغزی و ام اس چیه؟؟ آرمین 7 8,800 2017/12/30, 01:14 AM
آخرین ارسال: zahra :)
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,682 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,723 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  افت فشار خون لاله واژگون 3 2,068 2017/07/19, 11:44 PM
آخرین ارسال: yas8866
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,295 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,509 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,603 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  چقدر احتمال دارد که ام اس اشتباه تشخیص داده شود؟ همسر یک مشکوک به ام اس 14 17,644 2013/02/24, 11:34 AM
آخرین ارسال: ehsan 10054

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان