امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینوتک Cinno Tec ( دی متیل فومارات )
مینا جان شما که کانادا زندگی می کنین و سینوتک استفاده نمی کنین تکفیدرا اقلا دو سالی هست وارد بازار شده و امتحانش رو پس دادهwink2 امیدوارم مشابه داخلیش هم خوب باشه و ما هم به نوایی برسیمicon_biggrin
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : javad6788 , niloofary
سلام حالا خوب یا بد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cry
Hich vaght donbal ziba tarin star nabashim
Donbal on star bashim k kenaresh zibatarin va roshan tarin bashim
Blush
 تشکر شده توسط : niloofary , maryk909
اینم یه سری اطلاعات تکمیلی تر از قرص سینوتک
از سایت دارویاب گرفتم

خارجیش همون تکفیدراس
سینوتک میشه نمونه ایرانی و ساخت شرکت سیناژن
در واقع همون مطالب در مورد تکفیدرا رو شامل میشه فقط با نام سینوتک

تازگیا با نام سینوتک ازش مطلب منتشر شده
که گفتم توی تاپیکش هم گذاشته شه بهتره

نام علمی دارو (ژنریک): Dimethyl Fumarate

گروه دارویی: مشتق فوماریک اسید - تنظیم کننده سیستم ایمنی
مصرف در بارداری: گروه C

مکانیسم اثر:
دی متیل فومارات و متابولیت فعال آن، مونومتیل فومارات، مسیر Nrf2 را که در پاسخ سلولی به استرس اکسیداتیو نقش دارد، فعال می کند. مکانیسم اثر درمانی دی متیل فومارات در مولتیپل اسکلروزیس دقیقا مشخص نیست اما به نظر می رسد این اثر به صورت یک اثر ضدالتهابی و محافظ سلولی و از طریق فعال سازی مسیر Nrf2 انجام می شود.

موارد مصرف:
دی متیل فومارات (سینوتک®) براي درمان MS نــوع عود کننده - فروکش کننده اســتفاده مي شــود. مشخص شده اســت که اين دارو تعداد و شــدت حمله ها را کاهش مي دهد و روند ناتوانی را کند می کند.

فارماکوکينتيک:
سینوتک® (دی متیل فومارات) بوسیله استرازها هیدرولیز شده و به متابولیت فعال خود، مونومتیل فومارات تبدیل می شود. مونومتیل فومارات از طریق سیکل تری کربوکسیلیک اسید متابولیزه شده و درگیر سیستم سیتوکروم P450 نمی شود. متابولیت های سرمی اصلی شامل مونو متیل فومارات، فوماریک اسید، سیتریک اسید و گلوکز است . نیمه عمر حذفی مونو متیل فومارات در حدود 1 ساعت است و دفع عمده دارو به صورت CO2 از طریق بازدم (60 درصد ) ، به مقدار محدود تر از ادرار (مقدار اندکی به صورت مونو متیل فومارات تغییرنیافته) و مدفوع است.

موارد منع مصرف:
در صورت حساسیت به ماده دارویی یا هریک از مواد جانبی به کار رفته در فرآورده دارویی مصرف دارو باید قطع شود.

هشدارها:
سینوتک® (دی متیل فومارات) ممکن است سبب کاهش تعداد لنفوسیت ها گردد ، لازم به ذکر است آزمایش CBC ، 6 ماه پیش از شروع مصرف دارو و سپس حداقل سالی یکبار برای بیماران ، توصیه می شود.
سینوتک® (دی متیل فومارات) ممکن است سبب افزایش آنزیم های کبدی شود.
سینوتک® (دی متیل فومارات) ممکن است سبب دفع پروتئین در ادرار شود.
در طول درمان با سینوتک® (دی متیل فومارات)، استفاده از واکسن های ویروسی زنده ضعیف شده توصیه نمی گردد.
مصرف سینوتک® (دی متیل فومارات) ممکن است سبب کاهش اثربخشی داروهای پیشگیری کننده از بارداری خوراکی گردد به همین دلیل به زنان مصرف کننده این دارو توصیه می شود از راه پیشگیری دیگری استفاده نمایند.

عوارض جانبي:
عوارض جانبی دارو ممکن است شامل موارد زیر شود:
گرگرفتگی و مشکلات گوارشی. این عوارض معمولا در ماه اول مصرف دی متیل فومارات بروز کرده و در ادامه مصرف کاهش می یابد.
علائم مشکلات گوارشی شامل موارد زیر است:
اسهال، تهوع، درد های شکمی، استفراغ، سوء هاضمه
این عوارض می تواند با مصرف همزمان سینوتک با غذا کنترل شود.

تداخل دارویی:

تداخل دارویی مهمی گزارش نشده است.

نکات قابل توصيه:
• دارو در زیر 30 درجه سانتی گراد نگهداری شود دارو در جعبه اصلی و دور از نور نگهداری شود.
• از مصرف داروهای تاریخ گذشته خود داری شود.
• دارو دور از دید و دسترس اطفال نگهداری شود.
• کپسول به طور کامل بلعیده شود، از بازکردن و حل کردن محتویات کپسول خودداری گردد.
مقدار مصرف:
اطفال: مصرف سینوتک® در افراد زیر 18 سال مطالعه نشده است و به همین دلیل نباید در این رده سنی مصرف گردد.
بزرگسالان : درمان با دوز 120 میلی گرم دوبار در روز برای 7 روز، آغاز گردد ، سپس به دوز نگهدارنده 240 میلی گرم دوبار در روز افزایش داده می شود. در افراد مسن، دوز درمانی مطابق بزرگسالان تجویز می شود.

اشکال دارویی:

کپسول خوراکی پیوسته رهش
دوز 120 میلی گرم حاوی 14 کپسول در یک قوطی
دوز 240 میلی گرم حاوی 30 کپسول در یک قوطی

منبع
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : neghar , kaveh_plus , maryk909 , بابک ابو علی زاده , علیرضا 2 , سیااوش
(2015/10/06, 12:30 PM)nahid نوشته است: وقتی به دکتر گفتم از تزریق خسته شدم ، سینووکس رو ادامه بدم یا خوراکی ؟ دکتر گفت اگه خواستی نوع ایرانی تکفیدرا که همون شرکت سیناژن تولید کرده ، بزودی میاد .البته توصیه نکرد چون جدیده و امتحان پس نداده مثل سینووکس.

عجب!! سنووکس هفته ای 1بار دیگه حوصله میخواد؟ 1سال و نیم سینووکس زدم و 6ساله که هفته ای 3بار رسیژن میزنم! خسته هم نیستم باهاش دوست شدم!!

بعد یه دکتر خوب در حد دکتر نیکسرشت پیدا کن و دکتر و داروت اصلا عوض نکن.
 تشکر شده توسط : بابک ابو علی زاده
(2016/04/02, 04:35 PM)rama.97 نوشته است:
(2015/10/06, 12:30 PM)nahid نوشته است: وقتی به دکتر گفتم از تزریق خسته شدم ، سینووکس رو ادامه بدم یا خوراکی ؟ دکتر گفت اگه خواستی نوع ایرانی تکفیدرا که همون شرکت سیناژن تولید کرده ، بزودی میاد .البته توصیه نکرد چون جدیده و امتحان پس نداده مثل سینووکس.

عجب!! سنووکس هفته ای 1بار دیگه حوصله میخواد؟ 1سال و نیم سینووکس زدم و 6ساله که هفته ای 3بار رسیژن میزنم! خسته هم نیستم باهاش دوست شدم!!

بعد یه دکتر خوب در حد دکتر نیکسرشت پیدا کن و دکتر و داروت اصلا عوض نکن.

بله خستگی داره اونم زیاد !
وقتی 6 سال باشه که خودت به خودت تزریق کنی ، اونم تزریق عضلانی ، خسته شدن هم داره ! استرس زمان تزریق از خود تزریق برام عوارضش بیشتره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : maryk909
سئوالي دارم
سينوتك رو با دفترچه بيمه ميدن يا حواله دارويي هم بايد داشته باشي
(2017/07/18, 04:27 PM)farhad omidvar نوشته است: سئوالي دارم

با دفترچه میدن.60 تا برای یک ماه 51000 تومان
(2017/07/19, 09:35 AM)javad6788 نوشته است:
(2017/07/18, 04:27 PM)farhad omidvar نوشته است: سئوالي دارم

با دفترچه میدن.60 تا برای یک ماه 51000 تومان

بعني حواله دارويي نني خواد ؟؟
سلام دوستان . من دیروز دیفوزل 240 رو تازه با بیمه و معرفینامه ، 885 هزار تومن خریدم . confused2confused2
 تشکر شده توسط : maryk909 , samiramiss
من حدودا یک هفتست که این دارو رو مصرف میکنم
داروی قبلیم رسیژن بود که خیلی اذیتم میکرد و با مشورت دکترم داروم رو به سینوتک تغییر دادیم
تا به حال مشکلی باهاش نداشتم ولی دکترم راجبه همه عوارضی که تو این تاپیک گفته شده بهم هشدار داد و گفت باهاش در تماس باشم.
~دلم اغوای تاکستان به لطف مستی انگور
دلم بوی خوش بابونه می خواهد~
 تشکر شده توسط : hadisss , glassheart , maryk909 , samiramiss

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,616 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  دیفوزل ( دی متیل فومارات) shabgard 6 13,351 2016/08/14, 03:59 PM
آخرین ارسال: nahid
  اسویدرا (دی متیل فومارات) امیر1384 26 23,675 2015/12/19, 01:36 PM
آخرین ارسال: امیر1384

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست