وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری (/Thread-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4

میزان مراجعه به پزشک !! - رنگین کمان - 2012/05/06

من الان مدت 5 سال است که مبتلا به بیماری ام اس هستم در ابتدای ابتلا به این بیماری این که مدام تحت نظارت پزشک باشم برام خیلی طبیعی بود وبعد هم سعی کردم که به این مسأله عادت کنم ولی در حال حاضر این مسأله برام خیلی آزار دهنده است!! در حال حاضر پزشکم بعد از هر دوره معاینه برام مشخص می کنه که چه زمانی باید دوباره به مراجعه کنم. ولی الآن تمام برنامه هام رو با توجه به نوبت مراجعه به پزشکم برنامه ریزی می کنم (که یا ماهی یک بار یا 50 روز یک بار و یا دو ماه یک بار و...است)! اولین کاری رو من در تقویم سال 91 برای خودم مشخص کردم وقت دکترم بوده!!
این که ما باید تحت نظارت پزشک باشیم درسته ولی این قضیه تا کی ادامه پیدا
می کنه؟ تا آخر عمر؟

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - شهرزاد - 2012/05/06

سمیرا جون من خودم هر سه ماه یک بار میرم گاهی هم شده 6 ماه نرفتم....

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - # پریسا # - 2012/05/06

دوست عزیز منم هر 3 ماه بعضی وقتا 6 ماه یه بار میرم
بالاخره باید مراقب خودمون باشیم دیگه زیر نظر یه دکتر هم که باشیم چه بهتر
کسایی رو میشناسم که با اینکه سالم هستند هر 6 ماه باری چکاب میرن دکترconfused2
ما که جای خود داریم
agreement2

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - yas - 2012/05/06

واللهدکتر من که اصلا تعیین نمیکنه اصلا کی بیام سه چهار تا دارو مینویسه یا میگم بنویس بعدشم بای بای تازه دکتر میگه اگه خواستی بابا یا مامان بیان برات دارو بگیرن خودت نمیخواد بیای وقتی خودش میگه نیا من برم چرا مگه بیکارم بازم قیافشو و استرسشو و بیمارستان دیا مطب رو ببینم بیخیال بابا
من که شده یه سالم نرفتم پیشش برام ارزشی نداره بیمارستان و ملاقات با دکتر چون چیزی نمیگه فوق فوقش میگه سلام خوبی خوبی ؟ چطوری ؟ شوهر نکردی بعدشم نسخه برات بنویسم باشه خداحافظ همش دو دقیقه هم نیست برم اینهمه راه چیکار icon_cry

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - paeeze - 2012/05/06

منم بابام میره واسم دارو مینویسه.

مگه لازمه هر ماه آدمو ببینه! احتمالا مهر یا آبان با دوتا ام آر آی رنگی خوشگل مشگل میرم پیش دکتر صحرائیان ببینم در چه حاله !evilgrin0039.giflaughing3میشه 2 سال یه بارSmile (16)کافیه دیگهsmiling

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - نازلی - 2012/05/06

همسرم میره داروهام رو دکتر برام می نویسه ولی خب هر ماه میره چون دکتر فقط برای یک ماه دارو می نویسه confused2
دکترم گفته اگر احساس کردی مشکلی داری و لازمه معاینه بشی بیا وگرنه لازم نیست من کلاً وقتی مطبِ یه دکتر میرم استرس میگیرم confusedangry2
اصلاًبه مطب و بیمارستان آلرژی دارم laughing3laughing3laughing3

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - rose abi - 2012/05/06

منم اوایل بیماری تقریبا هرماه بود ولی عوارض حمله آخر که برطرف شد هر سه ماه یه باره که اگه مشکل خاصی نداشته باشم شش ماه یا نه ماه بعدش میرم واسه ویزیت ولی هرماه باید واسه دارو برم مطب .

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - okhtapus - 2012/06/17

خوب وقتی حالت خوبه دلیلی برا دکتر رفتن نداری . ولی معمولا سه ما یکباره اونم برای نسخه.icon_biggrin

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - kaveh_plus - 2012/06/17

من این بار دفعه اوله که داره 2 ماه طول میکشه
تو این چند سال بعضی وقتا ماهی 2 بار هم رفتم

RE: میزان مراجعه به پزشک !! - blue sky - 2012/06/17

خیلی وقت هست چک نشدم
خودم دکترم