وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - baharan - 2014/12/29

من بهمن ماه دومین سال از اولین حملم میگذره وخداروشکر تا حالا نه حمله ونه شرایط بدی برایم پیش نیومده...ولی..ولی اصلن .ابدن به قطع داروم فکر نمی کنم .اینکه من الان عوارضی ندارم همه مدیون ادامه داروست...کسی که برای فشار بالا یا قند بالا دکتر میره دکتر براش داروهای لازمو تجویز میکنه وقند یا فشارش تنظیم میشه..ایا بعد از تنظیم داروها قطع میشه؟؟؟هرگز....این دارو ودرمان تا اخر عمر همراهش هست تا تمام شرایطو کنترل کنه...داروهای ماهم همینه....در بسیاری از بیماریها..باتمام کنترل ونرمال بودن شرایط درمان ادامه داره...تا بدن در رنج نرمال وطبیعی باقی بمونه...به نظرمن این عاقلانه نیست که من بیرون بدنمو با درون مقایسه کنم....درون اتفاقاتی میافته که علم واکاهی من بسیاراندک ونااگاهانه است....من به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم عاقلانه به این موضوع نگاه کن....در تمام پاسخ های دوستان از قطع دارو منع شدید...باز خود دانید...

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - یه غریبه - 2014/12/29

دوستان عزيز. شما گفتني ها رو گفتيد. به قول شاعر: من آنچه شرط بلاغ است با تو ميگويم/ تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال.
ادامه دادن اين تاپيك به نظرم لزومي نداره. شما بگيد انجام نده و تجربه را تجربه كردن خطاست. ولي دوستمون بگن تصميمم رو گرفتم.
ناظر مربوطه تصميم نهايي رو ميگيرن.

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - baharan - 2014/12/29

افرین ادامه این بحث ....فایده ای نداره...

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - zendegi ba to zibast - 2014/12/29

با سلام،
از شما به خاطر نظرتون تشكر ميكنم .

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - _na_ - 2015/01/08

سلام ،دکتر من خیلی خوبه از لحاظ تشخیص بیماری و اطلاعات و روحیه دادن و این حرفها،فقط مشکلش اینه که واسه مریضاش پرونده تشکیل نمیده یعنی هر دفعه باید یادش بندازی چی تزریق می کنی و چه مشکلاتی داشتی confused
دفعه پیش گفت که بعد عید داروتو کم میکنم و دوهفته یه بار بزن بعدا باز کمتر،من زیاد موافق نیستم،به خصوص که زوده،دو ساله تقریبا
اینجا کسی هست که دکترش داروشو کم یا به تدریج قطع کرده باشه؟

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - hamid - 2015/01/08

(2015/01/08, 05:19 PM)_na_ نوشته است: دفعه پیش گفت که بعد عید داروتو کم میکنم و دوهفته یه بار بزن بعدا باز کمتر،من زیاد موافق نیستم،به خصوص که زوده،دو ساله تقریبا

کلا داروهای ام اس اگه روندشون انجام نشه بی تاثیر هستن
یعنی سینوکس که هفته یکبار هست اگه بشه 2 هفته یکبار انگار نزدی
بتافرون و .... که یک روز درمیون هست اگه با فاصله بزنی تاثیری نداره
حالا نمیدونم دکترت رو چه پروتکلی ، این حرف رو میزنه .

اینکه میگی هر سری هم باید یاداوری کنی که کی هستی و چی میزنی و ... همچین اتفاق جالبی نیست .
شاید لازم باشه رو انتخاب دکتر یه تجدید نظر داشته باشی

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - parva - 2015/01/08

(2015/01/08, 05:19 PM)_na_ نوشته است: سلام ،دکتر من خیلی خوبه از لحاظ تشخیص بیماری و اطلاعات و روحیه دادن و این حرفها،فقط مشکلش اینه که واسه مریضاش پرونده تشکیل نمیده یعنی هر دفعه باید یادش بندازی چی تزریق می کنی و چه مشکلاتی داشتی confused
دفعه پیش گفت که بعد عید داروتو کم میکنم و دوهفته یه بار بزن بعدا باز کمتر،من زیاد موافق نیستم،به خصوص که زوده،دو ساله تقریبا

دکترتون دکتر نیکانفر هستن؟

من یه ماهه آمپول نمیزنم. و تا شش ماه هم نمیخوام بزنم. چون شاید بخوام برا بارداری اقدام کنم. با پستهایی که اینجا خوندم واقعا ترسیدم!

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - helli - 2015/01/08

آقا حمید حرفت به نظرم منطقی میاد ولی آیا این اطلاعات رو از منبع خاصی آوردی؟
آخه منم جند نفری رو دیدم که بعد از سالها پزشکشون دوز داروشون رو کم کرده بود(مثلا برای آونکس ماهی یه بار یا 2 هفته یه بار) پزشکشون هم از پزشکای باتجربه بود confused2

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - _na_ - 2015/01/08

(2015/01/08, 07:26 PM)parva نوشته است:
(2015/01/08, 05:19 PM)_na_ نوشته است: سلام ،دکتر من خیلی خوبه از لحاظ تشخیص بیماری و اطلاعات و روحیه دادن و این حرفها،فقط مشکلش اینه که واسه مریضاش پرونده تشکیل نمیده یعنی هر دفعه باید یادش بندازی چی تزریق می کنی و چه مشکلاتی داشتی confused

دکترتون دکتر نیکانفر هستن؟

من یه ماهه آمپول نمیزنم. و تا شش ماه هم نمیخوام بزنم. چون شاید بخوام برا بارداری اقدام کنم. با پستهایی که اینجا خوندم واقعا ترسیدم!

نه نیکانفر نیست

(2015/01/08, 06:27 PM)hamid نوشته است:
(2015/01/08, 05:19 PM)_na_ نوشته است: دفعه پیش گفت که بعد عید داروتو کم میکنم و دوهفته یه بار بزن بعدا باز کمتر،من زیاد موافق نیستم،به خصوص که زوده،دو ساله تقریبا

کلا داروهای ام اس اگه روندشون انجام نشه بی تاثیر هستن
یعنی سینوکس که هفته یکبار هست اگه بشه 2 هفته یکبار انگار نزدی
بتافرون و .... که یک روز درمیون هست اگه با فاصله بزنی تاثیری نداره
حالا نمیدونم دکترت رو چه پروتکلی ، این حرف رو میزنه .

اینکه میگی هر سری هم باید یاداوری کنی که کی هستی و چی میزنی و ... همچین اتفاق جالبی نیست .
شاید لازم باشه رو انتخاب دکتر یه تجدید نظر داشته باشی
ممنون از جوابتون
منم نمیدونم رو چه حسابی smiling
قبلا عوض کرده بودم ولی واقعا به نتیجه رسیدم فقط به جز همین مشکل یاداوری،دکتر خودم از بقیه بهتره
آره منم میدونم نا مرتب زدن آمپول تاثیرشو از بین میبره اما این دو هفته یه بار بعد دو سالو اصلا هیچ نظری ندارم Huh
فکر کنم باید از دکترهای دیگه هم بپرسم

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - hamid - 2015/01/08

(2015/01/08, 07:47 PM)helli نوشته است: آقا حمید حرفت به نظرم منطقی میاد ولی آیا این اطلاعات رو از منبع خاصی آوردی؟
آخه منم جند نفری رو دیدم که بعد از سالها پزشکشون دوز داروشون رو کم کرده بود(مثلا برای آونکس ماهی یه بار یا 2 هفته یه بار) پزشکشون هم از پزشکای باتجربه بود confused2

من با دکترهای زیادی در ارتباط هستم و نظرات رو منتقل میکنم.
تا چند سال پیش بعضی از دکترها نظرشون این بود که اگر بیمار بعد از 4-5 سال تزریق ( این 4-5 سال خیلی متغییر بود و نظرها متفاوت بود . از 2 سال میگفتند تا 10 سال ) حمله نداشته باشه میتونه دارو رو قطع کنه
ولی الان اکثر دکترها براین عقیده هستن که باید دارو رو ادامه داد.