وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - Hasty - 2011/12/04

یاسی عزیزم از اینکه داروت قطع میشه بینهایت خوشحالم اما عزیزم بقول خودتون ام اس یک بیماری پیش بینی نشده است باید خیلی مواظب خودت باشی منم بهبودی 100% داشتم و دکترم دارو قطع کرد وگفت دیکه نیا وحتی نیاز به یک مسکن ساده نداری....اما با یک داد ساده که پدرم سرم کشید بعد 2.5 سال بیماریم بشدت برگشت کرد که از اون زمان تا بحال مدام در گیرم باید کاملا بیخیال باشی ومثل من سر یک چیز کوچیک عصبانی وغمگین نشی confused یاسی جان در مورد ازدواج گفته بودی به نظر من سعی کن همیشه صادق باشی اگه کسی واقعا تو رو بخواد باید با همه شرایط تو رو بخواد اگرپنهان کنی ممکنه خدای نکرده بعدا متوجه بشه برخورد بدی بکنه که اون برات خیلی سنگیه....یاسی جان بازم میگم خیلی برات خوشحالم ودوستت دارم بینهایت ..آرزوی بهترینها رو برات دارم love28love28love28love28love51love51love51

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - yas - 2011/12/04

مرسی از شما

و شما دوست عزیز من نگفتم میخوام شوهر بکنم بله شوهر اگه بخوای بکنی باید یه ادم خاص باشه مثل خودت سرد و گرم روزگار رو کشیده باشه والله من با اینکه میخواد داروهام قطع بشه ولی هیچ تمایلی بازم به ازدواج ندارم Smile (16) کلا بدم میاد از این خروسا که با یه تق رو به ملکوت میشن و رو به قبله دراز کش laughing3

بله باید مواظب باشم و اگه قراره هر کسی ازدواج بکنه باید همه شرایط طرف مقابل رو بپذیره و پنهان کاری نکنه اینم اوکی icon_biggrin

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - آرزو - 2011/12/05

یاسی جان از اینکه شنیدم دیگه دارو استفاده نمیکنی خیلی خیلی خوشحال شدم
برات آرزوی سلامتی و تندرستی میکنم .ولی بهتره نظر چند تا دکتر دیگه رو هم داشته باشی .نازنین جان خوشبخت باشی icon_questionicon_questionicon_question

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - Narges - 2011/12/05

یاسی جان من هم خیلی خوشخالم که دیگه دارو مصرف نمی کنی ، از این به بعد بیشتر باید حواست به خودت باشه و کاری نکنی که ام اس دوباره برگرده
ورزش کن و تعذیه مناسب رو فراموش نکن Blush
من هم الان یه چند ماهی هست که دکترم داره داروم رو کم میکنه و الان هفته ای 2 تا بتافرون دارم . با چندتا دکتر دیگه هم مشورت کردم یکی گفت که نه و باید همون روند سابق رو ادامه بدی ( یه روز درمیون) اما یه دکتر دیگه ازم پرسید که چند وقته که آمپول میزنم گفتم 4 سال ، گفت تو این مدت خمله داشتی گفتم یه حمله خفیف چشم ،گفت اگه کامل هم قطع کنی مشکلی نیست ولی دیگه باید خودت حواست باشه که موردی پیش نیاد عود کنه
من به خاطر اینکه هم میترسیدم داروم رو کامل قطع کنم و هم از تزریق خسته شده بودم ، به حرف دکتر اول گوش دادم Smile (16)

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - somaye_602000 - 2011/12/05

توی کامنت ها دیدم که اگه کسی یکسال دارو مصرف کنه و حمله نداشته باشه داروشو قطع میکنن!!! تا چه حد صحت داره؟ پس اگه کسی بدون دارو یکسال حمله نداشت نیازی به دارو نداره؟؟؟؟icon_cry

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - آذرستون - 2011/12/05

در مورد دکتر .شک نکن با چند دکتر دیگه مشورت کن .منی که می بینی 6ماه است که فهمیدم ولی 5تا دکتر دارم پیش همشون می رم و حرفهایی که مشترک هستند و به نظر خودم طبق تحقیقاتم درسته انجام می دم.
در مورد همسر هم این نصیحت رو به همه می کنم از همسرتون چیزی رو مخفی نکنید آخه این ام اسه نه برگ چغندرicon_cryicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_cry
البته من مجردم و نفسم از جای گرمی بلند میشه.
کوچیک همتونم.

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - yas - 2011/12/05

سمیه جان این حرفیکه که زدی صحت نداره میدونی چرا اخه یه بار دکتر بهم گفت تا قبل از تو هر کی بیماریش مثل تو بود و بدون حمله بهش میگفتن برو دو سال امپول بزن و بعد قطعش میکردن ولی الان میگن حتما یه دوره 4-5 ساله رو بگذرونی اگه اصلا حمله نداشتی باشی و ام ار ایت هم خوب باشه قطع میکنن

و دوم اینکه دوستان من هنوز داروم رو قطع نکردم قراره ایشالله چند ماه دیگه قطع کنم ولی خب بالاخره سوالاتی که توی ذهنم بود رو ازتون پرسیدم و مشورت کردم
سوما منم مجرد هستم و از هفت دولت ازاد Smile (16) حالا ححالاها هم حوصله ازدواج این گرفتاریها رو ندارم تازه از امپول زدن میخوام راحت شم شوهر کیلو چنده agreement2

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - TootFarangi - 2011/12/06

واسه من یک سال و نیم میشه دارم دارو مصرف می کنم ( تقریبا !! ) ولی ترجیح میدم قطع نکنم دارو را می ترسم راستش confused
خانمی هست از دوست جان های انجمن به اسرار خودش دکتر جان داروش رو قطع کرد.
البته هنوز کامل قطع نکرده ولی خودش اسرار داشت قطع کنه داروش را.
از پرستارمون پرسیدم گفت اگر قطع نکنی بهتره. دکتر ها هم معمولا قطع نمی کنن اینجا مگر خود بیمار دوست داشته باشه.
و الا هستن کسانی که شاید 15 ساله دارن دارو مصرف می کنن و یا کسانی که شاید یکی دو ساله قطع کردن.
من ولی می ترسم راستش.

یاسی جان امیدوارم بعد از قطع داروت مثل الآن که خداروشکر خوبی همین طوری خوب بمونی دوست جون خوبه love51
ایشاا... love28

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - yas - 2011/12/06

والله راستش من اصرای ندارم به قطع دارو ولی دکتر خودش میگه باید قطعش کنی وگرنه منم بنظرم بهتره امپول یا قرصی چیزی مصرف بکنی ولی همیشه خوب باشی ولی خب وقتی نظر دکتر اینه حتما یه چیزی میدونه ولی من حتما بعدا ازش میپرسم تا بعدا حالا یه ام ار ای دیگه هم بدم بعدا همه چیز مشخص میشه Huh

RE: یه سوال؟(درباره قطع دارو توسط پزشک) - setare - 2011/12/06

ياسي جون اميدوارم هرروز بهتر و بهتر باشيlove28
1مدت هيچ علائمي نداشتم پزشكم يكسال داروهام رو قطع كرد ,ولي 1حمله باعث شد دوباره داروهام رو مصرف كنمangry2