وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
گرانی داروهای ام اس کمر بیماران را شکست - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: اخبار داخلی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: گرانی داروهای ام اس کمر بیماران را شکست (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%DA%A9%D9%85%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: بیماران ام اس ومشکلات کمبوددارو - sargol - 2013/03/17

1391/10/11 ساعت 11:25
کمبود برخی از اقلام دارویی بیماران ام اس
به گفته نجفی حذف پرداخت فرانشیز جهت موارد پاراکلینیکی بیماران،تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات درمانی و دارویی از جمله اقداماتی است که می تواند به وضعیت مالی و درمانی بیماران کمک کند.

قانون- رئیس انجمن ام اس ایران گفت:آشفتگی های بازار ارز سبب کمبود برخی داروهای ویژه بیماران ام اس شده و انجمن در تلاش است تا با پیگیری های خود برخی داروها را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

به گزارش پانا، ابوالقاسم نجفی، اظهار کرد: بررسی های جامعه آماری مبتلایان به ام اس نشان می دهد که طبق پیش بینی ها حدود 60 هزار نفر مبتلا به بیماری ام اس در ایران وجود دارد که از این میان شمار زنان مبتلا 3 برابر مردان است.

زنان بیش از مردان به ام اس مبتلا می شوند

رئیس انجمن ام اس ایران ادامه داد:آمارهایی که ارئه می شود گاهی صحیح نیست اما در مجموع آمارکلی نشان دهنده افزایش شمار زنان مبتلا به ام اس نسبت به مردان است.

وی تصریح کرد: با شرایط پیش آمده و نوسانات بازار ارز تامین داروهای خاص برای این بیماران دچار مشکلات زیادی شده است و باید برای حل این مسائل داروهای ام اس تحت پوشش بیمه قرار گیرد البته در حال حاضر بیشتر داروهای این بیماری که درداخل تولید می شود تحت پوشش بیمه قرار دارد و تنها تعداد کمی از داروها تحت پوشش قرار نگرفته است که امیدواریم این دسته از داروها نیز به زودی تحت پوشش بیمه قراربگیرند.

به گفته نجفی حذف پرداخت فرانشیز جهت موارد پاراکلینیکی بیماران،تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات درمانی و دارویی از جمله اقداماتی است که می تواند به وضعیت مالی و درمانی بیماران کمک کند.

کمبود برخی از اقلام دارویی بیماران ام اس

رئیس انجمن ام اس ایران با تاکید بر اینکه انجمن ام اس ایران انجمنی غیرانتفاعی ،غیر سیاسی و غیرتجاری است که ازاسفند ماه 1378با حمایت خیرین و برخی پزشکان و خانواده های بیماران آغاز به کار کرد،گفت: آشفتگی های بازار ارز سبب کمبود برخی داروهای ویژه بیماران ام اس شده است و انجمن در تلاش است تا با پیگیری های خود برخی داروها را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

نجفی ابراز کرد: این انجمن به ارائه خدمات حمایتی در رابطه با دارو ،درمان ،توانبخشی و نیز حمایت های روانی ،عاطفی و انجام آموزش های لازم در جهت ارتقا سطح آگاهی جامعه نسبت به بیماری ام اس می پردازد و نیز ارائه آموزش به بیماران و خانواده های آن ها در ارتباط با چگونگی برخورد با بیماری ام اس از دیگر فعالیت های این انجمن است ،همچنین این انجمن با مجامع علمی تخصصی داخل و خارج از کشور ارتباط دارد.

وی مهمترین کارکرد انجمن ارائه آمارواطلاعات مربوط به بیماران به صورت ثبت مکانیزه برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی دانسته و افزود : از دیگرفعالیت های انجمن انتشار دوماهنامه پیام ام اس می باشدهمچنین برای ایجاد واحدهای توانبخشی و واحدهای پژوهشی نیزفعالیت هایی را انجام داده ایم همچنین درحال حاضربرای گرفتن کمک هزینه ای جهت تامین داروی بیماران ام اس تلاش می کنیم.

تصمیم دولت برای آزادسازی ارزدارو:افزایش 3برابری قیمت داروتیرخلاص - sargol - 2013/03/17

تصمیم دولت برای آزادسازی ارز دارو: افزایش سه‌برابری قیمت دارو تیر خلاص بر پیکر بی‌جان سلامت
نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تأکید بر اینکه مردم توان تحمل افزایش سه برابری قیمت دارو را ندارند، گفت: با توجه به ساختار بیمارگونه بیمه‌ها به هیچ وجه نمی‌توان به حمایت‌های بیمه‌ای برای تحت پوشش قرار دادن ما به‌التفاوت قیمت دارو تکیه کرد.

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری موضوعات مطرح شده مبنی‌بر تصمیم دولت برای آزادسازی ارز دارو، گفت: به طور حتم این اقدام غیرکارشناسی دولت به نفع هیچ کسی نیست، بلکه موجب نابودی حوزه سلامت و آسیب دیدن سلامت مردم می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس به صورت جدی موضوع افزایش قیمت دارو در کشور را پیگیری می‌کند، افزود: مجلس با ابزارهای خود از آزادسازی ارز دارو و افزایش قیمت دارو جلوگیری می‌کند.

وی با اعلام اینکه آزادسازی ارز دارو منجر به افزایش سه‌برابر قیمت دارو می‌شود، یادآور شد:‌ افزایش قیمت دارو کمر بیماران به‌ویژه بیماران صعب‌العلاج را می‌شکند، از این‌رو هم‌اکنون ضرورت حمایت مسئولان از بیماران بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه مردم توان تحمل افزایش سه برابری قیمت دارو را ندارند، گفت: با توجه به ساختار بیمار گونه بیمه‌ها به هیچ وجه نمی‌توان به حمایت‌های بیمه‌ای برای تحت پوشش قرار دادن ما به‌التفاوت قیمت دارو تکیه کرد.

تأمینی‌لیچایی با اعلام اینکه دولت باید در حوزه سلامت تجدیدنظر کند، تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی، بهداشت و درمان برای مردم باید رایگان باشد، حال مسئولان بر سهم ۳۰ درصد مردم در حوزه سلامت هم راضی شدند اما به طور حتم افزایش سه برابری قیمت دارو غیرقابل تحمل است.

وی با بیان اینکه گران شدن دارو٬ داروخانه‌ها را هم با مشکل روبه‌رو کرده است٬ افزود: هم‌اکنون داروخانه قادر به تأمین و خرید داروهای مورد نیاز نیستند٬که این امر کمبود دارو در این مراکز را به‌دنبال دارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه دولت باید به جای افزایش قیمت دارو به‌دنبال کاهش منطقی قیمت این محصولات باشد، یادآور شد: به طور حتم افزایش قیمت دارو با عدالت مطرح شده در سلامت از سوی دولت منافات دارد.

هم‌اکنون ۹۶ درصد از داروهای مصرفی داخلی در کشور تولید و حدود چهار درصد از خارج وارد می‌شود، این در حالی است که ۹۶ درصد تولید داخل از نظر ارزشی ۶۵ درصد و چهار درصد وارداتی حدود ۳۵ درصد ارزش ریالی را شامل می‌شود که با فعالیت و توسعه واحدهای موفق دارویی می‌توان روند کاهش وابستگی را تسریع کرد.

RE: بیماران ام اس ومشکلات کمبوددارو - hessam - 2013/03/17

الان هم تایسبری یا ناتالیزما هم با ارز مرجع موافقت شده که وارد بشهagreement2agreement2 که قبلا بیمه زیر بارپوشش این دارو نمی رفت angry2angry2و با ارز آزاد وارد می شد و بیمارانی که هیچ راهی به جز ناتالیزما نداشتند مجبور بودند ماهی 11 میلیون تومان برای این دارو بپردازند icon_cryicon_cryولی 2 ماه است بیمه تو لیست 90% واردش کرده چون ارز مرجع به این دارو و سایر داروهای جدید اختصاص داده اند یک کمی این شرکت ها ی وارد کننده دارند بازی سر داروها در میارندSmile (52)Smile (52) چون هر شرکت می خواهد یک داروی جدید را وارد کنه و دارو قبلی را به شرکت دیگه واگذار کنه:60::60:

RE: تصمیم دولت برای آزادسازی ارزدارو:افزایش 3برابری قیمت داروتیرخل - hessam - 2013/03/17

فعلا که دولت تصمیم گرفته که تایسبری یا ناتالیزما را با ارز مرجع وارد کنه که قبلا بیمه زیر بارپوشش این دارو نمی رفت angry2angry2و با ارز آزاد وارد می شد و بیمارانی که هیچ راهی به جز ناتالیزما نداشتند مجبور بودند ماهی 11 میلیون تومان برای این دارو بپردازند icon_cryicon_cryولی 2 ماه است بیمه تو لیست 90% واردش کرده چون ارز مرجع به این دارو و سایر داروهای جدید اختصاص داده اند یک کمی این شرکت ها ی وارد کننده دارند بازی سر داروها در میارندSmile (52)Smile (52) چون هر شرکت می خواهد یک داروی جدید را وارد کنه و دارو قبلی را به شرکت دیگه واگذار کنه
معلوم نیست اینا چه کار می خواهند انجام بدهندashamed0006.gifashamed0006.gif

RE: بیماران ام اس ومشکلات کمبوددارو - sargol - 2013/03/18

مشكلات مالي در تهيه دارو حرف اول بيماران "ام اس"

مشكلات مالي در تهيه دارو حرف اول بيماران ام اس نخستین نشست بيماران ام اس با همكاري هيات ورزشي بيماران خاص و پيوندي حضرت علی اصغر(ع)سبزوار و هيات امناي حسينيه قاسميه این شهرستان برگزار شد.

بيماری ام اس بيماري نسبتاً شایع و باعلت ناشناخته و بدون درمان قطعی است که منجر به ناتوانی جسمی در سنین جوانی و میانسالی می شود ام اس داراي ويژگي هاي خاصي چون اختلال در سيستم بدني، فلج كامل، نا شنوایی، نابینایی و افسردگي مي باشد البته شایان ذکر است این بیماری مسری نیست و از دسته بیماری های ارثی هم محسوب نمی شو اما نقش ژنیتیک در ایجاد ان تائید شده است در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما شیوه های درمان موجود در تغییر سرعت روند بیماری موثر هستند. بيماران حاضر در اين نشست داراي سابقه 10 تا 15 ساله بيماري ام اس هستند با اينكه مراحل حاد اين بيماري را تجربه كرده اند اما روحيه بسيار بالاي آن ها سبب شد تا بر بيماري خود غلبه كنند و و با اميد به زندگي خود ادامه دهند كه همين امر توجه بيشتر مسئولان شهرستان و كمك هاي بيشتر را در اين حوزه مي طلبد برگزاري اين انجمن سبب شد تا خبرنگار سبزوار نيوز با حضور در بين بيماران ام اس سبزوار كه رقم بالايي را به خود اختصاص داده اند مشكلات و درد دل هاي آن ها را به قلم بكشد كه به شرح ذير مي باشد.

روحيه ام بسيار خوب است اگر شوهر بگذارد......

خانم برزويي بانوي 32 ساله سبزواري در خصوص بيماري خود اظهار داشت: 16 ساله بودم كه ازدواج كردم سال 79 در نخستين بارداريم بينايي چشمانم را كامل از دست دادم به هر دكتري مراجعه مي كردم قادر به تشخيص علت اصلي بيماري ام نشد كم كم با بروز علائمي چون فلج كامل و به هم ريختن تمام سيستم بدنم به مشهد مراجعه كردم و انجا بود كه تعدادي از دكترها با انجام ازمايشات متعدد تشخيص به بيماري "ام اس" دادند.

وي ادامه داد: الان 13 سال است كه من مبتلا به اين بيماري هستم خيلي سخت است كه يكسال تمام چشمان آدم باز باشد و هرگز بسته نشود من تمام حملات از فلج كامل ،نابينايي، ناشنوايي همه را تجربه كرده ام و اكنون عدم پيشرفت بيماريم را مديون روحيه بسيار بالايم مي دانم .

برزويي مشكلات خانوادگي ، مالي و تامين هزينه هاي داروها را از مهمترين مسائل خود عنوان كرد و ياداور شد: همانطور كه مي دانيد داروها نسبت به گذشته چند برابر افزايش قيمت داشته تامين اينگونه داروهاي خاص نيازمند پرداخت هزينه هاي بسيار بالا مي باشد حال اين موضوع را مد نظر قرار دهيد كسي كه از نظر مالي هيچگونه پشتوانه مالي ندارد آيا در ادامه درمان خود باز نمي ماند.

اين بانوي سبزواري با بيان اين مطلب كه روحيه بسيار خوبي براي غلبه بر بيماري ام دارم اما اگر شوهرم بگذارد تصريح كرد: 16 ساله بودم كه ازدواج كردم درست از همان زمان شوهرم يار و ياورم شد انس عجيبي با او داشتم كه گفتنش سخت است اما سختر از ان چيزي است كه كه روزي بفهمي شريك زندگي يك فرد از وضعيت بيماري همسرش سوء استفاده كند و پاي زن ديگري به زندگي ات باز شود اين روايت زندگي من است شوهرم در اواسط زندگي مشتركمان به جاي اينكه مرحم دردم باشد بلاي جانم شد و نمك بر زخمم پاشيد و مخفيانه با بد جلوه دادن بيماري من در دادگاه خانواده با اينكه من در سلامت كافي بودم راي دادگاه را براي ازدواج مجدد به نفع خود گرفت.

وي گفت: مجبورم به خاطر تنها دخترم كه 12 سال دارد اين زندگي را تحمل كنم ....

منتظر شنيدن صحبت هاي خانم برزويي بودم كه ناگهان اشك چشمانش را گرفت و بغض سنگيني مانع ادامه حرف هايش شد.

"ام اس" كارم را از من گرفت اما....

ط. ق ديگر بيمار حاضر در اين انجمن با سابقه 7 ساله بود وي با بيان اين مطلب گفت: سال 85 بود كه با حملات ناگهاني از جمله افت فشار و محو مردمك چشمم پزشكان بيماري ام اس را در من تشخيص دادند براي خيلي سخت بود كه در اوان جواني اينگونه بيماري چنان شدتي بگيرد كه از ادامه زندگي باز بمانم و دچار افسردگي و اضطراب شدم.

اين بيمار ام اسي با ابراز تاسف گفت: با وضعيت پيش آمده توان كار كردن نداشتم با پيشنهاد يكي از همكارانم دنبال بودنم تا راي كميسيون پزشكي را براي از كار افتادگي ام بگيرم با اينكه چندين بار توسط پزشكان مختلف بيماري من تائيد شده اما برايم جاي سوال است چرا كميسيون پزشكي با از كار افتادگي من موافقت نمي كند.

وي افزود: اين جاي بسي تاسف است كه همشهريان و همچنين مسئولان شهري ما اطلاعات كافي از بيماري ام اس ندارند هنگامي كه هريك از آن ها متوجه مي شوند كه ما دچار اين بيماري هستيم چنان با ديد تحقير آميزي با ما برخورد مي كنند كه از خودمان نااميد مي شويم و در اولين سوال مي پرسند اين بيماري واگير دار است .

اين بانوي سبزواري به روحيه بسيار خوب خود براي غلبه بر بيماري اشاره كرد و گفت: من به اين گفته اعتقاد دارم كه مي گويند " قسمت" هر كس و تقديرش مشخص است اينكه الان من اين بيماري را دارم حكمت خداست راضيم به رضايش....

به دليل مشكلات مالي مصرف دارو را با تجويز خود قطع كردم

در ادامه اين گزارش فاطمه شريفي با سابقه 8 ساله اين بيماري گفت: بيماري ام با گز گز كردن پاهايم شروع و منجر به فلج كامل بدنم شد پزشكان مشهد تشخيص دادند كه بدنم بر اثر يك پديده بسيار نادر مبتلا به بيماري ام اس شده است 3 سال بعد از اين ماجرا كم كم بينايي چشمانم را از دست دادم و تحت درمان قرار گرفتم بر اثر تزريق داروهاي متفاوت بدنم كاملاً توانايي خود را از دست داد و نسبت به تزريق واكنش نشان مي داد دوز بالاي داروها سبب ريختن دندان ها و از بين رفتن ناخون هاي دست و پايم شد.

وي با بيان اين مطلب كه به دليل مشكلات مالي مصرف دارو را با تجويز خودم قطع كردم اظهار داشت: اگر از تمام بيماران ام اس در خصوص مهمترين مشكلاتشان بپرسيد بي شك حرف نخست همه ان ها مشكلات مالي در تهيه و تامين دارو مي باشد افزايش قيمت داروها كمر بيماران صعب العلاج را خواهد شكست.

شريفي خواستار نگاه ويژه مسئولان به بيماران ام اس شد و گفت: با اينكه پزشك معالج من اصرار بر مصرف دارو به موقع دارد اما دو سال است كه به سبب مشكلات مالي مصرف دارو را قطع كرده ام در صورتي مسئولان شهرستان مساعدت هاي لازم را با ما داشته باشند مجدداً درمانم را شروع خواهم كرد.

گله مند هستم مسئولان بيمارستان واسعي را مقصر اصلي پيشرفت بيماري ام مي دانم

نفر بعدی اين گزارش خانم فاطمه رجايي بود وي گفت: حدود سه سال است كه به خانواده ام اس اضافه شده ام قبلا در بيمارستان واسعي كار مي كردم بيماري ام با بي حسي شديد شروع شد موضوع را چندين بار به مدير بيمارستان اطلاع دادم و تقاضاي مرخصي استعلاجي كردم اما چه افسوس كه فكر آن ها به موردي چون سوء استفاده كردن و يا از كار گريزي نمي رفت بهر حال با مرخصي من موافقت نشد.

خانم رجايي افزود: مدت زماني گذشت با همين وضعيت مشغول بكار بودم كه در همين بين فشارم افتاد و اينجا بود كه فلج كامل و اختلالات عصبي وجودم را فرا گرفت آزمايشات انجام شد و بعد از انتقال به بيمارستان مشهد متوجه شدم مبتلا به بيماري " ام اس" شده ام .

رجايي با ابراز گلايه از اينكه مسئولان بيمارستان واسعي را مقصر اصلي پيشرفت بيماري خود مي دانم اظهار داشت: بنده جزء نيروهاي قرار دادي اين بيمارستان بودم مي دانستم بيمار هستم اما از ترس اينكه بيكار نشوم با همان وضعيت كار مي كردم اگر مسئولان بي توجهي نمي كردند شايد بيماريم تا اين مرز پيش نمي رفت.

اين بانوي بيمار سبزواري ادامه داد: این نشست براي اولين بار است كه در اين شهرستان برگزار مي شود از مسئولين تقاضا دارم تا با حضور در اين انجمن ساعاتي پاي درد دل هاي بيماران "ام اس" بنشينند ما مشكلات زيادي داريم تقاضاي زيادي نداريم فقط كمي به فكر ما باشند.

بعد از اتمام صحبت هاي بيماران چند لحظه اي در حسينيه قاسميه سبزوار نشستم افكارم متلاطم بود و خداوند را به خاطر داده و نداده اش شکر كردم.
منبع:سبزوارنیوز

سرنوشت دارو در پیچ مبادله‌ای‌شدن ارز - hessam - 2013/04/29

سرنوشت دارو در پیچ مبادله‌ای‌شدن ارز

دیدگاه > ایران- حمید ضیایی‌پرور:
ماجرای دارو در ایران ظاهرا تمام‌شدنی نیست، ماجرایی که سرانجام در ماه‌های پایانی سال گذشته منجر به برکناری وزیر بهداشت شد ولی گره کور تخصیص ارز به داروهای وارداتی باز نشد.
اخیرا با حذف ارز مرجع برای واردات دارو و اختصاص ارز مبادله‌ای به آن، نگرانی‌های تازه‌ای برای جامعه به‌وجود آمده است. واردات دارو با ارز مبادله‌ای سبب افزایش قیمت دارو در ایران خواهد شد حتی آن دسته از کارخانجات داروسازی که در کشور فعال هستند و بخش اعظم تولید دارو در ایران بر دوش آنهاست به‌دلیل واردکردن مواد اولیه دارو از کشورهای دیگر، در این زمینه دچار مشکل خواهند شد.

به همین دلیل برخی کارشناسان و آگاهان حوزه دارو و درمان در کشور نسبت به تبعات این تصمیم در آینده هشدار داده‌اند. ازجمله روز گذشته مدیرکل سابق نظارت و ارزیابی داروی سازمان غذا و دارو با طرح چند پرسش به بررسی آثار و تبعات احتمالی مبادله‌ای شدن نرخ ارز روی بازار دارویی کشور پرداخت.

دکتر محمد عبده‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: پیرامون مبادله‌ای شدن نرخ ارز روی بازار دارویی کشور، دو مقوله تأمین و تخصیص ارز و دیگری تأمین نقدینگی توسط کارخانه‌های داروسازی بسیار جدی است و جا دارد که مسئولان ذی‌ربط برای جلوگیری از تبعات احتمالی این موضوع تدابیر ویژه‌ای فراتر از تخصیص اعتبار بیندیشند. به گفته وی وقتی پایه ارز از مرجع به مبادله‌ای می‌رود، تغییراتی به‌وجود می‌آید.

سال گذشته که ارز مرجع به کالاهای اساسی اختصاص می‌یافت، بسیاری از اقلام روی پایه ارز مبادله‌ای بودند، به همین‌خاطر حجم تقاضا برای ارز مبادله‌ای بسیار بالا بود. حال که در وضعیت کنونی، دارو و برخی کالاهای اساسی هم روی پایه ارز مبادله‌ای قرار گرفتند، حجم درخواست ارز مبادله‌ای و رقابت بین شرکت‌ها برای گرفتن ارز مبادله‌ای افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند.

به‌نظر می‌رسد علاوه بر اینها، مسئله نظارت وزارت بهداشت بر تخصیص ارز دارویی ضروری است، یعنی همان دغدغه‌هایی که مسئولان وقت وزارت بهداشت سال گذشته مطرح کردند و گفتند با ارز دارویی دسته بیل و زین اسب و لوازم آرایشی وارد شده است! هنوز باقی است و باید در این زمینه نظارت جدی صورت گیرد. از طرف دیگر افزایش قیمت ارز از 1226تومان به حدود 2500تومان مستلزم تأمین نقدینگی دو برابری توسط شرکت‌های دارویی وارد‌کننده است که این امر با توجه به مشکلات داخلی این صنعت و بالا بودن سود تسهیلات بانکی، منجر به بروز بحران در صنعت دارویی کشور و یا افزایش قیمت شدید دارو در سال 92خواهد شد.

در کنار همه اینها، دارو چیزی نیست که مصرف‌کننده از آن صرف‌نظر کند، گوشت را می‌شود نخورد، کما اینکه با گرانی گوشت و شیر، این محصولات در سبدغذایی خانوارها در حال حذف شدن است اما بیمار نیاز به دارو دارد و نمی‌تواند آن را از سبدخانوار کنار بگذارد. خانواده حاضر است تمام زندگی‌اش را بدهد تا جگرگوشه‌اش از نظر دارویی تأمین شود، فشار افزایش قیمت دارو و مشکلات مربوط به واردات و تولید آن در کشور گریبان اقشاری را خواهد گرفت که جزو آسیب‌پذیر‌ترین قشرهای جامعه به شمار می‌روند.

بهتر است دولت و وزارت بهداشت با اعلام موضع صریح در این باره، این نگرانی‌ها را هر چه زودتر برطرف کرده و اگر این امر میسر نشد لازم است مجلس شورای اسلامی رأسا در این موضوع دخالت کرده و اجازه ندهد با جان و سلامت مردم بازی شود. از یاد نباید برد تأمین سلامت عمومی مردم جزو بدیهی‌ترین وظایف دولت براساس قانون اساسی است.
منبع:
http://khabarfarsi.com/ext/5126909

RE: اعتراض بیماران ام اس به گران شدن داروی خارجی - afrodite - 2013/05/06

خبر جدیدددددددSmile (52)
امروز شونزده اردیبهشت 92 بتافرون 420 هزار تومن. باید بریم صب تا شب کار کنیم دارو بخریم. کی خوب شیم پس؟؟؟؟

RE: اعتراض بیماران ام اس به گران شدن داروی خارجی - hessam - 2013/05/07

بعضي ها فكر مي كنند دارو خارجي را گران كنند اقتصاد مملكت شكوفا مي شه وبه استقلال مي رسند نه اگه واقع بينانه نگاه كنيم اقتصاد با اين وظعيت واردات كالاهاي چيني و مافياي خودروسازان داخلي با اون كيفيتشون و شوراي به اصطلاح رفاقت و نه رقابت شون اقصاد هر روز بد تر از ديروزش مي شه

RE: اعتراض بیماران ام اس به گران شدن داروی خارجی - atefeh.l - 2013/05/07

من که واسم زیفرون نوشتم چون ندارم اینقدر پول بدم ماهی 500 حقوق می گیرم همشو باید بدم دارو. اما زیفرون رو هم نمی زنن
الهی همه عزیزاشون دچار بیماری بشن .. تا حالا نفرین نکرده بودم ...
اما کاش ظلمشون به خودشون برگرده ...
اینا جامعه مریض می خوان چی کار sadsadangry3sadangry3sad

RE: اعتراض بیماران ام اس به گران شدن داروی خارجی - sama - 2013/05/07

بتافرون شده 420 .................... این همایش و حمایتا .... هر چی وعده وعیداشون بیشتر میشه داروهامون گرونتر میشه ........ angryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangry