وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تزريق سينوكس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: آونکس - سينووكس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A2%D9%88%D9%86%DA%A9%D8%B3-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%88%D9%88%D9%83%D8%B3)
+---- موضوع: تزريق سينوكس (/Thread-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%D9%8A%D9%82-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%88%D9%83%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: سينووكس - MFhealth - 2013/07/10

برای اینکه موقع کشیدن دارو با مشکل مواجه نشید(به خاطر خلا پیستون با شدت به داخل کشیده میشه و بالا کشیدن دارو رو مشکل میکنه):
ویال رو سرو ته نگه دارید حالت عمودی(طوری که سرنگ پایین و ویال بالا باشه) با پایین کشیدن پیستون دارو به داخل سرنگ میاد سعی کنید سر سوزن باید داخل مایع باشه. اگه ویال رو خوب نگاه کنید یه فرورفتگی کنار اون لبه لاستیک طوسی میبینید اون رو سمت خودتون نگه دارید و همین طور که مایع را به داخل سرنگ می کشید سوزن را به سمت پایین بیارید تا همواره سر سوزن داخل مایع دارو قرار بگیره.
این روش رو خواهرم که پرستاره بهم یاد داد.
اگه خوب توضیح ندادم عکس بذارم؟

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - حامدی فر - 2013/07/13

ببخشید می تونم سئوال کنم کدوم یکی از مراکز ما به شما گفت که اگر ماهر باشید با همون هم می تونید تزریق کنید؟

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - yummy - 2013/07/13

ببخشید با کی بودین خانوم دکتر؟کدوم پست؟

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - MFhealth - 2013/07/13

خانم دکتر با ناهید بودن (ارسال 21)

(2010/11/03, 08:17 PM)nahid نوشته است: نمیدونم چرا نوشته های نقل قول شده تو نقل قول بعدی قرار نمی گیره ؟

من الان هم به سوزنها نگاه کردم و در مقایسه باز هم سوزن بلندتر رو کمی نازکتر از سوزن کوتاهتر دیدم.البته ضخامتشون تفاوت خیلی کمی داره .
اما در مورد این که کدومش برای تزریق و کدومش برای کشیدن محلوله حرف شما درسته .ولی برای تحمل درد کمتر می شه سرسوزن نازک تر رو برای تزریق استفاده کرد فقط باید مواظب بود نشکنه.
من از یه مرکزمعرفی شده برای تزریق سینووکس در این مورد پرسیدم ، گفتن سوزن بلندتر درسته که نازک تره اما چون ممکنه بشکنه برای تزریق نیست اما اگه کسی ماهر باشه میتونه با همون هم بزنه ( منم که ماهر نبودم تا حالا با همون میزدم !!ولی حالا دیگه میترسم )در مورد محل تزریق هم گفت اگه در هر هفته در یکی از مناطق تزریق عضلانی یعنی باسن ، ران و بازوها زده بشه ، شش هفته طول می کشه تا در همون محل مجددا تزریق بشه ، اینطور دیگه دچار درد و عوارض جای تزریق نمیشید.
اما برای من بازو عجیب بود .نمیدونستم میشه زد !

اما خانم دکتر چه فرقی میکنه الان که تو بسته بندی جدید هر دو سوزن ها یکسان هستن فرقی ندارن.

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - nahid - 2013/07/13

MFhealth جان ، اگه نمیگفتی من اصلا یادم نبود . یادش به خیر !
خانم دکتر اگه اشتباه نکنم مرکزی نزدیک به خ انقلاب بود.آخه 3 سال گذشته !

دوستان جدید شما یادتون نمیاد ولی زمانی بود که سینووکس دوتا سوزن داشت !smiling

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - yas - 2013/07/13

در باسن از همش بهتره چون انگار داری پنی سیلین یمزنی ولی در ران خیلی عوارض وحشتناکی داره یا در بازو
بعدشم باید چاق باشی که اینجاها رو بتونی راحت بزنی چون باید کاملا عضلانی باشه
منکه از زمان بیماری تا بحال در پشت تزریق کردم

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - yummy - 2013/07/13

سینووکس الان یه سوزن داره؟icon_cry
زمان ما دوتا بود

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - Sina - 2013/07/14

(2013/07/13, 11:32 PM)yummy نوشته است: سینووکس الان یه سوزن داره؟icon_cry
زمان ما دوتا بود

چند وقته که یه سوزن داره ... چون با یه سوزن که نمیشه

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - yummy - 2013/07/14

خوب همین دیگه، یه سوزنش باید انعطاف پذیر باشه که محلولو آماده کرد. یکیشم برا تزریق. الان چرا یکی شده؟
(اینجا ا.ی.ر.ا.ن است حواسم نبود)

RE: تزريق سينوكس در ماهيچه 4 سر ران پا - yas - 2013/07/14

والله من دو ماهه سینووکس ایرانی گیرم نمیاد ماشالله ماشالله
بعد بهم اوونکس میدن
ولی خب تا دوسه ماه پیش که دو سوزن داشت جدیدا رو نمیدونم هرروز یه چیزیش رو کم میکنن فردا جعبه خالی میدن دستمون میگن بیا اینم سینووکس
ولی اون سوزنیکه بعضی اوقات میذارن توی جعبه که بلندتر هستش بعضی اوقات من با اون تزریق میکنم با اون یکی محلول رو میکشم اخه اون نوکش نازکتره و راحتر تزریق میشه و بدون درد البته باید مواظب باشید چون دبلندترهم هستش
ولی دیگه 6 ساله دارم اینکارو میکنم ماهر شدم