وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: روانشناسي (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A)
+--- انجمن: مطالب جالب روانشناسی (https://mscenter.ir/Forum-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- انجمن: سلامت روان (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86)
+---- موضوع: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%BA%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D9%88-%D8%AC%D8%B3%D9%85)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - earth - 2013/06/12

ببین مهندس من مهندس نیستم، اما به صورت تجربی می دونم که اگه گوجه رو وقتی رشد کرد و نمو کرد از جایگاه اصلیش بیرون نکشی و نشا نکنی بعید به نظر میاد که گوجه بده. حتی اگه گل هم بده. چون من تو همین گلدونا کلی تجربه کسب کردم در کشت و کار و زراعت. در مورد فلفل هم بسیار ساده و راحته کافیه تخمه هاش رو بکاری و بعدش هم که سبز شد چندتا در میون بوته هاش رو بکن بنداز دور تا اونایی که می مونه پر بار و قوی به بار بشینه. ضمن اینکه فلفل آب زیاد میخواد یعنی باید نگذاری پاش خشک بشه. در مورد اینکه هم گفتی فاصله بوته های گوجه حداقل اگه نیم متر باشه البته تو باغچه یا زمین، می تونی یه شاخه کنارش نصب کنی و عین درخت خودش رو می کشه بالا و انقده گوجه می ده که خودت حیرت کنی. و اینکه بوته گوجه دائم در حال گل دادن و گوجه دادنه تا مگر اینکه زمستون و برف باشه که یخ بزنه یا اینکه خودت بوته رو بکنی بندازی دور. اینم برای اینکه ببینی چقدر این بوته می تونه مفید باشه.

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - chipchip - 2013/06/12

fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif

ای کساد کنند بازار Sleepy ای زمین Sleepy ای سعیده خانوم Smile (16) پس هرس کردنشو هم بگو evilgrin0039.gif

ولی دو نوع روش وجود داره مستقیم و نشا ، اصن کلا نشا واسه مراقبت و تمرکز بیشتر ، معمولا گیاهایی که حساس هستن (موقعه جونه زنی) نشا میشن ، مثلا همین گوجه رو تو یه قسمت از گلخونه کنترل شده پرورش میدن بعد منتقل میکنن به زمین اصلی ، ولی میشهبا آبیاری قطره ای و کنترل بیشتر مستقیمم کاشت

بعدشم من که گفتم نظر منم رو نشاست Smile (16)

fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - earth - 2013/06/12

آفرین آفرین همینه که تو می گی. مهندس من همه ی اینا رو می دونم. فقط ای کاش یه تیکه زمین کوچولو یا حالا یه باغچه اختصاصی داشتم توش کشاورزی می کردم. لازم شد برم یه باطری برای گوشی قبلیم که خیلی وقته مرده بخرم شاید اون فیلمی که از باغچه گرفته بودم توش باشه هنوزم. دو سه سال پیش همین باغچه بزرگتره رو کلی سر سبزش کردم خودم به تنهایی.

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - chipchip - 2013/06/13

آقا اسم این گله کیه؟؟؟ لدفن ؟؟؟

[تصویر:  36348902598876384563.jpg]

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - chipchip - 2013/06/13

پیدا کردم Smile (16) اسمش Datura ولی معروف به Moonflower هست

خــــــــــــــــــایلی گل قشنگ و خوش بو و رمانتیگیه

[تصویر:  moonflower.jpg]

حیف بذرش به دسمون نمیرسه rolleye0012.gif

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - earth - 2013/06/13

سجاد ممنون از اینکه اسمشو پیدا کردی چه اسم قشنگی! عین ماه هم می مونه آخه.
آره از بوی خوشش هرچی بگم کم گفتم. اون روز که اولیش باز شده بود، وقتی رفتم تو بالکن احساس کردم یکی از همسایه ها ادکلن زده بوده از تو حیاط رد شده، بوش پیچیده، نگو بوی این گُله بود. نزدیکش که شدم دیدم اینه که اون بو رو می داد. وقتی شروع می کنه از غنچه زدن تا باز شدن یاد شازده کوچولو می افتم. کلی با ناز و عشوه انقده طول می کشه تا باز بشه. حیف و صد حیف که عمرش خیلی کوتاست. وقتی باز می شه عمرش فقط از وقت غروب و تاریکی هواست تا ظهر فردا وقتی آفتاب می زنه تو سرش. در مورد بذرشم به خدا دارم دنبالش می گردم هنوز پیداش نکردم. اگه پیداش نشد مجبورید صبر کنید تا از این بوته ها بذر بگیرم و به دستتون برسونم البته اگه تا اون موقع از جایی پیدا نکرده باشید. یه چیزی هم بگم اگه اینو تو یه فضای باز تر منظورم باغی یا باغچه ای بکارید به اندازه یه درختچه می شه و یه خروار گل می ده. تو همین گلدون سه بوته دیگه هم در اومده اما مثل اینکه این که تکیه به این بزرگی شده و گل داده حالا اونا هم شاید گل دادند. فقط می دونم که بذرش رو یه جایی قایم کردم از ترس اینکه نکنه یه وقت کسی بیاد اینجا و بگه اینا چه خوشگله بعد مامان ورداره بده بهشون بگه اینا بذرشه ببرید شما هم بکارید. آخه مامان من از این کارا زیاد می کنه.

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - yas - 2013/06/15

بالاخره اسم این گل چی بود ؟
حالا من چندبار فلفل کاشتم گنجشک خانومیا نمیذارن بیاد بالا agreement2
فضولن دیگه سهمیه خودشونو میخورن

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - chipchip - 2013/06/19

اسمش گل ماه است Smile (16)

آقا ما تربچه هامون به بهره برداری رسیده میکنیم واسه شام و نهار میزنیم به بدن icon_smile خبر رسیده که خیارآمونم بچه آوردن icon_smile

هر چی میخوام انسان دوستانه و محیط زیست دوستانه برخورد کنم نمیزارن Dodgy شیطونه میگه تفنگ بادی رو بردارم بیوفتم به جون زاغ هــــآ Dodgy بی حیا ها از مترسکم نمیترسن ، زاغم زاغای قدیم angry2

آقا در باره فلفل یه چیز مهم اینکه پای بوته خاک اضافه کنین ، از این خاکای گلخونه ای ، اگه کود ورمی گیر آوردین که توپه توپه ، درباره گوجه نیز اینکه وقتی بوته حسابی بزرگ شد برگ های زیرین رو هرس کنین men

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - blue sky - 2013/06/19

من برا خودم باغچه ساختم و گل وگیاه کاشتم خیلی آرامبخش هست

RE: باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم - paeeze - 2013/06/20

خب سلامون علیکم و رحمت ا...

من یه مدت از کرما خبر نداشتم امروز دیدمشون مثل اینکه بچه دار شدن دیگه از شنبه باید دنبال شناسنامه و اینا باشم برای بچه هاشونSmile (16)agreement2

چیپ چیپ یه سوال
چرا خاکش سیاه نشده ؟همین مدلی قهوه ای مثل اوله ولی همه مواد آلی رو خوردن هی بازم میخوان
سوال دیگه این که چ مدت طول میکشه تا من مطمئن بشم خاکش درست شده و باید کرما رو بیرون بیارم؟