•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ناتوانی در نوشتن
دوست عزیز احتمال داره این مشکل عوارض استفاده از همون قرص هایی باشه که نام بردی...
درسته بیشتر ما ام اسی ها حداقل یک بار با مشکل ناتوانی در نوشتن رو به رو شدیم
اما در طول چند ماه از بین رفته...و با این مشکل ها نمیشه ام اس رو تشخیص داد

مراجعه به پزشک و انجام ام آر آی بهترین کار ممکنه.

تشکر شده توسط : movahedi
(2013/05/18, 04:07 PM)shirinkharaman نوشته است: سلام ادمین محترم ، بنده حدود یکسال است که درنوشتن مشکل پیدا نموده وبه سختی میتوانم مطلبی رابنویسم وحتی مانند افراد کلاس اول قلم رادرست نمیتوانم نگاه دارم ضمنا ً هرچقدرسعی کنم نمیتوانم صاف بنویسم حتی روی خط مستقیم نیز کج وبه سمت پائین می نویسم ایا اینها علائم ام اس هستند؟ چه باید بکنم؟ ضمناً سابقه بیماری ام اس درخانواده پدری ومادری نداسته ولی سابقه بیماری اعصاب داشتیم حتی خود من دربرحه زمانیهای مختلف به بیماری وسواس فکری وافسردگی خفیف مبتلا شده ام که البته درحال حاضرهیچکونه مشکلی ندارم وحدود سه سال است که قر ص گابابنتین وسیتالوپرام ونیز لووتیروکسین مصرف میکنم که البته بدون تجویز پزشک است یعنی سه سال پیش بعد از تچویز پزشک خودسرانه استفاده نموده وقطع نکرده ام لطفا مراراهنمایی نمایید. متشکرم

دوست عزیز من نمیدونم که قبلا برای چه مشکلی به پزشک مراجعه کرده اید و پزشکتون متخصص چه رشته ای بوده ان
ولی اسامی قرصهایی که نوشسته اید برای درمانها مسائل مختلفی استفاده میشن
مثلا لووتیروکسین معمولا اگه اشتباه نکنم واسه کم کاری تیروئیید تجویز میشه و بقیه بیشتر مربوط به مشکلات عصبی ان
در ضمن اکیدا توصیه میکنم به پزشک مراجعه کنید و مصرف خودسرانه ی دارو رو متوقف کنید
چون خیلی اوقات بیشتر مسائلی که برای آدم بوجود میاد در اثر همین مصرف غیر علمی داروئه
بعدم اینکه مشکل نوستن میتونه عارضه مصرف دارو هم باشم و البته میتونه علائم خیلی از بیماری ها هم به حساب بییاد
به پزشک مراجعه کنید
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : neda.n , movahedi , nahid , سمیرا
دوست عزیز حتما به پزشک متخصص مراجعه کن و بعد از تشخیص داروی مناسب رو مصرف کن ... گاهی مصرف خودسرانه دارو ممکنه اثرات خیلی بدی داشته باشه. ان شاالله که موردی نیست و خوب می شی.icon_question
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : movahedi , سمیرا
خطم که از بدو تولد در آفتاب میرقصیده smiling اما به لطف ام اس کج و جوله تر شد Dodgy الان که میرم سر کلاس سرعت نوشتنم خیــــــــــــــــلی کُنده و همش جا میمونم confused2
تا حالا اینا رو به هیچ دکتری نگفتم و هر دکتری میرم فقط از مشکل پام میگم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : سمیرا , محبوب64
(2014/03/09, 10:36 AM)paeazan نوشته است: خطم که از بدو تولد در آفتاب میرقصیده smiling اما به لطف ام اس کج و جوله تر شد Dodgy الان که میرم سر کلاس سرعت نوشتنم خیــــــــــــــــلی کُنده و همش جا میمونم confused2
تا حالا اینا رو به هیچ دکتری نگفتم و هر دکتری میرم فقط از مشکل پام میگم

هیچ دکتری نمی تونه برات کاری بکنه.باید مشق بنویسی تا دستت راه بیفته.من خطم مثل تو خوب نبود و الان بدتر هم شده.چون مدتی هست که کمتر می نویسم سرعت نوشتنم هم کمتر شده و بد خطتر هم شدم.روزی نیم تا یک ساعت مشق بنویسی سر 1 ماه بهتر میشی.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : محبوب64 , paeazan , farda20032020
من پارسال تو اولین حمله که اصلیش گزگز پاهام بود و از طرفی هم موقع امتحانا بود و منم کارم کلا حلیاتی بود که حس میکردم جون ندارم برا نوشتنsad2اما خداروشکر خوب شد.هنوزم یه وقتا که استرس داشته باشم یا ناراحت باشم حس میکنم دستام کمی ضعیف میشه، حسش باشه میرم یه نوروبیان میزنم، نمیدونم تلقینه یا واقعا اثر داره اما هرچی هست خوبه. نوروبیان یخ کردن پاهامو هم خوب میکنه اما تنبلی میکنم و نمیزنمangry2
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
 تشکر شده توسط : paeazan , پویش
یادش بخیرچقدرمی نوشتم.چندسال پیش نزدیک امتحانات،یا وقت نمره گرفتن می دیدی جزوه های صدصفحه ای داداشم رو یک روزه یا دوروزه پاکنویس میکردم اون هم چه خوش خط/هرکس میخواست چیزی بنویسه مامانم می گفتندبدین او بنویسه که خوش خطه و...........................اما سال قبل یه دوره داشتیم وآخرش مصاحبه؛توی دوره توی زمان خیلی خیلی کم باید یک متن طولانی رو می نوشتیم.وقت مصاحبه وقتی خودم رو معرفی کردم استاد گفت خانم فلانی شما هستید؟نوشته هاتون خوب بود اماچقدربدخط بود.confusedconfused
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

(2014/03/09, 04:58 PM)سمیرا نوشته است: من پارسال تو اولین حمله که اصلیش گزگز پاهام بود و از طرفی هم موقع امتحانا بود و منم کارم کلا حلیاتی بود که حس میکردم جون ندارم برا نوشتنsad2اما خداروشکر خوب شد.هنوزم یه وقتا که استرس داشته باشم یا ناراحت باشم حس میکنم دستام کمی ضعیف میشه، حسش باشه میرم یه نوروبیان میزنم، نمیدونم تلقینه یا واقعا اثر داره اما هرچی هست خوبه. نوروبیان یخ کردن پاهامو هم خوب میکنه اما تنبلی میکنم و نمیزنمangry2

نه تلقین نیست.اثر داره.خیلی خوبه که برات موثر هست.بهت می سازه استفاده کن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
(2014/03/09, 09:05 PM)پویش نوشته است: یادش بخیرچقدرمی نوشتم.چندسال پیش نزدیک امتحانات،یا وقت نمره گرفتن می دیدی جزوه های صدصفحه ای داداشم رو یک روزه یا دوروزه پاکنویس میکردم اون هم چه خوش خط/هرکس میخواست چیزی بنویسه مامانم می گفتندبدین او بنویسه که خوش خطه و...........................اما سال قبل یه دوره داشتیم وآخرش مصاحبه؛توی دوره توی زمان خیلی خیلی کم باید یک متن طولانی رو می نوشتیم.وقت مصاحبه وقتی خودم رو معرفی کردم استاد گفت خانم فلانی شما هستید؟نوشته هاتون خوب بود اماچقدربدخط بود.confusedconfused

کاملاً درک میکنم؛ من هم دو سال پیش 4 ماه از نعمت نوشتن محروم بودم، حتی نمیتونستم مداد رو تو دستم نگه دارم! بعدش 30 جلسه فیزیوتراپی رفتم و کم کم بهتر شد. من قبلاً خطاط بودم و برام خیلی زجرآور بود که نتونم بنویسمangry3
الآن به لطف خدا خوبم ولی یه کم سرعت نوشتنم پایین اومده و زود دستم خسته میشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2014/03/09, 09:13 PM)بهرنگ نوشته است:
(2014/03/09, 04:58 PM)سمیرا نوشته است: من پارسال تو اولین حمله که اصلیش گزگز پاهام بود و از طرفی هم موقع امتحانا بود و منم کارم کلا حلیاتی بود که حس میکردم جون ندارم برا نوشتنsad2اما خداروشکر خوب شد.هنوزم یه وقتا که استرس داشته باشم یا ناراحت باشم حس میکنم دستام کمی ضعیف میشه، حسش باشه میرم یه نوروبیان میزنم، نمیدونم تلقینه یا واقعا اثر داره اما هرچی هست خوبه. نوروبیان یخ کردن پاهامو هم خوب میکنه اما تنبلی میکنم و نمیزنمangry2

نه تلقین نیست.اثر داره.خیلی خوبه که برات موثر هست.بهت می سازه استفاده کن.
سلام، مرسی از راهنمائیتون. پس شمام بعد تزریقش این حسو دارین؟
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل نوشتن و حرف زدن farda20032020 3 3,010 2015/05/29, 08:29 PM