وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
رژیم غذایی جمشید خدادادی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: رژیم غذایی جمشید خدادادی (/Thread-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: رژیم غذایی پیشنهادی برای ام اس - sohaa - 2012/04/05

بچه ها، هر كس آزاد هستش هر طور ميخواد رفتار كنه! خودتون مختاريد آمپول و داروهاي شيميايي مصرف كنيد يا نكنيد! اينجا اينقدر بحث نكنيد!
بروز و علائم ام اس در افراد متفاوت است!!!! هر كس روشي بايد پيش بگيره! مدتي پيش چنان استرس شديدي داشتم كه دكترم اخطار داد اگر اينطوري پيش برم وضعيتم بدتر ميشه! منم تصميم گرفتم استرس رو مديريت و كنترل كنم! از جوونم سير نشدم كه!
حالا يكي با غذا، يكي با داروهاي گياهي، يكي با كاهش اضطراب و مديريت استرس، يكي با داروهاي شيميايي ام اس رو كنترل ميكنه!
توي انجمن ام اس ايران كه جلسات و كلاسهاي مكمل ها براي درمان و ... تشكيل ميشه، ميتونيم با هم صحبت كنيم و در حضور يك پزشك به نتيجه برسيم!
اول خودتون رو بشناسيد. دوم اينكه تعريف علمي از ام اس و علائم و انواع و روشهاي كنترل بدونيد. سوم اينكه ام استون رو بشناسيد!
در مرحله آخر ميتونيد تشخيص بديد كه از چه روش يا روشهايي براي كنترل بيماري استفاده كنيد!
ديگه اين همه بحث و جدل نداره كه!
در ضمن يك سوال از كساني كه ميگن ما يك شبه فلج نشديم و به مرور اين اتفاق افتاد (چون اين جمله رو چند بار اينجا خوندم، مي پرسم): چه فرقي بين كسي كه مثل من طي مدت زمان خيلي كوتاه دجار فلج كامل شد (حتي صورتم هم درگير شده بود)، و شما كه به مرور فلج شديد وجود داره؟ (به غير از نوع ام اس و داروي مصرفي؟) ممنون ميشم پاسخ بديد!

RE: جمشید خدادادی - احسيني - 2012/04/12

[quote='somaye_602000' pid='209305' dateline='1333604808']
لطفا این وبلاگ را ببینید همون هلیله ها و سنا و مویز دوستانی که به خاطر ام اس واسشون مشکلی پیش اومده و یا دیگه درمان را رها کردن و علائم را دارن امتخان کنن
[color=#FF0000] دcolor]

------------------
منظورتان "سيد ادويه" است؟

نظر شما در مورد اين مقاله (علل ms) - okhtapus - 2012/05/06

(به علت طولاني بودن لطفا فايل ضميمه را باز كنيد يا به سايت اصلي برويد)
بیماری ام اس و علل ابتلا به آن بازدید: 2,037 views مقاله استاد خدادادی

با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه کنونی رفتار و کردار و طرز تفکر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است.یکی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه کنونی,‌ افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا, و آلودگی کلیه مواد غذایی است. ممکن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟

امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب, کمبود مواد غذایی باعث شده است که در صنعت کشاورزی و ژنتیک تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیکی گیاهان و استفاده از انواع کودهای شیمیایی برای افزایش محصول, این امر باعث شده تعادل مواد در خاک به هم خورده و بیشتر موادی که در کود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. آلودگی هوا, فکر می کنم که نیازی به توضیح نباشد,‌ چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. ولی توضیح مختصری را خدمت عزیزان عرض می کنم.

امروزه با افزایش بی حد و حساب انواع اتومبیلها و اتوبوسها و مینی بوسهای نفت و گازسوز و افزایش بی رویه کامیونهای دیزلی موجب آلودگی هوا شده و مونوکسید کربن بمقدار زیاد در هوا پخش می شود و از طرفی وجود کارخانجات صنعتی و اضافه شدن پسابهای صنعتی به آبهای جاری و دریاها و دریاچه ها نگرانی انسانها را دو چندان کرده است. متأسفانه کاری هم در مورد رفع آن صورت نگرفته است و مهمتر و ا سف بار تر از همه تبلیغ غذاهای غربی با آب و رنگ زیبا و محتوای پوچ نگرانی را بیش از پیش از حد و اندازه افزایش داده است.

از طرفی پائین بودن ارزش مواد غذایی, مانند: سوسیس و کالباس و اضافه نمودن مواد نگهدارنده ای بنام سدیم نیتریت وضع را خراب تر کرده است. و جای بسی تاسف است که امروزه تبلیغاتی فراوان در مورد غذاهای سرپایی ( Fast Food )‌ انجام می شود و مردم را تشویق به استفاده از این نوع غذاها می کنند. اگر شبی در سطح شهر گشتی بزنیم می بینیم که اکثر افراد از غذاهای سرپایی و انواع ساندویچ استفاده می کنند که این نوع غذاها عاملی است مهم برای انواع بیماریها از قبیل ناراحتیهای عصبی, بیماریهای بدخیم از قبیل انواع سرطانها و کیستهای جور وا جور و در نتیجه برای درمان هم مشخص است که چه باید کرد!

اول جراحی سپس شیمی درمانی و در نهایت رادیو تراپی, آیا شکم ارزش این همه بدبختی و بیچارگی را دارد؟ غذاهای سنتی خودمان چه اشکالی دارد که پناه بر غذاهای غربی و کنسرو شده برده ایم؟

یکی از بیماریهای قرن حاضر که متاسفانه اکثرا جوانها خصوصا دختران و زنان جوان به این بیماری مبتلا می شوند بیماری ( MS )‌ می باشد که هنوز از نظر پزشکان متخصص دنیا علت آن مشخص نیست و متاسفانه نظریات گوناگونی را عنوان می کنند که پایه و اساس علمی درستی ندارد.

این بیماری را اتوایمیون یا ویروسی می نامند و دلیل قانع کننده ای هم برای آن ندارند و جالبتر اینکه ویروسی بودن این بیماری را یکی از دلائل می دانند در حالیکه هنوز برای خودشان هم اثبات نشده است ولی اینترفرون درمانی را شروع می کنند و هزینه گزافی را به بیمار درمانده تحمیل می کنند.

توجه :
در مسائل علمی نظریه زمانی ارزش پیدا می کند که اثبات شده باشد در غیر اینصورت ارزش علمی نخواهد داشت.

سوال اینجاست که این اصل هنوز اثبات نشده چگونه بخود اجازه درمان با ضد ویروس را می دهند؟‌

در حالیکه بنده حقیر سالها روی این بیماری (‌ MS )‌ کار کرده و علت و درمان آن را کشف کرده ام چون پزشک نیستم و هر جا علت بیماریها را مطرح می کنم اولین سوالی که از من می پرسند این است که تخصص شما چیست؟‌

بنده هم که دروغ نمی توانم بگویم حقیقت را عنوان می کنم و میگویم بنده سرمتخصص موتورهای جت فوق مدرن هواپیمای شکاری هستم!‌

با شنیدن این مساله برای پزشکان محترم خیلی گران تمام می شود و در جواب می گویند موتور چه ربطی به پزشکی دارد؟‌

ولی بنده سوالی که از این عزیزان دارم این است که چه کار به تخصص من دارید؟‌ به حرفی که می زنم توجه کنید! اگر علمی نیست براحتی رد کنید.

دیگر عصبی شدن و از دست دادن تعادل چه معنی و مفهومی دارد. مگر علم پزشکی علم آزمایش و تجربه نیست؟ از عزیزان تقاضا می کنم که کمی منطقی باشند. سوال دیگری که مطرح می شود این است که چرا علم پزشکی، خود را محدود به دارو کرده و درمان کلیه بیماریها را در تجویز دارو می دانند و بس.

حال اگر روزی دارو در دسترس پزشک نباشد, پزشک محترم چه باید بکند و تکلیف بیمار چیست؟‌ با این همه تجهیزات و بالا بودن فن و تکنیک آزمایشگاهی، چرا دنبال علت بیماریها نیستند؟

آ
یا برای بیماری ( MS )‌ علم پزشکی راه پیشگیری هم دارد یا خیر؟

اگر هست پس چرا ارائه نمی کنند تا این همه جوانها از این بیماری نجات پیدا کنند و اما بنده حقیر علتی که برای این بیماری کشف کرده ام از این قرار است:

۱ـ عصبی شدن و حساس بودن و زودرنج شدن و پیله کردن افراد:‌

۲ـ استفاده از غذاهای سردی بخش (اسیدی مانند لبنیات و ترشیجات) بطور مداوم در افرادی که از نظر ژنتیکی دارای طبع سردی هستند.

۳- یبوست مزاج.

MS
انواع بیماری MS

بیماران ( MS ) را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد:

۱ـ بیمارانی که ابتدا از طریق بینایی مورد حمله قرار می گیرند.

۲ـ‌ بیمارانی که ابتدا از طریق پا مورد حمله قرار می گیرند.

گروه اول:

این نوع بیماران اگر سریع تشخیص داده شوند, بسرعت به درمان جواب می دهند, و در مدت زمان کوتاهی بهبودی کامل به لطف خداوند متعال حاصل می شود.

این گروه بیماران باید از خوردن بستنی و مواد غذایی یخ زده و سرد مطلقاً پرهیز نمایند

گروه دوم:

این نوع بیماران نیز اگر سریع تشخیص داده شوند به درمان جواب خوبی را می دهند و اگر در درمان کوتاهی شود, این گروه در معرض حملات متعددی قرار می گیرند و هر چقدر که این حملات ادامه یابد, درمان نیز به همان نسبت دشوارتر می شود.

بیماران باید بیشتر رعایت کنند تا سریعتر درمان شوند. ضمنا اگر بیمار علت بیماری خود را بداند می تواند به راحتی با این بیماری کنار آمده و آن را درمان کند و سلامتی خود را هر چه سریعتر بدست آورد. حال علت این بیماری را برای عزیزان شرح می دهم.

چه کسانی دچار بیماری MS می شوند؟

عموما دو گروه از اشخاص دچار این بیماری ( MS ) می شوند:

۱ـ‌ گروه اول:‌

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.

۱ـ گروه دوم:

افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی,‌ ماست,‌ قره قورت و امثالهم دارند.

حال این دو گروه افراد را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می دهیم تا علت های این بیماری دقیقا مشخص شود و سپس به درمان این بیماری لاعلاج و یا صعب العلاج از نظر علم پزشکی روز (مدرن) که شناخته شده نیست می پردازیم,‌ تا شما عزیزان متوجه شوید که این بیماری غیر قابل علاج از نظر پزشکی، در واقع علاج پذیر بوده و می توان آن را به لطف خداوند درمان کرد.

البته هر چه سریعتر شناخته شود به همان نسبت به درمان سریعتر جواب می دهد و شخص از این گرفتاری نجات پیدا می کند.

متاسفانه علم پزشکی روز در دنیای مدرن امروزی فقط و فقط درمان را در دارو می بیند و بس! خصوصا علم پزشکی در کشور عزیز ما ایران چشم به دست پزشکان غرب خصوصا دکتران دارو ساز غرب دوخته و منتظرند که چه زمانی آنان اعلام کنند که داروی فلان بیماری کشف و ساخته شد و پزشکان ایران از آن استفاده نمایند‌.

در اینجا سوالی پیش می آید که آیا این امکان وجود ندارد که بیماریها را بدون استفاده از دارو درمان کرد؟‌

چرا پزشکان محترم به جای اینکه وقت با ارزش خود را صرف کشف و ساختن دارو نمایند این وقت را صرف تشخیص و کشف علت بیماری ها نمی کنند؟‌

در حقیقت بیماری علت نیست که می خواهیم با دارو از بین ببریم بلکه معلول است اگر علت را کشف کردیم و آن را از بین بردیم معلول نیز از بین خواهد رفت یعنی بیماری دیگر مفهومی ندارد و مسلماً با این روش بیماری براحتی از بین خواهد رفت.

ضمنا پیشگیری مهمتر از درمان است! چرا پیشگیری نکنیم؟‌ در حالیکه پیشگیری هزینه ای ندارد.

مژده به بیماران مبتلا به ( MS )‌ در مورد تغذیه روزانه خویش:‌

البته دكترتي ديگه اي هستند كه با نظر ايشون موافقند يكيشون دكتر مقدسي نورولوژيست و استاد يار دانشگاه هستش كه خيليا قبولش دارن و وقتي پيشش رفتم تاكيد كرد كه سينووكس نزن ولي من بخاطر ترس از حمله با مشرت دكتر عظيمي سينووكس رو شروع كردم و تحت نظر هر دوتا دكتر هستم
البته هر دوتاشون نظرشون يكيه اما يكي با تزريق و ديگري بدون تزريق
نكته مهم اينه كه اونچه كه من تا حالا خودم از اين بيماري برداشت كردم حمله ها زماني اتفاق ميفته كه حركت نورونها در مغز يا نخاع كند ميشه.حالا اگر حركت نورونها رو با سيم برق كه خيلي ها بهش تشبيه ميكنن باشه اگر جريان برق در يك سيم كم بشه لامپ خاموش ميشه . حالا چه چيزهايي باعث كند شدن حركت نورون ها ميشه خيليها ميدونن چرا ولي نميدونم چرا دكترا ميگن علت حمله اينه كه گلبولهاي سفيد اعصاب رو به عنوان مهاجم ميشناسن؟

RE: نظر شما در مورد اين مقاله (علل ms) - رزمینا - 2012/05/07

علی رضا3577مقاله ای از استاد خدادادی نقل کردن که بحث ویروسی نبودن ام اسش برام خیلی جالب بود:

این بیماری را اتوایمیون یا ویروسی می نامند و دلیل قانع کننده ای هم برای آن ندارند و جالبتر اینکه ویروسی بودن این بیماری را یکی از دلائل می دانند در حالیکه هنوز برای خودشان هم اثبات نشده است ولی اینترفرون درمانی را شروع می کنند و هزینه گزافی را به بیمار درمانده تحمیل می کنند.

توجه :
در مسائل علمی نظریه زمانی ارزش پیدا می کند که اثبات شده باشد در غیر اینصورت ارزش علمی نخواهد داشت.

سوال اینجاست که این اصل هنوز اثبات نشده چگونه بخود اجازه درمان با ضد ویروس را می دهند؟‌

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا به این قسمت هم توجه کنید:

******به نقل از وبلاگ طب اهل بیت:
بخوانيد تا ببينيد سيستم پزشكي كشور ما چگونه عمل ميكند.
مصاحبه اي در روزنامه كيهان، شماره ۱۸۱۸۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۸۳، منتشر شده كه در آن مصاحبه جناب استاد خدادادي خبر از مراجعه خود به مركز ام اس ايران مي دهد.
به مصاحبه توجه كنيد:
"برخوردي داشتيم با انجمن ام اس ايران كه ماگفتيم به چه مجوزي پزشكان اين انجمن براي بيمارانشان اينترفرون يا آوانكس تجويز مي كنند، اين داروها آنتي ويروس اند ولي مگر ام اس ويروسي است."
*- چه جوابي دادند؟
"گفتند حدس ما اين است كه ويروسي باشد. ولي مگر مي شود با حدس و گمان كسي را درمان كرد. جزوه اي را نوشتم و علت و راه درمان بيماري ام اس را در آن توضيح دادم و فرستادم براي انجمن ام اس تهران."
*- شنيدم كه قرار است اين طب را به اروپا بفرستيد. چرا؟
"متأسفانه در كشور ما تا چيزي از طرف كشورهاي غربي تأييد نشود، جدي گرفته نمي شود. مثالش هم همين طب حجامت است كه وقتي ارگان هاي رسمي آن را به رسميت شناختند كه يك دكتر آلماني بنام يوهان آبل نتايج تحقيقاتش را در مورد حجامت به صورت كتاب چاپ كرد و وارد ايران شد. درحالي كه حجامت را سالها پيش بوعلي در كتابش آورده و اصلاً يكي از سنت هاي اسلامي است "
از سال 1383 تاكنون افراد بسيار زيادي از رژيم غذايي ايشان استفاده كرده اند و تا زمانيكه از اين دستورات پيروي ميكنند بيماري ام اس هيچ علائمي از خود نشان نمي دهد و دچار حمله نميشوند كه صدها بار بهتر از آمپول و قرص هاي شيميايي است كه آنهمه عوارض دارد در حاليكه از آن سال تاكنون 7 سال ميگذرد ولي هيچ يك از سازمانهاي مسئول در زمينه ام اس ،نه تنها از ايشان تقدير و تشكر نكردند و به محضرشان ، خانه يا خودرو پژو پارس يا سكه هاي طلا و دسته گل و حتي يك نامه تشكر آميز تقديم نكردند بلكه كاري كردند كه ايشان اصلا ديگر در روزنامه اي مصاحبه نكنند. و در سايت اينترنتي خود ذكر كنند ما بهيچ وجه نسخه نميدهيم.

حالا دوستان نظرتون چیه؟icon_cryicon_cryicon_cry

RE: رژیم غذایی پیشنهادی برای ام اس - odise - 2012/05/10

ببخشیدccsvi چی؟

RE: رژیم غذایی پیشنهادی برای ام اس - مهسا - 2012/06/12

سلام من مهسام.يك سال پيش درست همين موقع ها بود كه يكي از پاهام گزگزو ...بقيه ماجرا رو هم خودتون ميدونين اين دكتر و اون دكتر.تا رسيد به دكتر مغز و اعصاب.اون موقع بي حسي حركت كرده و از پاهام تا شونه هام رسيده بود يعني نصفه سمت چپ بدنم و درگير كرده بود كه تشخيص و بعد بستري و كورتون و ....و تزريق هاي هفتگي سينوكس ...

من بصورت حرفه اي كوهنوردي ميكنم عضو انجمن گردشگران ايرانم.اكثر كوه هاي سخت و مسير هاي طولاني يه هفته اي رو تو كمپ وچادر تجربه كردم و همچنان تا زنده باشم سفر ميكنم و باز ادامه ميدم.

شغلم رييس حسابداريه يه شركت خيلي بزرگ با حجم فعاليت بالاست.كارم سخت و پر استرسه.

محيط خانوادگي من اصلا امن و آروم نيست.تو شرايط خوبي در خانواده بسر نميبرم و جايي به اون شلوغي كه هيچ كس آدم و درك نميكنه فيلم از پا ميندازه چه برسه به من كه دختر لاغرو نحيفيم.

همه اينارو گفتم تا بدونين دختر فعاليم.خيلي آسوده و مرفه نيستم.درداي بعد از تزريقم كم نيست.هميشه شايد اغلب هفته استخوون درد اي شديد دارم.

اما ....اما ....
حتما شماها اسم كتاب راز به گوشتون خورده.يه چيزهايي از انرژي درماني. تلقين درماني. انرژي مثبت. تله پاتي .....شنيدين
همه درد هاي من با تلقين درست شده.همه اون چيزي كه ما داريم تجربه ميكنيم نتيجه افكار گذشته مونه و آينده نتيجه همين افكار الان ماست.
بياين درست فكر كنيم.درست ببينيم با عينك زيبايي نه عينك فرار از درد.
هر چي بيشتر فكر كني بدتر ميشي و هرچي بيشتر دنبال راه درماني بيشتر درگير ميشي.اصلا بهش فكر نكنين.

چند ماه پيش كه من خيلي روحيمو از دست داده بودم و افسرده و...ويا شايد شبيه الان شما همش دنبال راه درمان و اسم اين مريضي و تو اين سايت اون سايت سرچ كردن بودم.يه روز به خودم اومدم...

من دختر قوي با اعتماد به نفس بالا بودم چرا داشتم خودم و درگير ميكردم هر چي بيشتر بهش فكر ميكردم درد استخوونام و عوارض تزريقم بدتر ميشد و گاه گاه سرم گيج ميرفت و بيحالي و خستگي و ..اينهارو نگو كه داشت ديوونم ميكرد.

خودم به خودم كمك كردم.شما هم خودتون فقط خودتون ميتونين درمان اصلي بيماري رو تو خودتون پيدا كنين.

بهش فكر نكردم ديگه.حالم خوب شد.ديگه درد نداشتم.بي حالي نداشتم.عالي عالي بودم حتي از دوره بچگيم هم شيون تر و سر حال تر شدم.اما هر وقت ميام تو اين سايت حالم بهم ميريزه.شماها همش انرژي منفي ميدين.
چرا يه تور تفريحي براي خودتون راه نميندازين
چرا همش از مريضي ميگين
چرا اجازه ميدين سلول هاي مغزتون با اينكه ميتونن به بهبودتون كمك كنن.در جهت نابوديتون فعال شن.

رژيم غذايي اگه بهش ايمان داري عمل ميكنه.
هر چيزي زماني كه بهش ايمان پيدا ميكني عمل ميكنه و اين كار خداست.

اين بيماري كه اسمش و من بيماري نميذارم .قابل پيش بيني نيست.2 ماه خوبي .1 سال خوبي.انگار نه انگار اصلا يادت ميره.يهو يه هفته داغوني.
بهش فكر نميكنم تا بكشمش نه اينكه قويترش كنم.

در آخر
تا شقايق هست زندگي بايد كرد....
شاد باشين

RE: رژیم غذایی پیشنهادی برای ام اس - aazz - 2012/06/12

راست میگه خیلی تلقین تو این بیماری موثره هر چی بهش فکر نکنی خوبی

RE: رژیم غذایی پیشنهادی برای ام اس - مهوش - 2012/06/12

من خیلی به رعایت غذا اعتقاد ندارم. تعادل حفظ بشه کلی هم هنر کردیم.فقط حتما باید غذاهای سالم مصرف کنیم. مصرف چربی خیلی کم بشه و کلا روغن های سالم متعادل مصرف بشه.خلاصه مثل بقیه ادما که باید سالم زندگی کنن و سالم بخورن و زیاده روی نکنن و ...از این حرفا.
چون مرکز بیماری تو مغز ماستconfusedمصرف چربی هم که برا مغز خیلی ضرر داره
اخ که چقدر از چربی بدم میاد منfighting0030.gif
بعضی وقتا هم میمیرم برا خوردن خامه و پنیر خامه ای و کرهashamed0006.gif
چقدر سخته مقاومتashamed0006.gif

RE: استاد خدادادی - okhtapus - 2012/06/18

رژیم استاد خدادادی رژیم خوبیه دراصل همون هرم غذاییه که یه خورده پیازداغشو زیاد کرده . من الان 4 ماهه شکر و تن ماهی و غذاهای غیر طبیعی نمیخورم ولی مگه میشه ماهی یا گوشت قرمز اصلا نخوریم؟؟؟confused2

RE: استاد خدادادی - رزمینا - 2012/06/19

منم از غذاهای کارخانه ای استفاده نمیکنم. گوشت گاو هم نمی خورم(البته گوشت گاو برای غیر ام اسی ها هم خوب نیست) و همین طور ماست و دوغ .ترشیها رو هم به خاطر تاثیرش روی سیستم اعصاب گذاشتم کنار.از دستور استاد خدادادی میشه خیلی ایده گرفت ولی به نظرم همه اینا وقتی انجامش اسون میشه که باور کنیم وقتی مثلا سس میخوریم چه مواد مضری داره وارد بدنمون میشه.تا حالا دقت کردین تو مواد اولیه سس تخم مرغ خام هست و اون وقت چه طور این تخم مرغ خام تو سس 8 ماه ماندگاری داره و بو هم نمیگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مستندfood.incیا همون تجارت غذا رو تو اینترنت پیدا کنید و دانلود کنید خیلی جالبه.