وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بازم ربیف نیست - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: ربیف - رسیژن (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%81-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86)
+---- موضوع: بازم ربیف نیست (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%81-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: بازم ریبیف نیست - TITI - 2013/02/07

امیدوارم زودتر بیاد من اعصاب استرس ندارم خصوصا که یه نی نی تو راهی دارم (البته قابل توجه که من همسرم مبتلا هست و دارو برای ایشون هست)rolleyes

RE: بازم ریبیف نیست - hessam - 2013/02/07

:
(2013/02/07, 10:31 AM)TITI نوشته است: امیدوارم زودتر بیاد من اعصاب استرس ندارم خصوصا که یه نی نی تو راهی دارم (البته قابل توجه که من همسرم مبتلا هست و دارو برای ایشون هست)rolleyes

72:مبارکه
انشاالله که دارو می یاد من با شرکت توزیع کننده در دارو خانه ها تماس گرفتم گفت هفته دیگه بعد از تعطیلات می یاد

RE: بازم ریبیف نیست - الی کوچولو - 2013/02/07

سلام
خب من نمیدونم شما چه اصراری دارید که حتما داروی خارجی مصرف کنید!؟
رسیژن هیچ فرقی با ربیف نداره و همیشه در دسترس هست! شماها اینطوری هر بار برای تهیه دارو یه استرس بزرگ به خودتون وارد می کنید. آخه مگه ما چی مون از کشورهای خارجی کمتره!؟ یه کم تواناییهای خودمون رو باور داشته باشیم

RE: بازم ریبیف نیست - hessam - 2013/02/07

(2013/02/07, 04:48 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام
خب من نمیدونم شما چه اصراری دارید که حتما داروی خارجی مصرف کنید!؟
رسیژن هیچ فرقی با ربیف نداره و همیشه در دسترس هست! شماها اینطوری هر بار برای تهیه دارو یه استرس بزرگ به خودتونت وارد می کنید. آخه مگه ما چی مون از کشورهای خارجی کمتره!؟ یه کم تواناییهای خودمون رو باور داشته باشیم
سلام
ایرانی در تولید این داروها تکنولوژی لازم را ندارد icon_cryتازه من روی دارویی خارجی که ۱۰ سال هستم خوب جواب گرفتم wink2 شما چه اسراری داری که ما ایرانی بزنیمDodgy شما تازه ۱ سال ام اس را روی شما تشخیص دادند آیا تست ازیمی دادی یا ام ار ای با تزریق انجام دادی می دانم که هیچ کدام از اینها را انجام ندادید پس بهتر دیگران را هدایت نکنید همون طور که من یا هر کس دیگر که دارد ربیف می زنه به خاطر نتیجه ای که گرفته به افراد دیگه که هر چی برای بیماری شان استفاده می کنند داروی خودمان را اجبار نمی کنیم که استفاده کنند از کجا معلوم سیستم ایمنی بدنشان جواب عکس نده و بدتر نشوند من از یک پزشک درباره اثرات جانبی داروی مشابه ایرانی شنیدم که تاثیراتی که روی انزیم های کبدی بیماران می گذارد به مراتب شدید تر از ربیف بوده ربیف روی انزیم های کبدی تعداد کمی از بیماران گزارش شده تاثیر کمی گذاشته که افزایش جزعی داده که آن هم با تغییر رژیم غذایی و مرور زمان خوب شده
ما خودم را باور داریم ولی دارو سازهای ایرانی را در تولید این داروها باور نداریم

البته من قصد توهین ندارم

RE: بازم ریبیف نیست - هلما - 2013/02/07

اقا حسام درست میگن
بعد اطلاعاتمونم مشابه بدون هیچ تغییر
ولی اقا حسام من قول میدم یه داروساز حرفه ای ایرانی بشم
که داروهایی رو که میسازمو حتی خارجی ها هم اونو استفاده کنن
البته خدانکنه که هیچ وقت مریضی باشه

RE: بازم ریبیف نیست - hessam - 2013/02/08

(2013/02/07, 11:33 PM)هلما نوشته است: اقا حسام درست میگن
بعد اطلاعاتمونم مشابه بدون هیچ تغییر
ولی اقا حسام من قول میدم یه داروساز حرفه ای ایرانی بشم
که داروهایی رو که میسازمو حتی خارجی ها هم اونو استفاده کنن
البته خدانکنه که هیچ وقت مریضی باشه
البته انشاالاه Sleepyولی این لاذمه این کار نیاز به همکاری با همه فعالین تو این رشته در سراسر دنیا است. و از تجربیات اون ها هم استفاده بشه نه اینکه راهی را که دیگران رفتن برخی افراد در ایران بخواهند بروند و هیچ نگاهی و توجهی به تجربیات دیگران نداشته باشند و خودشان بخواهند دوباره تجربه و یک هزینه های مالی و از همه مهمتر انسانی را که یک بار دیگران داشتند آنها بخواهند این هزینه تکراری را داشته باشند انسان موش آزمایشگاهی نیست جونش ارزش دارد angel

RE: بازم ریبیف نیست - الی کوچولو - 2013/02/08

با سلامی دوباره
تستهایی که شما فرمودید رو من انجام دادم . در طول این یک سال ، دو ماه اکتوریف(داروی آرژانتینی) مصرف کردم و عوارض وحشتناکی از مصرف این دارو داشتم بنابراین اینطور نیست که وقتی یه دارویی خارجی هست حتما بدون عوارض باشه
من به هیچ وجه قصد تجویز داروی خودم به دیگران رو نداشتم؛ این برداشت شخصی شما بوده. به هر حال هر طور راحتید! من فقط به خاطر این استرسی که باید هرماه داشته باشید این حرف رو زدم
در ضمن مگه چه تکنولوژی ای نیازه که ایران نداره!؟

(2013/02/08, 10:57 AM)الی کوچولو نوشته است: با سلامی دوباره
تستهایی که شما فرمودید رو من انجام دادم . در طول این یک سال ، دو ماه اکتوریف(داروی آرژانتینی) مصرف کردم و عوارض وحشتناکی از مصرف این دارو داشتم بنابراین اینطور نیست که وقتی یه دارویی خارجی هست حتما بدون عوارض باشه
من به هیچ وجه قصد تجویز داروی خودم به دیگران رو نداشتم؛ این برداشت شخصی شما بوده. به هر حال هر طور راحتید! من فقط به خاطر این استرسی که باید هرماه داشته باشید این حرف رو زدم
در ضمن مگه چه تکنولوژی ای نیازه که ایران نداره!؟
سلام ممنونم که به فکر استرس وارده به ما بیماران هستید ای کاشک مسئولینی که تو کار ورود و توزیع داروها هستند به فکر حال ما باشند
منم گفتم که قصد توهین ندارم من در مورد ربیف اصلی (ایتالیایی) که زیر نظر شرکت مرک تولید می شه و رسیژن (ایرانی) صحبت می کردیم من در مورد آرژانتینی اطلاعات کاملی ندارم ولی از یک منبع نا معتبر شنیدم که ایرانی از لحاظ شدت عوارض از آرژانتینی بهتره
در مورد تکنولوژی تکنولوژی مورد نیاز برای این داروها که پروتویین انسانی هستند به زبان ساده بگم باید ژن انسانی تولید این پروتویین را به باکتری القا کنند که باکتری پروتویین را تولید کند چند ژن را هم در طول مدت ۱۰-۲۰ سال بررسی می کنند که کدام ژن پروتویینش موفیدتر و عوارض کمتری داشته بعد از آن ژن و گونه باکتری القا شده استفاده. می کند
این دارو ها مثل ماشین نیستند که بودن اجازه و راهنماییه و اجرایی دستورالعمل تولید داروی شرکت تولید کننده اولیه برای انسان خود سرانه تولید کرد

RE: بازم ریبیف نیست - mysis - 2013/02/08

(2013/02/08, 11:29 AM)luckhesam نوشته است: سلام ممنونم که به فکر استرس وارده به ما بیماران هستید ای کاشک مسئولینی که تو کار ورود و توزیع داروها هستند به فکر حال ما باشند
منم گفتم که قصد توهین ندارم من در مورد ربیف اصلی (ایتالیایی) که زیر نظر شرکت مرک تولید می شه و رسیژن (ایرانی) صحبت می کردیم من در مورد
این دارو ها مثل ماشین نیستند که بودن اجازه و راهنماییه و اجرایی دستورالعمل تولید داروی شرکت تولید کننده اولیه برای انسان خود سرانه تولید کرد

دوست عزیز آقا حسام گل خوشحالم که شما با ربیف خوب هستید امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید

در مورد صحبت های شما میخواستم توضیحی خدمتتون عرض کنم و اینکه بحث های زیادی در مورد ربیف و رسیژن و سینووکس و آونکس اینها شده و بعضی ها راضی هستند و بعضی ها ناراضی و داروی ایرانی را دارونما و ... میدانند

من تحقیقات زیادی در مورد این داروها انجام دادم خلاصه این تحقیقات اینه که:

اولا این داروهای ساخت ایران ژنریک هستند حالا ژنریک به چه دارویی میگن
اینه که ژنریک به اون دسته داروها میگن که مشابه دارو اصلی هستند و درواقع با تقاضا به شرکت اصلی دارو ساخته میشوند

پس داروسازان و محققان ایرانی کار خاصی انجام ندادند درواقع فرمول و تست ها و نتایج آزمایشات همگی وجود داشته فقط مولکول شبیه سازی شده دارو ساخته شده

حالا چرا ایران فقط به تولید دارو ژنریک علاقه داره معلومه دلایلشو همه میدونند

هم هزینه وارد کردن نمونه اصلی زیاده
هم ما تحریم هستیم
هم بعضی داروها توسط شرکت هایی ساخته میشه که ما با اون کشورها مشکل داریم

اینا دلایل خوبیه که ایران به فکر ساخت این داروها بیفته وگرنه هیچ عقل سالمی نمیره به سمت ساخت نمونه مشابه و اونو خیلی راحت وارد میکنه!

یکی از الزامات قبول شدن این تقاضابرای ساخت نمونه مشابه اینه که شرکت سازنده نمونه ژنریک نباید به دلیل ثبت تجاری دارو را عینا مشابه نمونه اصلی بسازه! پس چیه این داروها با هم فرق داره که در ادامه توضیح میدم...

هر دارویی یه محتویات فعال و یه محتویات غیر فعال داره از جمله موارد مهم که در داروهای ژنریک وجود داره اینه که ممطمئنا محتویات فعالش با محتویات فعال نوع اصلی یکی و شبیه هستنش پس..

محتویات فعال رسیژن و ربیف دقیقا مثل هم هستش و در این شکی نیست

میمونه محتویات غیر فعال که مطمئنا با نمونه اصلی یکسان نیست این یکسان نبودن ممکنه در بدن بعضی عزیزان عارضه داشته باشه یا هیچ فرقی نکنه و هر دو نمونه اصلی و ژنریک مثل هم اثر کنند به همین دلیله که میبینیم شما با رسیژن مشکل داری اما دوست دیگه که پیشنهاد رسیژن دادند با اون مشکل ندارند

امیدوارم این توضیح برای همیشه بحث تفاوت ربیف و رسیژن و فینگولید و جیلینا و... را حل کرده باشهicon_question

با آرزوی سلامتی همه عزیزان

(2013/02/08, 12:20 PM)mysis نوشته است: دوست عزیز آقا حسام گل خوشحالم که شما با ربیف خوب هستید امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید

در مورد صحبت های شما میخواستم توضیحی خدمتتون عرض کنم و اینکه بحث های زیادی در مورد ربیف و رسیژن و سینووکس و آونکس اینها شده و بعضی ها راضی هستند و بعضی ها ناراضی و داروی ایرانی را دارونما و ... میدانند

من تحقیقات زیادی در مورد این داروها انجام دادم خلاصه این تحقیقات اینه که:

اولا این داروهای ساخت ایران ژنریک هستند حالا ژنریک به چه دارویی میگن
اینه که ژنریک به اون دسته داروها میگن که مشابه دارو اصلی هستند و درواقع با تقاضا به شرکت اصلی دارو ساخته میشوند

پس داروسازان و محققان ایرانی کار خاصی انجام ندادند درواقع فرمول و تست ها و نتایج آزمایشات همگی وجود داشته فقط مولکول شبیه سازی شده دارو ساخته شده

حالا چرا ایران فقط به تولید دارو ژنریک علاقه داره معلومه دلایلشو همه میدونند

هم هزینه وارد کردن نمونه اصلی زیاده
هم ما تحریم هستیم
هم بعضی داروها توسط شرکت هایی ساخته میشه که ما با اون کشورها مشکل داریم

اینا دلایل خوبیه که ایران به فکر ساخت این داروها بیفته وگرنه هیچ عقل سالمی نمیره به سمت ساخت نمونه مشابه و اونو خیلی راحت وارد میکنه!

یکی از الزامات قبول شدن این تقاضابرای ساخت نمونه مشابه اینه که شرکت سازنده نمونه ژنریک نباید به دلیل ثبت تجاری دارو را عینا مشابه نمونه اصلی بسازه! پس چیه این داروها با هم فرق داره که در ادامه توضیح میدم...

هر دارویی یه محتویات فعال و یه محتویات غیر فعال داره از جمله موارد مهم که در داروهای ژنریک وجود داره اینه که ممطمئنا محتویات فعالش با محتویات فعال نوع اصلی یکی و شبیه هستنش پس..

محتویات فعال رسیژن و ربیف دقیقا مثل هم هستش و در این شکی نیست

میمونه محتویات غیر فعال که مطمئنا با نمونه اصلی یکسان نیست این یکسان نبودن ممکنه در بدن بعضی عزیزان عارضه داشته باشه یا هیچ فرقی نکنه و هر دو نمونه اصلی و ژنریک مثل هم اثر کنند به همین دلیله که میبینیم شما با رسیژن مشکل داری اما دوست دیگه که پیشنهاد رسیژن دادند با اون مشکل ندارند

امیدوارم این توضیح برای همیشه بحث تفاوت ربیف و رسیژن و فینگولید و جیلینا و... را حل کرده باشهicon_question

با آرزوی سلامتی همه عزیزان
سلام
ممنونم که بخش های را که نمی تونستم بیان کنم شما خلاصه و مفید بیان کردید