•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه ی ام اس و چپ دستی
آقا پويا، لطفا درست آدرس بده!
اگه ثابت شده باشه نيازي به اثبات توسط شما نيست!!!
من نميدونم كدوم مقاله رو ميگي! لطفا آدرس مقاله رو برام بفرست. شايد سر عقل بيام و اين موضوع رو قبول كنم! مرسي
 تشکر شده توسط : Pooya.N
لینک مقاله ای در این مورد. البته من فقط میتونم چکیده ی مقاله رو اینجا بزارم.

رابطه بین دست مورد استفاده و احتمال ابتلا به ام اس

The Relationship between Handedness and Risk of Multiple Sclerosis

Abstract
Background

Left-handedness has been studied as a marker for in-utero exposure to sex steroid hormones, and an increased risk of autoimmune and immune disorders among left-handed individuals has been suggested.

Objective

This study examines the relationship between hand preference and risk of multiple sclerosis, a presumed autoimmune disorder of unknown etiology.

Methods

The study population comprised participants in the Nurses’ Health Study, an ongoing prospective cohort study of 121,701 female nurses in the United States with followup from 1976 to 2002. The nurses were asked to report their natural hand preference (right, left, ambidextrous, forced to change).

Results

During followup 210 incident cases with multiple sclerosis were confirmed. A 62% increased risk of multiple sclerosis was observed among women who were naturally left handed as compared to those who were naturally right handed (95% CI: 1.04–2.53).

Conclusions

This study suggests a modest increase in risk of multiple sclerosis among left-handed women. Further investigation of this relationship is suggested in other populations including both males and females. While the current results suggest that prenatal exposure to sex hormones may play a role in multiple sclerosis risk, direct examination of the relationship between in-utero hormone exposure and hand preference is necessary before any conclusions can be drawn.

لینک مقاله
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : sohaa
آقا پويا خوندم اما من كه دست راست هستم. بچه هايي كه از نزديك مي شناسم و ام اس دارن هم دست راست هستن!
ميگم جامعه با جامعه فرق داره ديگه! شايد توي ايران عامل ديگه اي باعث افزايش مبتلايان به ام اس ميشه!
ممنونم

ما چپ دست زیاد داریم تو مبتلایان به ام اس. کم نیستن.
عوامل هم برای ابتلا چه فیزیولوژیکی چه اکتسابی فراوون هستن.
امیدوارم بشه این تحقیق رو با این جامعه شروع کرد.
عذرخواهي مي كنم. اصلاحش كردم
اميدوارم اگر رابطه اي هست تو جامعه ما هم بررسي بشه!
ممنونم
من هم اصلاحش کردم
امیدوارم
و ممنون از همراهیتون
هر چند که راست دست هستین.
چرا از این مبحث هیچ نتیجه گیری انجام نشد
علیرغم اینکه حتی منبع ارائه دادم؟!!!
دوستان وقت نکردم همه مطالب روبخونم ولی من هم چپ دستم
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : Pooya.N , liliyam
والا فكر نميكنم ربطي به چپ يا راست دست بودن داشته باشه.
من با هر دو دستام ميتونم كار كنم(گيتار ميزنم-پيانو بلدم-با دوتا دستام نقاشي ميكنم اونم همزمان و دارم سعي ميكنم نوشتنم رو بهبود ببخشم)
خداييش منم اگه جاي مغزم بودم ام.اس ميگرفتم.laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
ولي از شوخي گذشته كاملا شك دارم اونايي رو كه ميشناسم ام.اس دارن همه راست دستن.
راستي مامانم چپ دسته ....(اي بابا اون كه ام .اس نداره بوشوِگ كجايي؟) اره راست ميگه بوشوِگ، مادرم ام. اس نداره حواسم نبود.
angry3angry3angry3angry3Huh
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
مقاله رو مطالعه کنید. احتمالا نظرتون عوض میشه
چون در حقیقت این مساله پایه ی علمی داره
پس ارزش یک تفکر علمی و منطقی رو داره
 تشکر شده توسط : booshveg

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4