وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض کوپامر - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: گلاتیرامر استات (https://mscenter.ir/Forum-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض کوپامر (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%A7%D9%85%D8%B1)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

عوارض کوپامر - آرمان طالع پور - 2017/06/26

با سلام ،من یک سال هست بیمار ام اس هستم ولی کلا یک هفته هست که تزریقات رو شروع کردم ، الان کوپامر ۴۰ میزنم اما الان بعد از گذشت یک هفته از پای سمت راستم و دست راستم به شدت احساس بی حسی و خستگی میکنم، میخواستم ببینم طبیعیه یا باید به دکتر بگم؟ لازم به ذکر هست که بگم بنده جز حمله ابتدایی در سال گذشته هیچ حمله ی دیگری نداشتم و در یکسال گذشته این بیماری هیچ محدودیتی برام ایجاد نکرده.
شدیدا احتیاج به راهنمایی دارم

RE: عوارض کوپامر - farhad omidvar - 2017/06/26

(2017/06/26, 04:49 PM)آرمان طالع پور نوشته است: با سلام ،من یک سال هست بیمار ام اس هستم ولی کلا یک هفته هست که تزریقات رو شروع کردم ، الان کوپامر ۴۰ میزنم اما الان بعد از گذشت یک هفته از پای سمت راستم و دست راستم به شدت احساس بی حسی و خستگی میکنم، میخواستم ببینم طبیعیه یا باید به دکتر بگم؟ لازم به ذکر هست که بگم بنده جز حمله ابتدایی در سال گذشته هیچ حمله ی دیگری نداشتم و در یکسال گذشته این بیماری هیچ محدودیتی برام ایجاد نکرده.
شدیدا احتیاج به راهنمایی دارم

دوست عزيز
من هم ٥ ماهي ميشه كوپامر رو شروع كردم و اوايلش يه علايم جديد مثل عدم تعادل داشتم كه بعد از مدتي حدود يك ماه كم شد ، ببين تجربه من اينو ميگه كلا هر درد و علامت جديدي رو ناخودآگاه به بيماري ربط ميديم كه بعضي مواقع ربط داوه و بعضي موارد همربطي نداره ولي در كل بهتره ريسك نكني و با دكتر مشورت كني ، در نهايت دكتر هم نظر قطعيش رو بعد از ديدم ام ار اي ميده

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - Shirin1363. - 2017/06/27

سلام به اعضای محترم؛
روز بخیر، من قبلا اسویمر استفاده میکردم به خاطر گیر کردن سرنگ و اذیت هایی که داشت دکتر بهم کوپامر داد. ۳ هفته هست کوپامر رو تزریق میکنم. اما مشکلم اینه که بعد تزریق، محل تزریق خیلی درد میکنه و تا روز بعد هم ادامه داره حالت دردش مثل اینه که پامون به تیزی میز میخوره ? بنظرتون طبیعی هست؟ در صورت امکان میشه لطف کنید و راهنماییم کنید.

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - امیرپوریا - 2017/06/27

(2017/06/27, 09:16 AM)Shirin1363. نوشته است: سلام به اعضای محترم؛
روز بخیر، من قبلا اسویمر استفاده میکردم به خاطر گیر کردن سرنگ و اذیت هایی که داشت دکتر بهم کوپامر داد. ۳ هفته هست کوپامر رو تزریق میکنم. اما مشکلم اینه که بعد تزریق، محل تزریق خیلی درد میکنه و تا روز بعد هم ادامه داره حالت دردش مثل اینه که پامون به تیزی میز میخوره ? بنظرتون طبیعی هست؟ در صورت امکان میشه لطف کنید و راهنماییم کنید.

سلام
شاید از یخچال درمیاری زود میزنیش
حداقل باید یک ربع طول بکشه
زمان تزریق هم باید اهسته ماده رو وارد بدن کنی
سریع نباید سرنگ رو تخلیه کنی

(2017/06/27, 04:37 PM)امیرپوریا نوشته است:
(2017/06/27, 09:16 AM)Shirin1363. نوشته است: سلام به اعضای محترم؛

سلام
شاید از یخچال درمیاری زود میزنیش
حداقل باید یک ربع طول بکشه
زمان تزریق هم باید اهسته ماده رو وارد بدن کنی
سریع نباید سرنگ رو تخلیه کنی

متشکرم

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - آرمان طالع پور - 2017/06/27

با اینکه من خودم تازه شروع کردم کوپامر رو ولی باید بگم چند نکته خیلی مهم در مورد کوپامر
اول اینکه اصلا نباید فریز بشه و یخ بزنه دوم اینکه بعد از تزریق نباید ماساژ بدی محل تزریق رو تا چندین دقیقه سوم ایپکه باید زمانی مصرف کنی که محتویات داخل سرنگ با دمای هوای موجود هم دما بشن.
من خودم بخاطر ناشی بودن و عدم آگاهی نزدیک به ۵،۶ ساعت داروهام رو داخل فریز گذاشتم اما متوجه نشدم که منجمد شد یا نه چون داخل پاکت بود ، از وقتی هم که تزریقات رو شروع کردم پای راستم سرده سرده و وقتی به جسمی برخورد میکنه بر عکس احساس سوزش میکنم حالا نمیدونم دلیلش اون انجماد در فریزر بود یا اینکه عوارض تزریقه یا حمله ی جدیده ؟
کسی هم نیست که دلیلشو بدونه تو این چند روزم که نه دکترم جوابگو هست نه جایی بازه همه جا تعطیل........

(2017/06/27, 07:10 PM)آرمان طالع پور نوشته است: با اینکه من خودم تازه شروع کردم کوپامر رو ولی باید بگم چند نکته خیلی مهم در مورد کوپامر
اول اینکه اصلا نباید فریز بشه و یخ بزنه دوم اینکه بعد از تزریق نباید ماساژ بدی محل تزریق رو تا چندین دقیقه سوم ایپکه باید زمانی مصرف کنی که محتویات داخل سرنگ با دمای هوای موجود هم دما بشن.
من خودم بخاطر ناشی بودن و عدم آگاهی نزدیک به ۵،۶ ساعت داروهام رو داخل فریز گذاشتم اما متوجه نشدم که منجمد شد یا نه چون داخل پاکت بود ، از وقتی هم که تزریقات رو شروع کردم پای راستم سرده سرده و وقتی به جسمی برخورد میکنه بر عکس احساس سوزش میکنم حالا نمیدونم دلیلش اون انجماد در فریزر بود یا اینکه عوارض تزریقه یا حمله ی جدیده ؟
کسی هم نیست که دلیلشو بدونه تو این چند روزم که نه دکترم جوابگو هست نه جایی بازه همه جا تعطیل........

من ۱۳ ساله دارم تزریق میکنم و تمام نکات رو رعایت میکنم اما این درد هست. پزشکم گفتن طبیعی هست و هنوز عادت نکردی اما من تفاوت رو در کوتاه بودن سوزن سرنگ حس میکنم سوزن کوپامر کوتاه تر از بقیه آمپولا هست

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - helli - 2017/08/08

سلام، آیا کوپامر باعث افزایش قند خون میشه؟confused

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - farhad omidvar - 2017/08/08

اوي آخرين ام ار اي يك پلاك گردن داشتم كه دكتر گفت كوپامر رو با ديفوزل عوض كنيم كه فعلا انجام ندادم چون اعتقاد دارم حمله من مال زماني بوده كه تازه كوپامر رو شروع كرده بودم
فعلا با كوپامر ادامه ميدم
راستي چرا خيلي وقته خبري از پيشرفت درمان ام اس بيرون نمياد
اين دانشمندا عملا تنبل شدنا

RE: اثربخشی وعوارض کوپامر - famoon - 2017/08/14

من اخرین باری که دارو استفاده کردم کوپامر بود اما به محض تزریق سرم باد کرد و کلم قرمز شد و نفسم به زور بالا میومد گفتن دیگه استفاده نکنک چون حساسیت شدید نشون دادم...سینووکس هم که زدم کل صورتم پر از زخم شد گفتن کلا دارو رو بیخیالconfused2