وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس (/Thread-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A2%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: پلاک - nahid - 2010/10/12

خوب فکر کنم ممکنه پلاکای قبلی محو یا تا حدود زیادی کوچک بشن و باز هم ممکنه پلاک جدید ایجاد بشه
---------------------------------------------------
یه سوال نا مربوط هم به ذهن من رسید :
چرا زمان ارسال قبلی یاسی جون دیروز ساعت 12pm
و ارسال بعدی ساعت 11pmرو نشون میده ؟
انگار ارسال دوم قبل از اولی انجام شده !
باور کنین قبل از ارسالم همینطوری که نوشتم بود ولی الان درست شد و زمانش تغییر کرد و پست یاسی شد امروز ! چرا ؟؟؟

RE: پلاک - ساغر- - 2010/10/18

سلام
دکتر من گفت تا 4پلاک طبیعیہ و ام اس نیست

RE: پلاک - nazaninn - 2010/10/18

(2010/10/18, 11:00 AM)ساغر نوشته است: سلام
دکتر من گفت تا 4پلاک طبیعیہ و ام اس نیست

ساغر جون پلاك طبيعي يعني چي عزيزم؟

RE: پلاک - yas - 2010/10/18

در جواب به شما ناهید جان

دلیلش اینه که من یه روز ساعت دوازده نوشتم و کسی جوابی نداده بود و دوباره فردا ظهر اومدم نوشتم برا همین دو پی امم پشت سر هم و با تفاوت یه روز و ساعتهای مختلف هستش ok ?
(2010/10/18, 11:04 AM)nazaninn نوشته است: ساغر جون پلاك طبيعي يعني چي عزيزم؟

عزیزم بعضیا میتونن توی ام ار ای مغزشون ده تا یا بیشتر پلاک داشته باشن و ام اس نباشه چرا ؟ چونکه غیر فعالند ولی یکی یک پلاک داشته باشه و ام اس باشه چون فعال شده

RE: پلاک - ساغر- - 2010/10/18

پلاک طبیعی نہ
منظورم اینہ کہ تا 4پلاک،نورمالہ

RE: پلاک - yas - 2010/10/20

ببینین ساغر جون خیلی از ادمهای طبیعی دارم میگم خب
پلاک دارن شاید دهها ولی چون غیرفعال هستن پس نرمال و سالمن شما اگر پلاککهاتون غیر فعالن بله نرمال و اگر فعال شده و علایمی رو داشتین بدونین صد در صد ام اس هست

RE: پلاک - نازنین - 2010/10/20

منم توی ام ارای که انجام دادم پلاک داشتم که دکتر گفت این پلاک ها ممکنه توی سری هر کسی پیدا بشه ی اصطلاحی برای این پلاک ها بکار برد گفت دلیل به وجود امدنش مثل بشقاب پرنده هاست که کسی درباره شون اطلاعات درستی نداره ولی من باید هر چند بار چک بشم

RE: پلاک - maryamm - 2010/10/20

من که جوابی از بابت پست قبلیم دریافت نکردم

منم سه تا دکتر تا به حال بهم گفتن که خیلی ها می تونن پلاک داشته باشن و بیمار نباشن.

RE: پلاک - fereshteh - 2010/10/20

(2010/06/23, 02:31 PM)شفا یافته نوشته است: پلاکها در اثر تخریب غلاف میلین بوجود میایند. دقیقا مثل وقتی که یک سیم برق روکشش از بین میبره، سیم لخت هم خطرناکه و ممکنه آسیبهای غیرقابل پیش بینی بوجود بیاره مثل مغز ماicon_cry
ما باید علت را از بین ببریم که این اتفاق نیفته.
وقتی دارید مثل گذشته رفتار میکنید، غذا میخورید و .. نباید توقع داشته باشید این اتفاق تکرار نشهangry3
من علت را از بین بردم و هیچ نگرانی از بابت پلاک ندارم. وقتی بوجود بیاد ترمیمش خیلی سخته. هرچند که بعضی ها اعتقاد دارند امکان نداره ترمیم بشه اما امکان داره ولی خیلی خیلی خیلی سخت تر از پیشگیری از بوجود آمدنش هست.
کمترین کاری که میتونید بکنید اینه که روش تغذیتون را تغییر بدید. چون من اطمینان دارم که بیماریم بخاطر تغذیه اشتباه پیشرفت کرد و یکی از دلایل بهبودیم هم باز تغذیه بود.

موفق باشیدicon_biggrin
اون چيزي كه امكان ترميمش وجود نداره خود عصب هست. اگه فقط پوشش عصب يعني ميلين تخريب شده باشه قابل ترميمه اما اگه تخريب پيشرفت كنه و خود عصب رو در بربگيره با علم امروزي و فعلا"(!) قابل ترميم نيست.

RE: پلاک - nahid - 2010/10/20

این که یه دکتر گفته تا چهار تا پلاک طبیعیه و ام اس نیست پس منو به چه جرمی گرفتن؟ ام اس به تعداد پلاک نیست.

اگه پلاکا هیچوقت فعال نبوده و نباشه اصلا کسی ام آر آی نمیده که متوجه اون بشه . معمولا کسی ام آر آی میده که یه مشکلی داشته باشه و بعد اگه پلاک دیده شد ، لابد فعالیتی کرده که توصیه به گرفتن ام آر آی شده ، پس در این صورت ام اسه ؟ شاید هم باز ام اس نباشه ، این رو دکتر تشخیص میده.