وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - nahid - 2014/12/28

دوست عزیز ، تجربه های زیادی مشابه شما هست که تو سایت هم گفته شده . همه هم فکر میکنن خودشون فقط میتونن. ولی این من میتونم همه جا جواب نمیده !
بعضی از اعضای همین سایت بودن که هرچی دیگران گفتن داروتونو کنار نذارین ، اهمیت ندادن و بعد از مدتی ( این مدتی برای همه یکجور نیست ) دچار حمله و افزایش پلاک شدن و بعد مجبور شدن دارو مصرف کنن .پس این کار شما رو به عنوان سرگذشت نمیشه گفت چون هنوز شما راه درازی با ام اس در پیش دارید . امیدوارم همیشه سلامت باشید.

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - helli - 2014/12/28

هیچ چیزی غیرممکن نیست ولی بد نیست یه ام آر ای جدید بگیرین و ببینین دکتر هم همین نظر رو داره!

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - paeeze - 2014/12/28

(2014/12/28, 03:20 PM)zendegi ba to zibast نوشته است: با سلام
من خودم رو و جسمم رو خوب میشناسم و میدونم که همیشه سالم میمونم .و هیچ وقت دارویم رو شروع نمیکنم چون من میتوانم .
دوست عزیز ان شا الله همیشه سلامت باشی ولی هیچ وقت این کار رو نکن
من نمونه ای هستم که با نظر بهترین پزشک داروم رو قطع کردم ولی در حساس ترین موقع زندگیم حمله اومد سراغم. منم ام اس رو فراموش کرده بودم ولی اون که فراموش نمیکنه
داروهاتو ادامه بده
به خاطر خودت!

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - hamid - 2014/12/28

دوستان گفتنی ها رو گفتن ، بخوام مثال بزنم و چیزهایی که دیدم رو بگم ، صحبت خیلی زیاد هست
شدیدا تاکید دارم که داروتو مصرف کنی .
من میتوانم و من با بقیه فرق دارم و شکستش میدم و .... به نظر من واسه کتاب های تخیلی هست
هیچ کس، تاکید میکنم هیچ کس ، نمیتونه بگه من زندگی بی دغدغه و بدون استرسی خواهم داشت . پس کاری نکن که تو اون دوران بد، همین چند درصد پیشگیری که داروها بهت میدن رو نداشته باشی .

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - اميدوار - 2014/12/28

منم باصلاحديد دكترم داروما قطع كردم ولي دچار حمله شدم زمانيكه همه چيز تو زندگيم زيادي خوب بود ، الان پيش خودم فكر ميكنم كه اشتباه كردم كه تو اون چهارسال كه قطع كردم فقط دو سالشو براي چكاپ پيش دكترم رفتم!!!فكر ميكردم خوب شدم همون يه دفعه حمله بوده!!!ولي اشتباه كردم ، بارها تو همين سايتم گفتم ! خيلي مواظب خودتون باشيدagreement2

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - سالومه - 2014/12/29

عزیزم من میتونم واقعا موثره برا جلوگیری از حملات
خواستن و کنار اومدن با مریضی خیلی عالیه
اینکه خودت قبولش کردی وباهاش زندگی زیبا راه انداختی ولی کنار گذاشتن دارو واقعا بده
من اوایل بیماری دارو مصرف نکروم خواستم روپای خودم بیماریمو کنترل کنم .
ولی چی شد الان به هیچ کدوم از داروها دیگه جواب نمیدم ..اگه اژ همون اول خودسر دارو هامو قطع نمیکردم به جرات میتونم بگم وضع بیماریم خیلی بهتر بود
الانم با این اوضاع میتونم بگم خودم میتونم پیشگیری کنم روپای خودم وایستم ولی همراه مصرف دارو
درحال حاضر آخرین دارو روهم بهم دادن که ببینم چی میشه با این یکی

Smile (52)Smile (52)

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - zendegi ba to zibast - 2014/12/29

با سلام خدمت تمام دوست های خوبم.
این همه بیمار ام اس هست توی دنیا که دارن دارو استفاده میکنند .
من که 3 سال بدون دارو چیزیم نشد agreement2
میخوام به همه ثابت کنم که من بدون دارو میتونم تا هر زمان که خدا بهم عمر بده بدون حمله زندگی کنم Shy
و به همه قول میدم اگر تا 50 سال دیگه برنامه ماه عسل بودش بیام و توی برنامه راز موفقیت خودم رو بگم که چرا هیچ حمله ای بهم نشد .icon_question

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - sara2 - 2014/12/29

سلام انشالله كه هميشه بدون دارو سالم و سلامت باشيد
همسر من سال 88 ام اس گرفت 1سال دارو استفاده كرد و بعد دارو رو قطع كرد تو اين مدت حاشم خوب بود و همش ميگفت دكترا اشتباه تشخيص دادن من ام اس ندارم و من همش ميگفتم همين حال خوبتو با دارو حفظ كن گوش نداد سال 92 بهش حمله اي دست داد كه هم چشماش دو بيني پيدا كرد و هم راه نميتونست بره حتي يك قدم و الان داره شيمي درماني ميشه.آدم ها مثل هم نيستن ام اس تو هر آدمي يه جور خودشو نشون ميده ولي آدم يه بار زندگي ميكنه بهتره از تجربيات هم استفاده كنيم تا اينكه خودمون تجربه كنيم.

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - zendegi ba to zibast - 2014/12/29

با سلام دوست عزيز،
مرسي از توضيحاتت .
ولي من تصميمم رو گرفتم.

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - nahid - 2014/12/29

شما هنوز ام اس رو خوب نمیشناسی که اینطور میگی،فکر میکنی ام اس یعنی حمله های پیاپی،خیلیها هستن که چندین ساله حمله ندارن ،سه سال که چیزی نیست ! ام اس دوره خاموشی داره که برای خیلی ها این دوره زیاده و برای بعضیا کم.
به هر حال شما هم مثل بعضی ها میخواهی تجربه تکراری رو تکرار کنی .بعضیها بعد از اینکه فهمیدن اشتباه کردن اومدن گفتن و بعضیها نیومدن بگن ولی فهمیدیم که دارو گرفتن.
فقط بدون که ام اس اونی نیست که شما شناختی ،تو این سایت تجربه های ۵-۶ سال اعضا نوشته شده ولی شما نخوندی ،(از تاپیکهای تکراری شما معلومه) ،ام اس حساب و کتاب منظمی نداره که بگی با اراده و توکل خالی میتونم شکستش بدم .پزشکان رو هم خدا خلق کرده برای بیماران.ما از اونها بیشتر میدونیم ؟