وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
درد یا بی حسی نیمی از صورت - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: درد یا بی حسی نیمی از صورت (/Thread-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: ویژگی درد صورت در ام اس - sara.i - 2016/06/15

منم خیلی صورتم درد میکنه در واقع درد شدیدی توی فک پایینم حس میکنم به هرکسی که میگم باورش نمیشه این درد چقدر آزاردهنده ست گاهی بخوام با درد حرف بزنم آزار میبینم واقعا confused2

RE: ویژگی درد صورت در ام اس - الهام2324 - 2016/06/20

من پارسال این درد رو داشتم انگار چاقو روی صورتم میکشیدن...sad2sad2sad2sad2 خیلییییی بد بود یه احساس درد و سوزش شدید که از زیر گوشم شروع میشد و فک و گونه هام رو کامل اذیت میکرد..با لمس یا وزش باد هم خیلی بدتر میشد الانم دوباره شروع شده...اونموقع دکترم واسم تگرتول 400 ( کاربامازپین) نوشت که خب اثر آنچنانی نداشت

RE: بی حسی نیمی از صورت - شهرزاد - 2016/11/01

من چند روزی هست احساس مسکنم طرف چپ صورتم بی حسه
اگرم بی حس نباشه میدونم طبیعی نیستConfused

بی حسن بودن نیمی از صورت و زبان سمت چپ - ehsan0281 - 2016/12/09

سلام و عرض خسته نباشید خدمت همتون دوستان من الان دو روز که سمت چپ صورتم و زبانم نصفش بی حسه یه حالت بی حسی و حس داره صورتم کامل سمت چپش اینجوری نیست قسمت از لب تا سر لپ اینا بی حسه میخواستم بدونم مشکل چیه خیلی جا ها خوندم از علائم ام اس هست ولی من خیلی از علائمشو نداشتم حالا بازم میخوام بپرسم و بدونم چی کار کنم پیش چه دکتری هم بری مرسی

RE: بی حسن بودن نیمی از صورت و زبان سمت چپ - silent - 2016/12/09

سلام
توی این تاپیک
بچه ها سوال مشابه سوال شما رو پرسیدن.
درضمن حتما به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید ...تا آزمایش و ام ار ای براتون تجویز بشه و درصورت لزوم نوار مغز
انشالله مشکلی نداشته باشید

RE: بی حسن بودن نیمی از صورت و زبان سمت چپ - ehsan0281 - 2016/12/09

(2016/12/09, 01:28 PM)silent نوشته است: سلام
توی این تاپیک
بچه سوال مشابه سوال شما رو پرسیدن.
درضمن حتما به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید ...تا آزمایش و ام ار ای براتون تجویز بشه و درصورت لزوم نوار مغز
انشالله مشکلی نداشته باشید

خیلی ممنون از جوابگویتون مرسی

RE: بی حسی نیمی از صورت - nahid - 2016/12/09

به دکتر داخلی ِمغز و اعصاب مراجعه کنید تا تشخیص بدن علتش چیه ، چون بی حسی صورت میتونه علت های مختلفی داشته باشه .

گزگز و بی حسی یکطرفه صورت با این وضع نشانه چیه؟؟؟ - siamakdadashi - 2018/03/25

سلام دوستان . وقت بخیر. عیدتون مبارک. حدود سه ماه هست که سمت چپ صورتم حالت نیمه بی حس داره. لثه دندون جلوییم یکم سنگینه انگار بی حسی دندونپزشکی شده ولی خب حس میکنه. قبلا همین دندونم یهویی انگار برق میگرفت. بعدش تا الان روزی چند بار سمت چپ صورتم نقاط مختفش یه لحظه برق میگیره انگار. یا هم گاهی برعکسِ بی حسی، لب بالاییم و سمت چپ کام و صورتم حساس میششه با لمس کردن. روی بینی سمت چپم هم اون حالت بی حسی رو دارم اکثرا. و گاهی زیر همه دندونای پایینی سمت چپ یهو درد میگیره. در حالیکه بی حسی و برق گرفتگی و گزگز کردن در لب بالایی وجود داره. و گاهی به صورت تیک مانند یه لحظه پلک سمت چپم میپره. ربونم هم وقتی به سمت راست میچرخمنمش تا نوک زبان رو بزنم به دندونهای بالایی، سمت چپش انگار عصبش تیر میکشه
مشکل تعادل ندارم. مشکل بینایی ندارم. چکاپ کامل هم که رفته بودم به خاطر قلبم دو سه ماه پیش، آزمایش خونم کلا سالم بود. (قلبم هم گفتن از استرسه).
مشکل از چیه به نظرتون؟؟؟؟

RE: گزگز و بی حسی یکطرفه صورت با این وضع نشانه چیه؟؟؟ - الی کوچولو - 2018/03/25

(2018/03/25, 03:36 PM)siamakdadashi نوشته است: سلام دوستان . وقت بخیر. عیدتون مبارک. حدود سه ماه هست که سمت چپ صورتم حالت نیمه بی حس داره. لثه دندون جلوییم یکم سنگینه انگار بی حسی دندونپزشکی شده ولی خب حس میکنه. قبلا همین دندونم یهویی انگار برق میگرفت. بعدش تا الان روزی چند بار سمت چپ صورتم نقاط مختفش یه لحظه برق میگیره انگار. یا هم گاهی برعکسِ بی حسی، لب بالاییم و سمت چپ کام و صورتم حساس میششه با لمس کردن. روی بینی سمت چپم هم اون حالت بی حسی رو دارم اکثرا. و گاهی زیر همه دندونای پایینی سمت چپ یهو درد میگیره. در حالیکه بی حسی و برق گرفتگی و گزگز کردن در لب بالایی وجود داره. و گاهی به صورت تیک مانند یه لحظه پلک سمت چپم میپره. ربونم هم وقتی به سمت راست میچرخمنمش تا نوک زبان رو بزنم به دندونهای بالایی، سمت چپش انگار عصبش تیر میکشه
مشکل تعادل ندارم. مشکل بینایی ندارم. چکاپ کامل هم که رفته بودم به خاطر قلبم دو سه ماه پیش، آزمایش خونم کلا سالم بود. (قلبم هم گفتن از استرسه).
سلام
با این اوصاف بیشتر به نظر میاد مشکل عصبی باشه ولی برای اطمینان میتونید به یه متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. در ضمن این مشکلات شما میتونه مربوط به خرابی دندان هم باشه و بد نیست یه دندانپزشک معاینه تون کنه
انشاالله که مشکل خاصی نیست؛ نگران نباشید

RE: گزگز و بی حسی یکطرفه صورت با این وضع نشانه چیه؟؟؟ - siamakdadashi - 2018/03/25

(2018/03/25, 04:26 PM)الی کوچولو نوشته است:
(2018/03/25, 03:36 PM)siamakdadashi نوشته است: سلام دوستان . وقت بخیر. عیدتون مبارک. حدود سه ماه هست که سمت چپ صورتم حالت نیمه بی حس داره. لثه دندون جلوییم یکم سنگینه انگار بی حسی دندونپزشکی شده ولی خب حس میکنه. قبلا همین دندونم یهویی انگار برق میگرفت. بعدش تا الان روزی چند بار سمت چپ صورتم نقاط مختفش یه لحظه برق میگیره انگار. یا هم گاهی برعکسِ بی حسی، لب بالاییم و سمت چپ کام و صورتم حساس میششه با لمس کردن. روی بینی سمت چپم هم اون حالت بی حسی رو دارم اکثرا. و گاهی زیر همه دندونای پایینی سمت چپ یهو درد میگیره. در حالیکه بی حسی و برق گرفتگی و گزگز کردن در لب بالایی وجود داره. و گاهی به صورت تیک مانند یه لحظه پلک سمت چپم میپره. ربونم هم وقتی به سمت راست میچرخمنمش تا نوک زبان رو بزنم به دندونهای بالایی، سمت چپش انگار عصبش تیر میکشه
سلام
با این اوصاف بیشتر به نظر میاد مشکل عصبی باشه ولی برای اطمینان میتونید به یه متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. در ضمن این مشکلات شما میتونه مربوط به خرابی دندان هم باشه و بد نیست یه دندانپزشک معاینه تون کنه
انشاالله که مشکل خاصی نیست؛ نگران نباشید
سلام.توی ام اس جاهایی که بی حس میشه درد هم وجود داره؟؟ چون همین نواحی یهو ناگهانی درد هم میگیره گاهی(انگار عصب تری ژمینال مشکل پیدا کرده). آخه مشکل دندون رو میگن از دندونایی که با آمالگام پر شده باشه بوجود میاد. من این دندون جلوییم که بیشترین بی حسی رو داره(قبل از بی حسی درد های تیزی داشت ریشه اش) با کامپوزیت پر شده و عصب کشی شده.و علاوه بر اون از دندونهای پایینیم هم درد خیلی تیزی میگیره ناگهان و گاهی درد خفیف وجود داره.