وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تفاوت ربیف و رسیژن - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: ربیف - رسیژن (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%81-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86)
+---- موضوع: تفاوت ربیف و رسیژن (/Thread-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: رسیژن (ReciGen) - نسترنى - 2011/10/01

منهم يك ماه مجبور شدم از داروى ايرانى استفاده ولى مشكلات دوستان رو اصلا نداشتم فقط يكم حالات انفولانزام بيشتر بود

RE: رسیژن (ReciGen) - SSA - 2011/10/26

از دوستانی که نظراتشون رو همراه تجربیات ذکر میکنن ممنونم.
من احتمالا باید داروم رو عوض کنم و نیاز شدیدی داشتم که اطلاعات کاملی از داروها دریافت کنم.
همه نظرات کاربردی هستن.
فقط یک چیز برای من سواله:
من قبلا توی یک شرکت ساخت قطعات خودرو کار میکردم.
این قطعه ها باید چندین بار از نظر جنس و ابعاد در آزمایشگاه های معتبر چک میشدن.
حالا چطور ممکنه که دارو که انقدر حساس و ظریفه به راحتی بدون کیفیت ساخته بشه؟
آیا اگر کوچکترین ایرادی داشته باشه که بر سلامت تاثیرگذار باشه، سر و صدای شرکتهای رقیب خارجی در مطبوعات بین المللی بلند نمیشه؟
همین طوریشم شرکت بتافرون داره مشتریاشو بر ضد زیفرون شارژ میکنه، وای به حال این که این داروهای ایرانی مشکل ساختار هم داشته باشن.
البته من چون اونا رو امتحان نکردم نمیتونم نظر بدم اما برام سواله که مگه میشه؟؟؟
بی کیفیتی اونم توی جامعه پرتنش امروزی باشه و کسی صداش درنیاد؟
کمی فکر کنیم که پس ما کی باید پیشرفت کنیم؟
اگه ما خودمونو قبول نداریم پس دیگه نباید اعتراض کنیم.
باید بریم توی کشوری زندگی کنیم که فبولش داریم و آرزوشو داریم.
امیدوارم خدا به هممون یا پول بده یا اراده!
که یا خارجی بخریم با پول یا ایرانی بخریم با اراده!

RE: رسیژن (ReciGen) - هاله حامدی فر - 2011/10/30

خب امیدوارم مشکلی نباشه که من اینجا عضو شدم اما حالا که دوستان حرفهای مدیر فنی ربیف را می شنوند شاید بد نباشد به عنوان مدیر عامل سیناژن هم چیزی بگویم
1- سرنگ های حاوی رسیژن دقیقا" همان سرنگ های ربیف است یعنی با یک شکاره کاتالوگ و هردو از شرکت "بی دی" آمریکا تهیه می شوند. شماها که همه باهوشید با زیر و رو کردن سرنگ ها حتما" متوجه می شوید

2- طرح مطالعه بالینی رسیژن در مقایسه با ربیف را دکتر صحرائیان انجام داده که همه ی شما ایشون و میزان تسلط غلمی و صداقتش را می شناسید و گواهی ایشان مبنی بر اینکه نتایج دو سال مطالعه ثابت کرده که رسیژن و ربیف از نظر میزان و عوارض جانبی و اثر بخشی کاملا" مشابه هستن موجود است

3- چون شماها همه جوان و اهل مطالعه هستید بهتون توصیه می کنم در خصوص قضاوت های دارویی به اینکه من یک بار زدم اینجوری شدم یا فلان دوستم چی گفت یا حرف های من که از شرکت تولید کننده ی رسیژن هستم استناد نکنید. افراد مرجع علمی و متخصصین صاحب نظر بهترین هستند

4- البته مثلا" اینکه ظرف حاوی سه تا رسیژن از هم قابل جدا شدن نیست حق با شماست اما برای بیرون آوردن دارو نیازی به جدا کردنشون نیست. البته اگه براتون خیلی مهمه حتما" برای اون هم فکری می کنیم

5- ما قصدمون خدمته و اگر فکر می کنید کاری از دستمون بر میاد حتما" بهمون بگید. اصلا" از انتقاداتتون ناراحت نمی شیم اما در صورتی که مستدل و منصفانه هم باشه

مواظب خودتون باشین و یادتون باشه خوشی و خوشحالی براتون از هر دارویی موثرتره

هاله حامدی فر

RE: رسیژن (ReciGen) - غزل - 2011/12/08

(2010/02/23, 04:04 PM)elnaz نوشته است: مرسي از مطلبتون حالا ميشه يه توضحي هم راجع به اختلاف رسيژن با ربيف بدين؟

این مطالب همون کاتالوگ ترجمه شده ربیفه! سال 88 اعلام کردند که مشابه ایرانی ربیف در کشور تولید میشه و سازمانهای بیمه گر هم از تایید ربیف خودداری کردند. ربیف فعلا جزء کم عارضه ترین داروهای درمان نگه دارنده نوع RR MS معرفی شده. امیدوارم رسیژن هم همین جوری باشه.

RE: رسیژن (ReciGen) - sara-m - 2011/12/27

خانم احمدی سلام ممنون که وقت گذاشتید و اومدید و مطالبی گفتید اما واقعا یه سوال داشتم اگر خدایی نکرده خدایی نکرده بچه ی شما هم ام اس داشت شما ربیف می گرفتید یا رسیژن؟؟بعد هم اگه واقعا هیچ تفاوتی با هم ندارند این چه کاریه که زمین و آسمان دست به دست بدن تا رسیژن بیشتر فروخته شه یه روز قیمتش یه روز نایاب شدنش خوب اگه فرقی ندارند شرایط یکسان فراهم کنند خودمون انتخاب کنیم دیگه داروی زورکی هم نوبره والا!! بعد هم درسته که اینجا بچه ها تجربیاتشون رو با هم تقسیم می کنند اما لزوما هم تنها منبعشون تجربه ها نیست!

RE: رسیژن (ReciGen) - دیبا - 2012/01/12

دوره بیماری ام اس از فردی به فرد دیگر متفاوت است و طبیعت ان در طول زمان در فرد ام اسی تعیین میشود مثلا در بعضی افراد تشخیص ام اس خوش خیم داده می شود که این مطلب در ابتدا می تواند صحیح باشد اما در گذر زمان می تواند به اندازه سایر انواع ام اس ناتوان کننده باشد از 20% افراد که در ابتدا ام اسشان خوش خیم تشخیص داده می شود فقط 5 درصد واقعا در این گروه قرار می گیرند.
منبع:http://www.themcfox.com/multiple-sclerosis/types-of-ms/types-of-multiple-sclerosis.htm
حالا دوستان عزیز که راجع به خوب بودن رسیژن یا سینووکس نظر می دهند بگویند چند سال است که حمله نداشتند ایا 15 یا 20 سال را گذراندهاند و از تاثیر دارو در کاهش عودها و جلوگیری از پیشرفت بیماری مطمئنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینکه عوارض انفولانزای دارو کمتر است یا جای تزریق خارش ندارد به معنای خوب بودن دارو نیستangry2
من می تونم راجع به ربیف نظر دهم. 7 سال بدون عود و بدون پیشرفت

RE: رسیژن (ReciGen) - زهراجون - 2012/03/05

وای خدایا من دارم دق میکنمrolleyes
امروز اولین تزریق رسیژن رو برام انجام دادن
نه خارش،نه سوزش فقط یه کوچولو سردرد
حتی مسکن هم نخوردم
یک ماهه متوجه ام اس شدم
به دکتر گفتم چرا این آمپول؟:
گفت به من اعتماد کنconfused2
من 15 تا آمپولو گرفتم 75000تومان
استرس داره منو میکشه
اگه واقعاً آمپول دیگه ای خوبه توروخدا بگید برم رسیژن رو عوض کنم
دکتر گفته اگه تا یکسال حمله نداشتی مجوز بارداری میدم
واسم خیلی مهمه

RE: رسیژن (ReciGen) - سـاناز - 2012/03/05

(2012/03/05, 07:51 PM)زهراجون نوشته است: وای خدایا من دارم دق میکنمrolleyes
امروز اولین تزریق رسیژن رو برام انجام دادن
نه خارش،نه سوزش فقط یه کوچولو سردرد
حتی مسکن هم نخوردم
یک ماهه متوجه ام اس شدم
به دکتر گفتم چرا این آمپول؟:
گفت به من اعتماد کنconfused2
من 15 تا آمپولو گرفتم 75000تومان
استرس داره منو میکشه
اگه واقعاً آمپول دیگه ای خوبه توروخدا بگید برم رسیژن رو عوض کنم
دکتر گفته اگه تا یکسال حمله نداشتی مجوز بارداری میدم
واسم خیلی مهمه

زهرا جون وقتی دارو اصلا اذیتتون نکرده دیگه جای نگرانی نیست
خواهر منم چند وقته این دارو رو مصرف می کنه و خیلی راضیه ازش
نگران هیچی نباشین

RE: رسیژن (ReciGen) - زهراجون - 2012/03/06

ساناز عزیز مرسی بابته پاسخت
باورت میشه حاضرم دردشو تحمل کنم اگه خوب باشه
ترسم از اینه اثری نداشته باشه
خواهر شما چند وقته مصرف میکنه؟
و آیا تو این مدت حمله ای داشته؟

RE: رسیژن (ReciGen) - سـاناز - 2012/03/06

(2012/03/06, 04:24 PM)زهراجون نوشته است: ساناز عزیز مرسی بابته پاسخت
باورت میشه حاضرم دردشو تحمل کنم اگه خوب باشه
ترسم از اینه اثری نداشته باشه
خواهر شما چند وقته مصرف میکنه؟
و آیا تو این مدت حمله ای داشته؟

حدود 2 سال و نیمه که داره این دارو رو مصرف می کنه
یه بار حمله داشت که اصلا به خاطر دارو نبود و به خاطر حرص خوردن و اضطراب و ... بود
به نظر من شما با خیالِ راحت این دارو رو مصرف کن و از چیزایی که میدونی برات ضرر داره دوری کن
از هیچیم نترس ...