وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آثار دویک - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: شبه ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B4%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بیماری دویک (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: آثار دویک (/Thread-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: آثار دویک - mahboobe - 2015/07/12

اوایل خرداد 94 بیماریم با دوبینی شروع شد و سمته راست بدنم بی حس شد و تعادل راه رفتنم نداشتم. دکتر صحراییان تشخیص nmo داد الان ازارام مصرف میکنم.... فعلا دست راستم تقریبا گزگز میکنه . میخام بدونم کی به حالت اولم برمیگردم و حمله های بعدی کیه؟؟؟

اوایل خرداد 94 بیماریم با دوبینی شروع شد و سمته راست بدنم بی حس شد و تعادل راه رفتنم نداشتم. دکتر صحراییان تشخیص nmo داد الان ازارام مصرف میکنم.... فعلا دست راستم تقریبا گزگز میکنه . میخام بدونم کی به حالت اولم برمیگردم و حمله های بعدی کیه؟؟؟

RE: آثار دویک - یه غریبه - 2015/07/12

(2015/07/12, 02:32 PM)mahboobe نوشته است: اوایل خرداد 94 بیماریم با دوبینی شروع شد و سمته راست بدنم بی حس شد و تعادل راه رفتنم نداشتم. دکتر صحراییان تشخیص nmo داد الان ازارام مصرف میکنم.... فعلا دست راستم تقریبا گزگز میکنه . میخام بدونم کی به حالت اولم برمیگردم و حمله های بعدی کیه؟؟؟

فكر نميكنم كسى بتونه به اندازه دكترتون كمكتون كنه. چون فقط ايشون هستن كه هم دانشش رو دارن هم در جريان جزئيات بيماريتون هستن. بهتره از ايشون بپرسيد سوالتون روicon_question

RE: آثار دویک - mahboobe - 2015/07/13

ممنونم... اونکه بله ولی دکترا جواب درست و حسابی و واضح نمیدن. میخاستم بدونم کسی علایمی مثل من داشته یا نه.

RE: آثار دویک - حجت فتاحی - 2015/10/25

سلام دوست عزیز من همسرم دویک داره حدود 1 سال و لی لین مشکلاتی که شما گفتی رو نداره .نمیدونم جزو علایم بیماری هست یا نه .با دکترت مشورت نکردی؟

افتتاح انجمن دویک - مهدیه عرب - 2016/01/30

(2011/08/22, 11:21 PM)aazam نوشته است: من اول مشکل چشمی داشتم 3 بار با فاصله 6ماه یکبار که با پالس کورتون کم کم بهتر شدم بعد ضعف تمام بدنم طوری شد که حتی لیوان هم نمی توانستم دستم بگیرم و با تشخیص دکترم پلاسمافرز شدم بعد هم تحت نظر دکتر داروی خوراکی استفاده می کنم الحمدلله الان خیلی بهتر شدم و از خدا سلامتی تمام بیماران ام اسی و دویکی را آرزومندم.Rolleyes

سلام. من هم NMO مثبت هستم. با گرفتگی پاهام متوجه مساله شدم. 12 شب بیمارستان بستری شدم و در نهایت با پلاسما فرز کمی بهتر شدم. البته هنوز نمیتونم درست راه برم و خیلی نگرانم که برای همیشه راه رفتنم درست نشه. 30 جلسه هم فیزیوتراپی شدم ولی هنوز کج و وج راه میرم. خیلی خیلی نگرانم چون 1 دختر 4 ماهه دارم و الان 2 ماه است که متوجه بیماری ام شدم. اگر میشه کمکم کنید.

RE: آثار دویک - hadisss - 2016/01/30

دوست عزیز اول آرامشتون رو به خاطر گل دخترتون حفظ کنید Blush
استرس و نگرانی برا ماها خوب نیس

و طبق گفته های پزشکتون عمل کنید و باهاشون مشورت کنید
چون ایشون وضعیت شما رو میدونن و میتونن بهتون کمک کنن
بعضی حمله ها کمی زمان میبره تا کاملا خوب شن
در هر حال ان شاالله بهبودی کامل هر چه زودتر در شما حاصل شه icon_question

RE: آثار دویک - طاهره. - 2016/01/30

بعداز پلاسمافرز یه مدت زمان میبره تا مثل قبل بشید
منم بعداز پلاسمافرز20جلسه فیزیوتراپی و10جلسه هم کاردرمانی رفتم
وبه مرور زمان تعادلم خوب شد

RE: آثار دویک - مهدیه عرب - 2016/01/31

(2016/01/30, 04:22 PM)hadisss نوشته است: دوست عزیز اول آرامشتون رو به خاطر گل دخترتون حفظ کنید Blush
استرس و نگرانی برا ماها خوب نیس

و طبق گفته های پزشکتون عمل کنید و باهاشون مشورت کنید
چون ایشون وضعیت شما رو میدونن و میتونن بهتون کمک کنن
بعضی حمله ها کمی زمان میبره تا کاملا خوب شن
در هر حال ان شاالله بهبودی کامل هر چه زودتر در شما حاصل شه icon_question

سلام خیلی ممنونم که برام پیام گذاشتید.

(2015/07/12, 02:32 PM)mahboobe نوشته است: اوایل خرداد 94 بیماریم با دوبینی شروع شد و سمته راست بدنم بی حس شد و تعادل راه رفتنم نداشتم. دکتر صحراییان تشخیص nmo داد الان ازارام مصرف میکنم.... فعلا دست راستم تقریبا گزگز میکنه . میخام بدونم کی به حالت اولم برمیگردم و حمله های بعدی کیه؟؟؟

سلام دوست عزیز. منم NMO هستم. انشالله که دیگه حمله نمیکنه . ولی من میدونم اگر طی دو تا شش سال پس از حمله اول حمله نکنه احتمال حمله مجدد به زیر 10% میرسه. دکتر من میگه فقط مثبت نگر باش. هرچند سخته... wink2

RE: آثار دویک - الی کوچولو - 2016/02/07

سلام دوستان
مشکلاتی که در ام اس وجود داره در دویک هم هست؟ مثلا گرفتگی عضلات
من نمیتونم درک کنم که چجوری بعد از پلاسما فرز مشکلاتی که وجود داره از بین میره! آخه این مشکلات بخاطر وجود پلاکه و پلاسما فرز باعث عدم وجود آنتی بادیهای مخرب میشه و به نظر من فقط میتونه جلوی پیشروی بیماری رو بگیره. چطور روی پلاکها تاثیر میذاره!؟

بی شک در تو هزاران فرشته مآوا دارند وگرنه آدمی را و این همه مهربانی - Mina.A - 2016/02/09

سلام دوستان
من تقریبا نه سالی هست که درگیر این بیماری هستم.سال87 با سکسه های مداوم و تهوع شدید شروع شد اما متاسفانه یه هفته در بیمارستان بستر شدم و علت مشخص نشد و بدون مصرف داروی خاصی خوب شدم و مجدد در سال 89 دچاره دوبینی و عدم تعادل شدم که باز هم با کلی mri و انجام آزمایش clp مشکوک به ام اس شدم و با تزریق یک دوره کوتاه کورتون بهبودی کامل پیدا کردم و الان بعد از گذشت حدودا 5 سال با اصرار خواهرم مجدد mri و به دکتر نبوی مراجعه کردم که با تشخیص ایشون گفتن که دچار بیماری دویک هستم.با انجام دو بار آزمایش nmo و مثبت بودن جواب آن تسلیم شدم.ولی خدا رو شکر حالم خیلی خوبه و علائم خاصی از بیماری نیست.حتی در mri هم نتیجه خیلی خوب بود و در نخاع هیچ گونه پلاکی نبود فقط یه پلاک ناقلا و کوچولو توی بطن چپ مغزم هست sad که دکترم مردد هست دارو مصرف کنم و از طرفی هم چون این بیماری حملاتی غیر قابل پیش بینی داره نمیدونم چیکار کنم چون بی شک مصرف داروها هم خالی از عوارض نیست. من به تازگی ازدواج کردم دکتر میگه برای بچه دار شدن یک مقدار خطرناکه.کسی هست که مثل من این علائم رو داشته باشه؟؟؟Dash2sad2