• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟
بعضی از ما میترسیم به اطرافیانمون راجع به ام.اس بگیمconfused
همین قضیه بیشتر باعث شده که راجع به ام.اس شناخت کافی وجود نداشته باشه!
ممکنه اولش احساس ترحم به وجود بیاد ولی بعد از مدتی متوجه میشن که خودشون بیشتر به ترحم احتیاج دارن!wink2
حالا شما جرأت داشتید که به چند نفر بگید ام.اس داری؟Huh

راستی یادم رفت خودم جواب بدم
همه فامیل و دوستان و فامیل همسر سابق و اهل محل و خانواده نامزدم و ... میدوننlaughing3
البته شاید اگه بخاطر ام.اس زندگیم به طلاق نمیرسید منم جرأت نمیکردم بگم
ولی وقتی علت طلاقو میپرسیدن ترجیح دادم راستشو بگمconfused2
زندگی باوری میخواهد از جنس امیدicon_question
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , محبوب64 , Maz , maryam.N , neda.n , الهام ج , DavidBili , zohaa , آنا , Nooranta , hadisss , نازی ی , farzaneh20 , baharan , kiana , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , باران66 , visko , یاس سفید , سمیرا , sange sabor , تندیس , محمد جواد , موفقیت , سها , جلال علایی موسوی , atkh
من كه تقريبا همه ميدونن....woman
هم سر كارم ، هم دوستام، هم همه ي خانواده....woman
TonguewomanTongue
 تشکر شده توسط : مهسا24 , kaveh_plus , ayda.m , محبوب64 , neda.n , paeazan , maryam.N , DavidBili , zohaa , Nooranta , hadisss , elham 66
من از روز اول به همه گفتم
یعنی دلیلی برای نگفتن ندیدم (من چیزی برای مخفی کردن ندارمN_aggressive (35))
فقط به پدر بزرگ و مادر بزرگم نگفتم که البته اونا هم 2 سالی میشه میدونند
الان از کسائی که من را میشناسن تقریبا همه میدونند که ام اس دارم
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : ayda.m , محبوب64 , Maz , neda.n , paeazan , maryam.N , DavidBili , zohaa , Nooranta , hadisss , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , hania , سمیرا , محمد جواد , جلال علایی موسوی
فامیلای درجه 1 و 2 و دو سه دوست . محل کار هم که اصلا ... یعنی اگه بدونن که فورا عذرمو خواستن! (به دلیل شرایط کاری استرس زا)
تا وقتی که از ظاهرم چیزی مشخص نیست دوست ندارم بجز فامیلای نزدیک کسی بدونه
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
وعلی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
 تشکر شده توسط : Maz , Arezu Esmaeili , maryam.N , DavidBili , zohaa , Nooranta , hadisss , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , سمیرا
منکه فقط خانواده خبر داره حتی دامادوعروسمون هم نمیدونم اخه من در ظاهر سالم هستم چرا باید به همه بگم
معصومانه به قطرات باران بنگر,چون مظلومیت دلت را فریاد میزند
 تشکر شده توسط : محبوب64 , Arezu Esmaeili , maryam.N , zohaa , hadisss , مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , سمیرا , sange sabor , sajede
ا قضیه من خیلی جالبه , چون خانواده من بعد 3 سال که دیگه ام اسم قطعی شد و یک درجه هم پیشرفت کرد
تازه تازه هنوز بهم میگن چرا خودتو به مریضی میزنی
خنده داره , چون بعضی مواقع وضعیت بد منو میبینن و این جوری میگن
واقعا حسی بنام احساس همدردی در بعضی از ما از بین رفته
البته تقریبا تمام فامیلم میدونن , چون 3 سال پیش هم که دکتر با شک اعلام میکرد خانوادم قبول نمیکردن موقعی هم که دکتر تایید کرد ام اس دارم , مامانم به فک و فامیل میگفت ساناز دوست داره ام اس داشته باشه
واقعا چشم بصیرت در خیلی از ماها دیگه وجود نداره sad
زندگی باوری میخواهد از جنس امید که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد , آن امید از ته دل به تو گوید که خدا هست هنوز ...... Heart
 تشکر شده توسط : Arezu Esmaeili , neda.n , kaveh_plus , محبوب64 , maryam.N , طلایی , الهام ج , zohaa , Nooranta , hadisss , مهسا24 , hamid_147 , elham 66 , شفا یافته , negar_ka84 , باران66 , saba. , سمیرا , rey123
بگو کی نمیدونه؟؟؟

بعداز 20سال مریضی و ویلچری شدن تنها کسی که که نمی دونه خواجه حافظ شیرازیه که اونم مرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!laughing3
یادت را از من نگیر،بگذار من هم مثل سهراب بگویم:دلخوشی ها کم نیست!!!Angel
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , محبوب64 , maryam.N , FBF , DavidBili , zohaa , Nooranta , hadisss , مهسا24 , kiana , elham 66 , شفا یافته , visko , saba. , hadi83388076 , سمیرا
من همه از بیماریم اطلاع دارن با وجود اینکه شاید در ظاهر نشونه ای نداشته باشم ( هر چند جزو اون دسته از بیمارای ام اس هستم که عوارض خرده ریز ام اس که کسی نمی بینه مثت درد گاه و بیگاه و گزگز و تعادل و سرگیجه و .... کم هم ندارم ). دلیل این که پنهان نمی کنم اینه که فکر می کنم اگه من با این دید که در ظاهر نشون نمیدم پس نمی گم ، ادامه بدم خب طبیعیه که چه انتظاری می تونم داشته باشم محیط اطرافم ، باور کنه که هر بیماری ام اسی منجر به ناتوانی یا ویلچر نمیشه . البته اینو میدونم شرایط پیشرفت بیماری برا خیلی ها می تونه اتفاق بیفته و برا خیلی ها نه . پس به دفاع از اونی که تا آخر عمر به سلامت با ام اس زندگی می کنه می گم تا این مدلش هم دیده بشه . ( اینو بگم که البته این انتظار رو ندارم که همه این کار رو بکنن . این یه اعتقاد و تجربه شخصیه و هر کسی درباره خودش حق داره تصمیم بگیره چطور برخورد کنه )
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : paeazan , kaveh_plus , محبوب64 , maryam.N , FBF , الهام ج , DavidBili , zohaa , Maz , آنا , Nooranta , hadisss , مهسا24 , یه غریبه , نازی ی , baharan , Arezu Esmaeili , elham 66 , شفا یافته , saba. , ساسان , سمیرا , mohammadreza1369 , موفقیت
(2013/09/13, 07:16 PM)sanaz-sss نوشته است: ا قضیه من خیلی جالبه , چون خانواده من بعد 3 سال که دیگه ام اسم قطعی شد و یک درجه هم پیشرفت کرد
تازه تازه هنوز بهم میگن چرا خودتو به مریضی میزنی
خنده داره , چون بعضی مواقع وضعیت بد منو میبینن و این جوری میگن
واقعا حسی بنام احساس همدردی در بعضی از ما از بین رفته
البته تقریبا تمام فامیلم میدونن , چون 3 سال پیش هم که دکتر با شک اعلام میکرد خانوادم قبول نمیکردن موقعی هم که دکتر تایید کرد ام اس دارم , مامانم به فک و فامیل میگفت ساناز دوست داره ام اس داشته باشه
واقعا چشم بصیرت در خیلی از ماها دیگه وجود نداره sad

واااای اره منم یه پلاک گنده تو نخاعم و سه تا تو جمجمه منه ولی خونوادم همش میگن این ادا اطفار چیه انگار خیلی دوست داری ام اس بگیریlaughing3laughing3
بازم خوبه که باور ندارن وگرنه همش قصه میخوردنwink2
 تشکر شده توسط : محبوب64 , maryam.N , DavidBili , zohaa , hadisss , مهسا24 , نازی ی , Arezu Esmaeili , elham 66 , sanaz-sss , باران66 , شفا یافته , saba. , سمیرا
البته من هم یک مسئله بد را تجربه میکنمangry3
عده زیادی میگن هیچیش نیست و اینا فیلمه که میگه ام اس داره
و از خودم میپرسم چرا ؟؟؟
و جوابی غیر از این پیدا نمیکنم که چون واقعا ام اس را نمیشناسنangry3
چون ام اس را فقط برابر با ناتوانی دیدن
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : neda.n , maryam.N , طلایی , DavidBili , zohaa , آنا , Nooranta , hadisss , مهسا24 , Arezu Esmaeili , baharan , elham 66 , شفا یافته , saba. , سمیرا , تندیس , omid882

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,593 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,959 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,385 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  اطلاع اطرافيان hamid 209 116,032 2018/09/06, 11:18 PM
آخرین ارسال: سها
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,149 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,998 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,706 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,668 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,376 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان