وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تنهایی به اندازه سیگار مضر است - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: پزشكي (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%D9%83%D9%8A)
+--- انجمن: پزشكي (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%D9%83%D9%8A--24)
+---- انجمن: دانستنی های پزشکی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: تنهایی به اندازه سیگار مضر است (/Thread-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B6%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

صفحه ها: 1 2 3

تنهايي به اندازه سيگار مضر است - نازلی - 2011/08/05

تنهايي به اندازه سيگار مضر است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

متخصصان روانشناسي در شيكاگو تاكيد كرده‌اند كه تنهايي به اندازه سيگاركشيدن پيامدهاي خطرناك و مضري براي انسان دارد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين متخصصان معتقدند كه انزواي اجتماعي در طولاني مدت مي‌تواند به اندازه سيگار و الكل به بدن آسيب وارد كند. بسياري از مطالعات ديگر نيز نشان داده است افرادي كه ارتباط اجتماعي ضعيف دارند با افزايش خطر ابتلا به زوال عقل يا افزايش فشارخون مواجه هستند.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، در اين بررسي‌ها عنوان شده است كه در شرايط تنهايي، ژن‌هايي كه بدن ما نياز دارد تا بتواند با عفونت‌هاي ويروسي جدي و خطرناك مقابله كند فعاليت‌شان كمتر مي‌شود و بعلاوه تنهايي مي‌تواند موجب بروز سرطان يا بيماري قلبي شود.

دكتر جان كاسيوپو از روانشناسان شيكاگو با مطالعه روي اين فاكتور تاثيرگذار تاكيد كرده است كه احساس تنهايي و نداشتن كسي كه دوستمان داشته باشد باعث مي‌شود كه دچار اختلالات خواب شويم و سرعت پيشرفت اختلال مشاعر وزوال عقل را نيز تشديد مي‌كند.

تنهايي هورمون استرس موسوم به كورتيزول را در بدن افزايش مي‌دهد و با بالا بردن فشار خون خطر ابتلا به سكته و حمله قلبي را تشديد مي‌كند.

تنهایی به اندازه سیگار مضر است - yummy - 2012/01/28

احساس تنهایی و نداشتن کسی که دوستمان داشته باشد باعث می‌شود که دچار اختلالات خواب شویم و سرعت پیشرفت اختلال مشاعر وزوال عقل را نیز تشدید می‌کند.
متخصصان روانشناسی در شیکاگو تاکید کرده‌اند که تنهایی به اندازه سیگارکشیدن پیامدهای خطرناک و مضری برای انسان دارد.

این متخصصان معتقدند که انزوای اجتماعی در طولانی مدت می‌تواند به اندازه سیگار به بدن آسیب وارد کند. بسیاری از مطالعات دیگر نیز نشان داده است افرادی که ارتباط اجتماعی ضعیف دارند با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل یا افزایش فشارخون مواجه هستند.

در شرایط تنهایی، ژن‌هایی که بدن ما نیاز دارد تا بتواند با عفونت‌های ویروسی جدی و خطرناک مقابله کند فعالیت‌شان کمتر می‌شود و بعلاوه تنهایی می‌تواند موجب بروز سرطان یا بیماری قلبی شود.

احساس تنهایی و نداشتن کسی که دوستمان داشته باشد باعث می‌شود که دچار اختلالات خواب شویم و سرعت پیشرفت اختلال مشاعر وزوال عقل را نیز تشدید می‌کند.

تنهایی هورمون استرس موسوم به کورتیزول را در بدن افزایش می‌دهد و با بالا بردن فشار خون خطر ابتلا به سکته و حمله قلبی را تشدید می‌کند.

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - ساغر - 2012/01/28

من اینو کاملا قبول دارم
تو این چند ماهی که تنهام احساس می کنم پیر شدم خوابم وحشتناک به هم ریخته بیشترین زمانی که تو خونه م خوابمconfused2

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - sohaa - 2012/01/28

مطلب جالبي بود اما قبول ندارم. فكر نمي كنم تنهايي اينقدرها هم خطرناك باشه. تنها بودن بهتر از زمانيست كه لحظاتمون رو با افرادي كه روي اعصابمون راه ميرن، سپري كنيم.
به هر حال مرسي

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - نسترنى - 2012/01/28

تنهايى بعضى وقتها خيلى هم خوبه، حداقلش اينه كه آرامش دارى agreement2

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - ahmad ebrahimi - 2012/01/28

نه آبجی سیگار به اندازه تنهایی مضره
اشتباه فکر کردین

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - naz.gigili - 2012/01/28

sad2نه تنهایی ا ص ل ن م خوب نیـــــس.sad2
angry3angry3angry3خسته شدم از تنهایـــــــیangry2

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - parastoo joon - 2012/01/28

واقعا تنهایی خیلی بده...
وقتایی که احساس تنهایی میکنم و کسی رو برای حرف زدن پیدا نمیکنم...انقدر با خودم حرف میزنم و با خودم دردودل میکنم و از خودم مشورت میگیرم و ... که دیوونه میشم...confused

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - احسان - 2012/01/28

(2012/01/28, 10:43 PM)parastoo joon نوشته است: واقعا تنهایی خیلی بده...
وقتایی که احساس تنهایی میکنم و کسی رو برای حرف زدن پیدا نمیکنم...انقدر با خودم حرف میزنم و با خودم دردودل میکنم و از خودم مشورت میگیرم و ... که دیوونه میشم...confused

درکت می کنم
منم همین حالو دارم
البته جدیدا بیشترم شده

RE: تنهایی به اندازه سیگار مضر است - Ali 324 - 2012/01/28

یعنی من دوباره برم سراغ دود ؟؟؟؟؟؟؟؟ خداییش دوستام خیلی وسوسه ام میکنند !!!!angry2angry2angry2angry2

وقتی دود مصرف می کردم سر دردم خوب میشد ولی پام درد میگرفت !!!!confusedconfusedconfusedconfusedlaughing3laughing3laughing3

ولی نه !!! از وقتی با ام اس سنتر اشنا شدم گرایشم هم به دوستام کمتر شده !!!!! دوستای منم خیلی مثبتند !!!!!confusedconfusedconfusedconfusedlaughing3laughing3laughing3

از تاثیرات ام اس سنتر ===== ترک سیگار ! تضمینی !!!!!!!!laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3

از تاثیرات ام اس سنتر =====ترک انواع قرص توهم اور !! تضمینی !!!!!laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3