وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: اخبار خارجي (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A)
+---- موضوع: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود (/Thread-%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%B4%D9%88%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - آنا - 2011/12/30

منم از چند سال پیش عفونت معده داشتم، هر چند وقت یه بارم عود می کنه.

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - Marieh - 2012/01/10

من بچگیام لوزه داشتمو از اول پاییز تا آخر زمستون همش مریض بودم، از نوع شدیدش.
بعد یهو خوب شدم و وقتایی که مطمئن بودم باید سرما بخورم هیچیم نمیشد، کلی خوشحال بودمConfused
تقریبا 2سال پیش بعد حمله اولم که گفتن اسپاسمه و با یه استراحت مطلق چند روزه خوب شدم یه سرماخوردگی و عفونت شدید گرفتم تا جایی که پرده گوشم خونی شد و نزدیک بود پاره بشه! تازگی هم با تاری دید فهمیدم ام اس دارم.

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - سیما جون - 2012/01/12

وااا....
من نه تو بچگی مریض میشدم نه خیلی تبخال میزنم. الانم بیشتر از ده ساله که اصلا سرما نخوردم smiling
از 4 سال پیش که علائم ام اس رو داشتم تازه امسال که یکم علایم جدی شد رفتم دکتر که فهمیدم چه سعادتی نصیبم شدهangry3

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - sara_sarist - 2012/01/17

من تپخال زیاد میزنم
یعنی این به بیماریم مربوط می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟confused2Huh

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - آتریس - 2012/01/29

من تو بچگی همش سینوسام عفونت می کرد. انقدر زیاد بود و عوارضش بد شد که دکترا احتمال رماتیسم قلبی دادند. بزرگتر که شدم عفونت مجاری ادراری هم اضافه شد. دیگه این دو تا شدند مهمون همیشگی من . حالام که تشخیص ام اس دادند. خدا تشخیص بعدی رو بخیر کنه.party0048.gif

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - ana g - 2012/02/29

(2011/05/11, 05:54 PM)نازلی نوشته است: من هم قبل از اینکه در سال 82 برام تشخیص ام اس بدهند
یک سال قبلش 2 بار انفولانزای شدیدی پشت سر هم گرفتم
فکر می کنم همان موقع به ملینم حمله کردند
البته من زود به زود سرما می خوردم من هم سابقه یک بیماری دیگر از زیر مجموعه روماتولوژی را هم دارم
یعنی سرماخوردگی وعفونت مقصره icon_cryicon_cry Huh
سلام تا الان کسی بهتون گفته سیستم ایمنی بدنت ضعیفه

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - pinkrose - 2012/03/01

من تا دلتون بخواد گلودرد و سرما خوردگی داشتم . تقریبا هر یکی دو ماهی یه بار به شدت مریض میشدم . سابقه بستری توی بیمارستانم دارم بخاطر آنفولانزا . عفونت ادراری هم 3 بار داشتم و هر با خیلی شدید . یه بار توی بچگی آبله مرغون گرفتم یه بار هم 2 سال قبل از اولین حملم !
فکر کنم کلکسیون عفونت ها بودم نه ؟!!!

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - مهندس - 2012/05/19

منم تقریبا پارسال بود که مقاله انگلیسی در مورد رابطه تبخال با ام اس خوندم.ولی من شخصا تا حال تبخال نزدم.زیاد هم سرما نمیخورد.بچه بودم تمام واکسن ها را زدم.ولی 8ساله بودم که سرخچه گرفتم.اما فکر کنم عفونت که داشته باشم.ولی فکرکنم با کم شدن وزنم وضعیت عفونتم بهتر شده.آخه من همیشه اضافه وزن داشتم و البته حالا هم یه کم دارم

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - sargol - 2012/12/23

91/05/02 - 18:03
عضو مرکز تحقیقات مغز و اعصاب اصفهان:
احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با یک عفونت ویروسی می‌رود
[attachment=8347]
خبرگزاری فارس: مدیر گروه مغز و اعصاب استان اصفهان گفت: بیشتر متخصصان مغز و اعصاب احتمال دادند که ام‌اس با یک عفونت ویروسی ارتباط دارد یا کمبود ویتامین D در بروز این بیماری موثر است.
خبرگزاری فارس: احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با یک عفونت ویروسی می‌رود

فریبرز خوروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: بر اساس تقسیم‌بندی WHO در گذشته ایران جزو کشورها با شیوع کم ام‌اس بوده است که با روند بالای این بیماری در سطح جهان امروز نیز شاهد شیوع بالای آن در ایران هستیم.

وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که اگر شیوع ام‌اس زیر 5 در صد هزار باشد، کم، بین 5 تا 30 درصد هزار، متوسط و بالای 30 درصد هزار بالا است.

مدیر گروه مغز و اعصاب اصفهان تصریح کرد: روند بیماری ام‌‌اس در ایران هم مثل کویت و حوزه خلیج فارس شیوع بالایی دارد.

وی در ارتباط با اینکه چون هنوز دلیل بروز بیماری ام‌اس در جهان شناخته شده نیست بنابراین داروهای ساخته شده در سطح جهان تنها کنترل‌کننده علائم بیماری است و و حملات آن را به تأخیر می‌اندازد، افزود: این در حالی است که این داروها تأثیری در درمان ام‌اس ندارد.

خوروش تاکید کرد: بیماری ام‌اس اگر چه یک بیماری کشنده‌ای نیست اما درمان قطعی هم ندارد.

خوروش با اشاره به اینکه بیماری ام‌اس یک بیماری ایمنی است، اضافه کرد: این بیماری یک بیماری عصبی نیست که بتوان گفت افسردگی سبب بروز آن می‌شود، اما می‌توان گفت که استرس با حملات ام‌اس ارتباط دارد.

عضو مرکز تحقیقات مغز و اعصاب اصفهان در ارتباط با اینکه آیا موادی که در کارگاه‌های طلاسازی به کار می‌‌‌‌‌رود سبب بروز بیماری ام‌اس می‌شود، گفت: از نظر علمی چنین ارتباطی تاکنون اثبات شده نیست.

RE: عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود - فریبا - 2013/04/01

من حداقل دو سال بود قبل از ام اس گرفتنم هیچ مریضی نداشتم.به خودم می بالیدم که چه سیستم ایمنی قوی دارمwink2ولی تو بچگی و نوجونی سرخک و سرخچه و ابله مرغون و اوریون گرفتم !confused