وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
طول دوره استفاده از دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: طول دوره استفاده از دارو (/Thread-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: طول دوره استفاده از دارو - هلما - 2012/08/05

دکتر من گفت این که چند سال طول بکشه مشخص نیست شاید همین فردا هیچ اثری از اون بلاک ها توی سرت نباشه تو هم خوبه خوب بشی فعلآ تا ام ارای بعدی صبر میکنم.
به هرحال
اموخته ام که وقتی نا امید می شوم خداوند با تمام عظمتش ناراحت میشودو عاشقانه انتظار میکشد که بار دیگر به رحمت او امیدوار شوم.

یادتون باشه خدای من و شما وستاره ها هنوز اون بالاست ومنتظر نگاه ما به دستای کریمشهRolleyes

راستی باد با چراغ خاموش کاری نداره - اگر در سختی هستی بدان که روشنیییییییییییییییییییییییییییی

زندگیتون بر از لحظات shayniiiiiiiiiiiiiiiiiii

Smileagreement2SmileSmileSmileagreement2

RE: طول دوره استفاده از دارو - Ferfer - 2012/08/06

نميدونم تزريق دارو با اين همه عوارضش خوب يا بد؟ من كه سر دو راهيم اگه ادامه ندم از ام اس ميترسم اگه ادامه بدم از عوارض دارو.
امروز دفترچه سينووكس رو ميخوندم برا بار ١٠٠ ديدم يكي از عوارضش مي تونه لوپوس باشه تا حالا كه دفترچه رو اين همه خونده بودم ولي به چشم نخورده بود.لوپوس بيماري وحشتناكيه.اميدوارم اين يكي رو هم نگيرم. واسه همين ترجيح ميدم دارومو به وقتش و با مشورت پزشكم قطع كنم.البته هنوزم دو دلم.

RE: طول دوره استفاده از دارو - baran - 2012/08/06

اصلا نیازی نیست به عوارضش فکر کنی تصور کن یه آمپول تقویتی که هفته ای می زنی همین و بس مطمئن باش اگه بهش فکر نکنی هیچ عوارضی نخواهد داشت مطمئن باش ببین میگم مطمئن باشconfused

RE: طول دوره استفاده از دارو - rahaei - 2012/08/06

به این فکر نکنیم که تا کی این هدیه خدادادی باهامونه به این فکر کنیم که خدا خودش صلاح دونسته این هدیه رو به بعضی از بنده هاش بده.
من که اینجوری فکر می کنم و ناامید نیستم.wink2

RE: طول دوره استفاده از دارو - Sina - 2012/08/06

من که دیگه عادت کردم ... یعنی واقعا بدنم عین معتادا نیاز داره به این دارو ...
هـــــــیچ عوارضی هم احساس نمیکنم ... با دو تا ژلوفین حتی بعضی وقتا با یه دونه همیشه عوارضش قایم میشه .... البته اون اولا با چهارتا شروع کرده بودم
مهم هم نیست که تا کی میخوام استفاده کنم ... مهم اینه که فعلا درصدی از سلامتیم وابسته این دارو هست

RE: طول دوره استفاده از دارو - blue sky - 2012/08/06

منم عادت کردم جزو زندگیم شده
دکترا میگن تا میتونی بزن
منم عادت کردم چزو رندگیم شده
دکترا میگن تا میتونی بزن

RE: طول دوره استفاده از دارو - hamid t - 2012/08/06

من 3 ساله بتافرون میزنم از اولش هم دارو مثل ژلوفن نمی خوردم عوارضش هم تا حالا ندیدم agreement2agreement2agreement2
البته اوایل چون آمپول بود می ترسیدمTongueTongueTongue
نمی دونم تا کی ولی تا هروقت دکتر بگه ادامه میدم چون میدونم برا سلامتیم نیازهSmile (52)Smile (52)Smile (52)Smile (52)

RE: طول دوره استفاده از دارو - naazanin - 2012/08/06

من تازه شروع کردم ربیف زدنو(الان یک ماهه)یک ماهم اکستاویا زدم که باهاش مشکل اساسی داشتم confused
ولی حدود دو سال ونیم هم چند سال پیش قبلا ربیف استفاده کردم اما خودم قطعش کردم
با توجه به اتفاقایی که واسم افتاد به این نتیجه رسیدم بدنم به دارو احتیاج داره
دکتر گفتن اگه تا سه سال حمله نداشته باشی داروتو قطع میکنم!حالا نمیدونم واسه دلخوشی من گفتن یا اینکه واقعا قطع میکنن!

RE: طول دوره استفاده از دارو - مولتی ام اس - 2012/08/06

من دیگه باهاش دوست شدم و یک شب درمیون دلم براش تنگ میشه wink2wink2
سعی میکنم اصلا به این فکر نکنم کی تموم میشه کی دیگه نمیزنم و از این جور حرفا...

RE: طول دوره استفاده از دارو - نازی ی - 2012/08/06

من 8 ساله تو هر جا و شرایطی بتافرون زدم ،هیچ مشکلیم نیست اونو به حمله و عواقبش ترجیح میدم ، مسکنم اصلا تو مرامم نیست!!