وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - nahid - 2016/02/17

ای وای اون که مال 2010 هست !! icon_cryconfused
دلارام جان به تاریخ پست ها هم نگاه کن !

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - delaram22 - 2016/02/18

(2016/02/17, 11:23 PM)nahid نوشته است: ای وای اون که مال 2010 هست !! icon_cryconfused
دلارام جان به تاریخ پست ها هم نگاه کن !
وای آره ناهید جون اصلا دقت نکرده بودم . مرسی ک گفتی بهم confusedN_aggressive (37)laughing3

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - sarajomla - 2016/07/05

(2010/02/28, 06:01 PM)sara نوشته است: بچه ها شما فكر مي كنين ممكنه بعد از دو سال و خورده اي درمان همه چي دوباره به حالت اوليه برگرده؟ يعني انگار نه انگار كه درماني دركار بوده؟
من تازگي احساس مي كنم بعد از نزديك سه سال دوباره دارم مثل روزاي اولي كه ام اس گرفتم مي شم؟

به نظرم مصرف امپولها ضر ر دارن در ضمن علایم من رو بدتر کردن مثلا سنگینی پاهام پیشنهاد من اینهدکه مصرف ویتامین دی و امپول ب کمپلکس رو داشته باشین در ضمن چربی و قند و اوره خودتون رو کم‌کنین و از قرصهای ادرار اوری مثل هیدرو کلرو تیازید روزی نصف قرص استفاده کنید خیلی بدنتون سبک میشه و ورم پا رو میخابونه و حرکتتون بهتر میشه امپولهای ام اس در دراز مدت کبد و کلیه رو تخریب میکنن من که یکسال بیشتر مصرف نکردم موفق باشی

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - یه غریبه - 2016/07/05

اينكه به هر دليلى علايم شما بدتر شد اين نتيجه رو داده كه آمپولها ضرر دارن؟؟؟؟
شما پزشك هستيد كه اينطور قاطعانه نظر ميديد؟!

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - Mozh - 2016/08/17

سلام
من وقتي بهم گفتن ام اس دارم و بايد امپول تزريق كنم تا سه سال اينكارو نكردم
بعد اونكس ميزدم تا يك سال و نيم وبعد سينوكس الان فكر ميكنم زماني كه هيچ دارويي نميزدم خيلي
بهتر بودم الان چند ماهي دارو استفاده نميكنم كسي هست كه مثل
من مصرف دارو رو قطع كرده باشه ؟؟

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - nahid - 2016/08/17

بله کسانی بودن که قطع کردن و بعد از مدتی حالا چند سالش متفاوته برای هر کسی ، بیماریشون عود کرد و مجبور به مصرف دارو بعد از پالس کورتون شدن . فکر کنم یکی از دکترا گفت که این بیماری میتونه خاموش پیشرفت کنه. پس حال ظاهری خودتون به تنهایی ملاک نیست. داروها کنترل کننده بیماری و تنظیم کننده سیستم ایمنی هستن.

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - reach usa - 2016/08/27

من ۳ ساله دارو و تزریق رو قطع کردم چون میدونم با اونا هم کیفیت زندگیم از بین میره هم اثری رو من نداره حتی حاظرم بمیرم ولی دیگه امپول نزنم !!
تو این ۳ سال هم چند تا حمله داشتم درست مثل زمانی که دارو مصرف میکردم

میدونم اگه یه جوری محل زندگیمو و ادمهایه دو رو برم رو بیخیال بشم و یه زندگی جدید و بی استرس رو شروع کنم نود درصد مشکلم حل میشه ولی افسوس..

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - nahid - 2016/08/27

خوب دیگه داروهای خوراکی هم اومده اگه مشکل تزریقه ، میتونید داروی خوراکی بگید دکتر تجویز کنه و بخورید. فقط به خاطر حمله که نیست ، داروها کنترل و تنظیم کننده هم هستن.

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - محمد۲۵ - 2017/05/05

سلام . من ۳ ماه پیش دچار تاری دید شدم به دکتر مراجعه کردم تشخیص ام اس خفیف داده شد .ولی برای درمانش کفت که غذا حیوانی نخور با قرص پیراستام و ویتامین تجویز کرد میخواستم بدونم این دارو جوابگو هست؟

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - الی کوچولو - 2017/05/05

(2017/05/05, 11:44 AM)محمد۲۵ نوشته است: سلام . من ۳ ماه پیش دچار تاری دید شدم به دکتر مراجعه کردم تشخیص ام اس خفیف داده شد .ولی برای درمانش کفت که غذا حیوانی نخور با قرص پیراستام و ویتامین تجویز کرد میخواستم بدونم این دارو جوابگو هست؟
سلام
بهتره مرتب تحت نظر پزشک باشید