وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - hadisss - 2014/06/11

نگران اینم که مجبور باشم تا آخر عمرم آمپول بزنم. یا اینکه قرصشو بخورم
کلا مدتیه از هر چی دارو هست بیزار شدم
این آمپولامم چون میدونم نزدنشون به ضررمه دارم میزنمشون. من میخوام نهایتا تا دو سه سال دیگه کلا از دارو بی نیاز شم ولی هر چی بیشتر مطالعه می کنم و همچنین وضعیت خودم و مشکلاتی که ام اس برای بدنم درست کرده رو می بینم بیشتر نگران طولانی شدن مدت درمانمم

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - tinookhe - 2014/06/11

توبه خودت مسلط باش وکلا بیخیال بیماری شو زود ازدارو بینیازمیشی گلمicon_question

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - FBF - 2014/06/12

حدیث خیلی بیماری ها هستن که راهی برای کنترل یا درمانشون وجود نداره. باید خوشحال باشیم MS جزء این دسته از بیماری ها نیست.
معمولا پزشک ها دوست ندارن شرایط بیماری رو که بدنش به دارو خوب جواب داده، به هم بزنن. به همین خاطر خیلی کم پیش میاد پزشک درمان رو قطع کنه کاملاً، چون احتمال داره بیماری مجدد عود کنه.
به نظر من یکی از مهمترین مشکلات کسانی که درگیر MS هستن همین تزریق کردنه.
تزریق آمپول بعد از مدتی واقعاً فرسایشی میشه اما خوشبختانه با روندی که در پیش گرفته شده و دارو های خوراکی جدیدی که وارد بازار شدن، به نظر من آینده ی قشنگتری در انتظار این بیماری هست.

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - parastoo2 - 2014/06/25

بجه ها سلام من تازه از بيماريم اكاه شدم فعلا از نظر حسي و حركتي مشكلي ندارم فقط كاهي وقتا جشمم كمي تار ميشه دكتر برام انترفرون نوشته ولي هنوز استفاده نكردم ميترسم اكه استفاده كنم ي وقت حالم بد نشه در ضمن من اولين علاعم و١٢سال بيش داشتم وتا حالا بدون استفاده از دارو هيج مشكلي نداشتم ميشه راهنمايي ام كنيد لطفا

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - tinookhe - 2014/06/25

(2014/06/25, 01:49 PM)parastoo2 نوشته است: بجه ها سلام من تازه از بيماريم اكاه شدم فعلا از نظر حسي و حركتي مشكلي ندارم فقط كاهي وقتا جشمم كمي تار ميشه دكتر برام انترفرون نوشته ولي هنوز استفاده نكردم ميترسم اكه استفاده كنم ي وقت حالم بد نشه در ضمن من اولين علاعم و١٢سال بيش داشتم وتا حالا بدون استفاده از دارو هيج مشكلي نداشتم ميشه راهنمايي ام كنيد لطفا
عزیز هرچه زودتردرمانو کنترلو شروع کن تاپیشرفت نکنه وگرنه حمله بیاد سراغت خیلی شدیده ودیر طول میکشه که خوب شی میشی مثل منSad

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - kaveh_plus - 2014/06/25

لزوما قطع دارو که باعث عود مجذ نمیشه ولی خب احتمال عود رو هم افزایش میده مثلا من یک سال دارو رو قطع کردم هیچ حمله ای هم نداشتم یکسال هم با کلی دقت دارو مصرف کردم 4 بار حمله داشتم

سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - zendegi ba to zibast - 2014/12/28

کنارگذاشتن دارو کار خیلی سخته ای مخصوصا " کسی که تقریبا" دو سال دارو استفاده کرده باشه و بخواد با اراده خودش کنار بزاره. من توی اهواز پیش متخصص های مغز و اعصاب زیادی رفتم و گفتم میخوام دارویم رو کنار بذارم اما همه مخالفت کردن چون گفتن بدن تو از وقتی دارو استفاده میکنی دیگه بهش حمله نمیشه پس نباید قطع بشه چون ممکنه بهت مجدد حمله بشه. من از بهمن 87 بصورت 3ماه ، 3 ماه حمله بهم میشد اولین حمله چشم سمت چپم نمیدید سه ماه بعد فلجی صورت سمت چپ سه ماه بعد سرگیجه شدید سمت چپ طوری که نمیتونستم روی پهلوی سمت چپ بخوابم.توی هر سه حمله بستری شدم . من خیلی فکر کردم که چرا حالم بد میشد . و به این نتیجه رسیدم که استرس زیاد و ناراحتی توی اون زمان خیلی بهم وارد شده بود. پشتکار من از دارو کنار گذاشتنم این بود که هیچ وقت به بیماری ام فکر نکردم بعد از اینکه دارویم رو کنار گذاشتم ، استرس رو از خودم دور کردم ، تمرکز روی بیماری رو کنار گذاشتم و همش به این فکر کردم که من آدم سالمی هستم.

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - arezooo82 - 2014/12/28

(2014/12/28, 02:35 PM)zendegi ba to zibast نوشته است: کنارگذاشتن دارو کار خیلی سخته ای مخصوصا " کسی که تقریبا" دو سال دارو استفاده کرده باشه و بخواد با اراده خودش کنار بزاره. من توی اهواز پیش متخصص های مغز و اعصاب زیادی رفتم و گفتم میخوام دارویم رو کنار بذارم اما همه مخالفت کردن چون گفتن بدن تو از وقتی دارو استفاده میکنی دیگه بهش حمله نمیشه پس نباید قطع بشه چون ممکنه بهت مجدد حمله بشه. من از بهمن 87 بصورت 3ماه ، 3 ماه حمله بهم میشد اولین حمله چشم سمت چپم نمیدید سه ماه بعد فلجی صورت سمت چپ سه ماه بعد سرگیجه شدید سمت چپ طوری که نمیتونستم روی پهلوی سمت چپ بخوابم.توی هر سه حمله بستری شدم . من خیلی فکر کردم که چرا حالم بد میشد . و به این نتیجه رسیدم که استرس زیاد و ناراحتی توی اون زمان خیلی بهم وارد شده بود. پشتکار من از دارو کنار گذاشتنم این بود که هیچ وقت به بیماری ام فکر نکردم بعد از اینکه دارویم رو کنار گذاشتم ، استرس رو از خودم دور کردم ، تمرکز روی بیماری رو کنار گذاشتم و همش به این فکر کردم که من آدم سالمی هستم.

منم دقیقا مثل شما بودم.همین تصمیم رو گرفتم و سه سال خودسرانه دارومو کنار گذاشتم و حالم خیلی بهتر از وقتی بود که دارو مصرف میکردم.به اینده هم خیلی امیدوارم...خیلی...ولی یکی از دوستان همینجا حرف خیلی خوبی زد و باعث شد مجددا دارومو با اینکه حالم عالی بود شروع کنم به استفاده..بهم گفت نذار روزی برسه که با خودت بگی کاش پیشگیری میکردم از این اتفاق..گفت حالا که حالت خوبه با مصرف دارو بذار خوب بمونه.عوارض ام اس تو دراز مدت مشخص میشه..پس نذار یه روز افسوس بخوری که کاش دارومو کنار نمیذاشتم.....

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - zendegi ba to zibast - 2014/12/28

با سلام
من خودم رو و جسمم رو خوب میشناسم و میدونم که همیشه سالم میمونم .و هیچ وقت دارویم رو شروع نمیکنم چون من میتوانم .

RE: سرگذشت دوران سخت زندگي ام .بيمار ام اس هستم اما كاملا َ سالم - Reza_N - 2014/12/28

دفعه ی قبل که پیش دکتر رفته بودم با آقایی ۴۰ ساله رفیق شدم , تعادلش رو از دست داده بود و نمیتونست رو پاش واسته
۱۱ سال بود که ام اس داشت و هیچ دارویی مصرف نکرده بود , و طی این ۱۱ سال هیچ مشکلی هم نداشته
میگفت : "تو رو خدا داروتو مصرف کن , تو رو خدا به حرف دکتر گوش کن , من بیخیال بودم که اینجوری شدم "
پشیمون بود
خودم کمکش کردم تا دم ماشین بردمش
حالا من نمیخوام بگم اگه کسی دارو مصرف کنه یا نکنه حمله بهش دست میده یا نه
ولی حداقل خاصیت دارو میتونه خفیف تر کردن حمله باشه

ایشالله همیشه صحت و سلامت باشی Blush