وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ (/Thread-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2

چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - nedaaa - 2012/02/04

چند مدت پیش من بحثی کردم مربوط به اینکه چه کسانی آمپول خود را قطع کردند و کلا چرا فکر میکنید همه چیز تویه زدن آمپول و خوردن دوا هست؟که اینجا میتونید این بحث رو بخونید
اما امروز میخوام براتون بگم که همه چیز بر میگرده به طرز فکر ما به اعتقادات ما به باور ما آیا اعتقاد دارید که هر جور فکر کنی همون میشه یا اینکه اگه یه یه چیز اعتقاد داشته باشی انجام شدنی میشه
در اینجا قصه کوتاهی میگم که بیشتر معنی حرفای منو میفهمید قبل از شروع قصه میگم که سلامتی شما برمیگرده به طرز تفکر و اعتقاد شما متاسفانه در فرهنگ ما اینجور به ما یاد دادند که اگه میخوای درمون بشی باید آمپول بزنی باید فلان و بهمان قرص یا شربت بخوری اما کاش دکترها بجای اینا میگفتند شاد باش و..........ما آدمها متاسفانه اعتقادمون به هر چیز یا هر کس خیلی کمه یا اصلا نیست کاش اعتقا داشتیم به اینکه سلامتی فقط فقط دست خودمون هست نه در آمپول یا داروی خاصی

کریشنا دعا را می شنود

در یکی از روستاهای بنگال ، زن بیوه ای استطاعت خرید بلیت اتوبوس را برای پسرش نداشت. وقتی پسرش به سن مدرسه رسید ، مجبور بود تنها از وسط جنگل بگذرد. برای آن که پسرش را آرام کند ، به او گفت: پسرم ، از جنگل نترس . از کریشنا بخواه که تورا همراهی کند . او دعای تو را می شنود .
پسرک به دستور مادرش عمل کرد: کریشنا(يكي از خدايان هندي معروف به خداي جنگل)
ظاهر شد و از آن به بعد ، هر روز تا مدرسه همراهش می رفت.
روز تولد معلم پسركه از مادرش کمی پول خواست تا برای معلمش هدیه بخرد.
-"پسرم ، پولی نداریم . از برادرت کریشنا بخواه که هدیه ای برای معلمت تهیه کند."
روز بعد ، پسرک مشکلش را با کریشنا در میان گذاشت.کریشنا یک کوزه ای پر از شیر به او داد.
پسرک با هیجان کوزه را به معلمش داد. اما از آنجا که هدایای شاگردهای دیگر بسیار زیبا بود، معلم هیچ توجه ای به هدیه او نکرد و به دستیارانش گفت:
-"این کوزه را به آشپزخانه ببر"
دستیار دستور معلم را انجام داد. اما وقتی کوزه را خالی کرد، ناگهان دید که کوزه دوباره پر شده است.بی درنگ ماجرا را با معلم در میان گذاشت .معلم با خشم از پسرک پرسید:
-"این کوزه را از کجا آورده ای ؟ چه کلکی در کارش است؟"
-"کریشنا ایزد جنگل آن را به من داد"
معلم و دستايارش و همه ی شاگردها زدند زیر خنده .
معلم گفت :" جنگل که خدا ندارد، این ها خرافات است. اگر راست می گویی ، برویم به جنگل و ببینم اش"
تمام گروه به راه افتاد . اما هر چه کریشنا را صدا زد، ظاهر نشد.سرانجام نومید آخرین تلاشش را کرد:
-"برادر کریشنا، معلمم می خواهد تورا ببیند. خواهش می کنم ظاهر شو!"
در همین لحظه ، صدایی از سوی جنگل آمد و در شهر پیچید و همه آن را شنیدند:
-"پسرم ، چه طور می خواهد مرا ببیند؟ حتی باور نمی کند که من وجود دارم!"

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - شهرزاد - 2012/02/04

اصلا تزریق آمپول به درد نمیخوره و متاسفانه تو ایران هم افتاده که فقط با آمپول خوب میشیمangry2

[تصویر:  %D9%84%D8%AA.bmp]

[تصویر:  baby_funny_hospital_injecti.jpg]

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - همسر یک مشکوک به ام اس - 2012/04/23

دلیلش خیلی واضح است دوست عزیز
در حال حاضر درمان قطعی این بیماری وجود ندارد و متاسفانه در عده ای این بیماری به مرور زمان پیشرفت می کند و خدایی نکرده برایش ناتوانی ایجاد می کند. اما از آنجایی که سیر این بیماری در افراد مختلف متفاوت است نمی توان الگویی را که مثلا یک نفر شخصا با خوردن داروی گیاهی دنبال کرده و پیشرفت بیماریش متوقف شده را برای همه پیشنهاد کرد . ممکن است شخصی بدون درمان بیماریش در مرحله ای متوقف شود و یا در کل رشد بیماریش کند باشد اما در شخص دیگری با مصرف دارو هم روند بیماری رشد سریعی داشته باشد . چیزی که مهم است این است که داروهای امروزی 30 تا 40 درصد روند بیماری را کند می کنند و داروهای نسل آینده 80 تا 90 درصد قادرند که روند رشد بیماری را کند کنند و از تبدیل شدن نوع عودکننده فروکش کننده به نوع پیشرونده ثانویه جلوگیری کنند. حال اگر شما جزء افرادی هستید که روند رشد بیماریتان خیلی کند است با مصرف دارو می توانید آن را کند تر کنید و از فعال شدن آن جلوگیری کنید و یا اگر خدایی نکرده روند رشد بیماری شما خیلی شدید است با مصرف داروهای قویتر با تشخیص دکترتان روند رشد بیماری را کاهش دهید تا ان شاء الله یا متوقف شود که با ام ار آی، دکترتان می تواند تشخیص دهد که بیماری متوقف شده و دیگر نیاز به دارو نیست و یا اگر متوقف نشده با ادامه روند درمان روزی متوقف شود. یادمان نرود که لحظه ها می توانند در درمان شما روزی که داروی قطعی کشف شود موثر باشند. ضمنا این را هم تاکید می کنیم که توکل به خداوند ، دعا ، اعتماد به نفس ، تغییر در شیوه زندگی ( بدون استرس و ناراحتی و خود خوری) ، ورزش، درمانهای مکمل ( گیاهی و همیو پاتی و فرا درمانی ) و اراده برای بیرون راندن بیماری از بدن می تواند بسیار مفید باشد فقط و فقط به شرط اینکه درمان با دارو یادمان نرود تا ان شاء الله روزی نرسد که پشیمان شویمSleepy

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - nahid - 2012/04/23

کاملا موافقم با نظرسنجیده و منطقی همسر مشکوک به ام اس (ارسال4) و تشکر می کنم (چون دکمه تشکر ندارم )

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - okhtapus - 2012/06/15

شاید بهترین دارو نباشه ولی برای ما تنها راهه
من خودم به دکترهای مختلفی مراجعه کردم ولی فقط یکیشون گفت که تزریق نکن .میگفت این داروها درآمدهای کلانی برای شرکتهاشون داره . اصلا هنوز اثبات نشده که این بیماری ویروسی هست...rolleyes

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - رزمینا - 2012/06/23

(2012/06/15, 04:41 PM)okhtapus نوشته است: شاید بهترین دارو نباشه ولی برای ما تنها راهه
من خودم به دکترهای مختلفی مراجعه کردم ولی فقط یکیشون گفت که تزریق نکن .میگفت این داروها درآمدهای کلانی برای شرکتهاشون داره . اصلا هنوز اثبات نشده که این بیماری ویروسی هست...rolleyes

بله منم این مطلب خوندم که اینترفرون انتی ویروسه و هنوز اثبات نشده که این بیماری ویروسیهconfused2confused2confused2confused2confused2

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - شيدا رها - 2012/06/24

این داستان چقدر واقعیت داره؟! باورش سخته.
چیزی که هست فرض کنید کسی فرصت زیادی برای زندگی نداره، چی کار کنه؟چقدر باور مثبت؟وقتی حتی دارو هم جواب نمی ده اصلاً باور مثبت جای دارو رو می گیره؟وقتی یه جنگل پر از علف هرزه شما هی بگو نه علف هرز نداره همه چی روبراهه ولی نیست. من می خوام بدونم کسی بوده که با وضعیت بد( نه نرمال) با باور مثبت و درمان های دیگه درمان شده؟اگه می دونید جواب بدید.

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - neda.n - 2012/06/24

من به انرژی مثبت اعتقاد دارم ، بله
به خوشبینی و نگاه درست هم اعتقاد دارم ، بله
ولی به درمان پزشکی و آمپولم هم تا جایی که نیازه اعتقاد دارم
نظز شخصی امه ، چرا ؟
چون هیچ وقت از کلمه هایی مثل اینکه " خدا خواسته ، هر چی قسمته ، خدا می رسونه ، اگه خدا بخواد میشه و..... خوشم نیومده ، حالا اینا منفیه اما توو وجه مثبتش هم همینه . پس تلاش و حرکت من چی میشه . مثه این می مونه که من زیر سقف خراب و نصفه نیمه بشینم بگم نه من مثبت فکر می کنم پس نمی ریزه . هر دوی اینا به شدت مکمل همند به نظر من . مثبت بودن و استفاده از تجربیات پزشکی ، شخصی و علمی . و البته ترجیح می دم توو هیچکدومش هم زیاده روی نکنم !!

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - shahrzad.s - 2012/06/24

فعلا که ریش و قیچی دست پزشکان محترم است وهرچه می گویند گوش می کنم!!!!!!!!!خودم که با هیچ کدام موافق نیستم چونکه فعلا درمانش ناشناخته هستش .فعلا که موش آزمایشگاهی شدیم !!!!!!!!!

RE: چرا فکر میکنیم آمپول بهترین داروست ؟ - somaye_602000 - 2012/06/24

منم تا حالا تزریق نکردم توی اروپا و آمریکا تزریق این آمپولا خیلی خیلی کمتر ایرانه عجیبه اینجا با اولین حمله تزریق ها را شروع میکنن در صورتیکه ممکنه ام اس خوش خیم باشه و دیگه حمله ای در کار نباشه این آمپولا خیلی خیلی عوارض دارنangry2