وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اطلاع اطرافيان - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: اطلاع اطرافيان (/Thread-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9-%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D9%81%D9%8A%D8%A7%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: اطلاع اطرافيان - yummy - 2012/02/23

میخوای من رفتم برا وقت دکترم به حافظ یه سری بزنم و بگم؟ گناه داره ندونهwink2

RE: اطلاع اطرافيان - parastoo joon - 2012/02/23

(2012/02/23, 01:46 PM)yummy نوشته است: میخوای من رفتم برا وقت دکترم به حافظ یه سری بزنم و بگم؟ گناه داره ندونهwink2

آره...قربون دستت...
گناه داره طفلکی! غریب افتاده...!
بگو بگو عزیزم!
love51

RE: اطلاع اطرافيان - (shahrzad.s) - 2012/02/29

من به نزدیکام گفتم شاید با هم 10نفر نشوند سرکار هم که فقط یک همکار !!چون اگر بفهمند مطمئن هستم واکنش جالبی نشان نمی دهند ومی ترسم confused2از کار بیکاربشم

RE: اطلاع اطرافيان - nahid - 2012/02/29

کسانی که به دوستان و فامیل و آشنایان گفتن ، آیا قضیه لو رفته بوده و اگه نمی گفتن هم می فهمیدن ؟ یا خودشون به طور خودجوش گفتن ؟

RE: اطلاع اطرافيان - TootFarangi - 2012/02/29

(2012/02/29, 03:59 PM)nahid نوشته است: کسانی که به دوستان و فامیل و آشنایان گفتن ، آیا قضیه لو رفته بوده و اگه نمی گفتن هم می فهمیدن ؟ یا خودشون به طور خودجوش گفتن ؟

من خودم گفتم .
البته یکی از اقوام رو چند باری تو انجمن دیدیم پرونده اش رو هم دیده بودم اونجا بعد بهش گفتم.
گفت تو که خوبی ، منم خودم بیمار نیستم واسه کسی میام confused2
مامانم دوست نداره تو فامیل کسی بدونه من خودم واسم مهم نیست. ولی همه ی دوستام می دونن غیر از یکی که اونم ازش خوشم نمیاد زیاد واسه همین بهش نگفتم.
به دوستام هم خودم گفتم کسی نپرسید.
خوب بعضی ها عکس العمل شون خوب نبود یعنی اینطوری شدن : rolleyes
بعضی های دیگه هم مهم نبود واسشون یعنی اینطوری بودن : confused2
یک عده هم گفتن : اشتباه تشخیص دادن که ! واسه که چرا پس فلج یستی ؟ confused

خلاصه که انواع و اقسام عکس العمل ها رو دیدم smiling

RE: اطلاع اطرافيان - ارزو - 2012/02/29

من همکارا و همکلاسی های دانشگاهم نمیدونن.اصلا دوست ندارم که بدونن.میدونم که عکسل العمل خوبی نخواهند داشت.
از فامیلام هیچ کس (یعنی یادشون رفته)اما اون ابتدای بیماریم خاله ها و عمه ها فهمیدند و خیلی رفتارهای بدی دیدم.خیلی بد.sadsad
اگه همه ما که مشکل خاصی نداریم جرات اینو داشتیم که خیلی راحت به همه بگیم که ام اس داریم مطمئنا برداشت جامعه از ام اس خیلی بهتر بود[color=#1E90FF]
اگر روزی انقدر آدم موفقی باشم به نظر خودم، حتما خیلی راحت میگم

RE: اطلاع اطرافيان - nazii - 2012/02/29

کافيه 4تا خواهر مثل مامانو خاله های من تو فاميل داشته باشين که قبل از قطعی شدن بيماريتون همه فاميل بفهمن شما ام اس دارينconfused همه ديگه تقريبا ميدونن بجز دوستام که فقط يکيشون ميدونه دلم نميخواد تو دانشگاه کسی بدونه,البته هنوز عکس العمل فاميل رو نديدم فقط يکی از خاله ها و دوتا دخترخاله هام که يا واسشون مهم نبوده يا نخواستن به روم بيارن,منم تو عروسی عموم انقدر ميرقصم که همشون بدونن ام اس وحشتناک نيست,منم بی خيالو شادمicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smilehappy0065.gifhappy0065.gificon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

RE: اطلاع اطرافيان - nazii - 2012/02/29

کافيه 4تا خواهر مثل مامانو خاله های من تو فاميل داشته باشين که قبل از قطعی شدن بيماريتون همه فاميل بفهمن شما ام اس دارينconfused همه ديگه تقريبا ميدونن بجز دوستام که فقط يکيشون ميدونه دلم نميخواد تو دانشگاه کسی بدونه,البته هنوز عکس العمل فاميل رو نديدم فقط يکی از خاله ها و دوتا دخترخاله هام که يا واسشون مهم نبوده يا نخواستن به روم بيارن,منم تو عروسی عموم انقدر ميرقصم که همشون بدونن ام اس وحشتناک نيست,منم بی خيالو شادمicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smilehappy0065.gifhappy0065.gificon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

RE: اطلاع اطرافيان - ثریا - 2012/02/29

(2012/02/29, 03:59 PM)nahid نوشته است: کسانی که به دوستان و فامیل و آشنایان گفتن ، آیا قضیه لو رفته بوده و اگه نمی گفتن هم می فهمیدن ؟ یا خودشون به طور خودجوش گفتن ؟

من به صورت کاملا خود جوش به کل کرج گفتم.چون ام اس مگه چیه؟به این با حالیicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

RE: اطلاع اطرافيان - pinkrose - 2012/03/01

من فقط همسرم میدونه و خواهرم . به پدر و مادرم نگفتم چون بیچاره ها سنشون بالاست و جز غصه براشون چیز دیگه ای نداره . همسرم دوست نداره به کسی بگم . اون حتی به منم میگه تو ام اس نداری ! هیچیت نیست . هیچ وقت هم چیزیت نمیشه که بخوای کسی بفهمه .
3 روز پیش رفتم پیش متخصص داخلی برای عفونت گلوم . میخواست دارو بنویسه گفتم من سینووکس میزنم . یه وقت تداخل دارویی نداشته باشه . گفت سینووکس برای چیه ؟! گفتم ام اس . همینطوری که سرش روی دفترچم بود یهو سرشو آورد بالا و با تعجب گفت ام اس ؟! پس چرا مشکل حرکتی نداری ؟!!! آخی ایشاالله خوب میشی .

وقتی از مطب اومدیم بیرون همسرم گفت ببین حتی سطح دانش و اطلاعات دکترها هم نسبت به این بیماری کمه . برای همین هر چقدر افراد کمتری بدونن راحت تر هستم .