وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

عود مججد ام اس پس از قطع دارو - Microbnaz - 2013/06/18

سلام بچه ها
من یه سوال داشتم
تقریبا 5 ساله که دارومو دکتر قطع کرده (آونکس) چون بیماریم از نوع خوش خیم بود این کار رو کرد و البته هیچ حمله ای هم تو اون 5 سال اول نداشتم
الان حدود 6 ماهی هست که سه چهار تا حمله خفیف داشتم در حد سنگین شدن و لمس شدن دست و پام می خواستم بدونم نیاز به استفاده مجدد دارو هست یا نه ؟ و البته بدونم که اینجا دکتر هم هست که به سوالای اینجوری پاسخ بده؟
ممنون میشم

RE: عود مججد ام اس پس از قطع دارو - paeazan - 2013/06/18

سلام
سه چهار حمله در شش ماه؟!
اینو به دکترت گفتی؟
بهتره به دکتر خودت بگی.گاهی دکترها وقتی ببینن بیمار حالش خوبه داروشو موقت قطع میکنن که حالشو ببینن.خب بعد از 5 سال الان شما حمله داشتی و به احتمال زیاد باید دوباره شروع کنی تا بیماریت کنترل بشه
نهایتا نظر یه دکتر دیگه رو هم بپرس
موفق باشینagreement2

RE: عود مججد ام اس پس از قطع دارو - zenith - 2013/06/18

(2013/06/18, 12:56 AM)Microbnaz نوشته است: سلام بچه ها
من یه سوال داشتم
تقریبا 5 ساله که دارومو دکتر قطع کرده (آونکس) چون بیماریم از نوع خوش خیم بود این کار رو کرد و البته هیچ حمله ای هم تو اون 5 سال اول نداشتم
الان حدود 6 ماهی هست که سه چهار تا حمله خفیف داشتم در حد سنگین شدن و لمس شدن دست و پام می خواستم بدونم نیاز به استفاده مجدد دارو هست یا نه ؟ و البته بدونم که اینجا دکتر هم هست که به سوالای اینجوری پاسخ بده؟
ممنون میشم

سلام دوست عزیز
من جلسات علمی که در رابطه با ام اس بصورت عمومی برگزار میشه رو شرکت میکنم
توی جلسه ی پرسش پاسخ همچین سوالی جواب داده شد

دکتر صحراییان گفتن که گذشته بسته به شرایط بیمار (همینی که گفتید مثل خوش خیم بودن و حمله نداشتن و افزایش تداشتن و فعال نبودن پلاک و...) دارو رو قطع میکردن
اما الان به این نتیجه رسیدن چون بعد از قطع دارو همونطور که برای شما هم پیش اومده احتمال حمله خیلی بالاتر میره دیگه نباید دارو قطع بشه

همیشه میگن پیشگیری بهار از درمونه ....برای ما بهتر معنی تداره توی یه سری بیماری ها که کم هم نیستن پیشگیری همون درمونه
قطع نکردن دارومون همون پیشگیریهicon_questionicon_questionicon_question

پیشنهاد من اینه با وجود همه این صحبنها حتما پیش دکترتون برید
ایشون بیشتر از هرکدوم از ماها شرابطتونو میدونه و میتونه کمکنوم کنه
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم
موفق باشید دوست عزیزicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - کارین - 2014/05/29

(2010/07/01, 04:00 PM)5233 نوشته است: با سلام تا به کسیاز شما این تجربه را داشتید که احساس کنید که قسمتی از پا یا دست شما میسوزه انگار که دماش بالا رفته
سلام بله من هم تازگی این تجربه رو داشتم پای راستم حالت سوزش شدیدی داره انگار گر گرفته احساس میکنم دچار حمله ی جدیدی شدم هفته ی قبل دارو در اختیار نداشتم از روز قبل از زمان تزریق داروم این حالت رو دارم

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - reach usa - 2014/06/02

سلام دوستان

من یه 6 ماهه که خودسر دارومو (رسیژن) قطع کردمbadtaste !! دیگه طرف تزریق نمیرم به هیچ قیمتی!! چون متاهل هستم و بچه و مشکلات زندگی !! درد تزریق هم دیگه نمیذاشت به کارم برسم!!confused2
الان حدود یه هفته ای هست که چشم چپم به طرز وحشتناکی تار شده!! فکر نکنم علتش قطع دارو باشه چون حدود 1 ماه بود که تو استرس و ناراحتی بودم !! (مرگ دوستم)sad2

حالا قرصی !! شربتی چیزی هست که اساتید پیشنهاد بدن من مصرف کنم حالم بهتر بشه !! میدونم اگه برم پیش دکتر !! منو میبنده به کورتون !! تا حالا 2 یا 3 بار رفتم بستری شدم !! بدنم داغون شده !! لطقا توصیه نکنین که تزریق کن یا برو پیش دکتر !! چون این راه هارو زیاد رفتم !! فقط یه دارویه موقتی معرفی کنین برا چشمم !! لطفا!!

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - شیرین - 2014/06/02

(2014/06/02, 12:43 AM)reach usa نوشته است: سلام دوستان

من یه 6 ماهه که خودسر دارومو (رسیژن) قطع کردمbadtaste !! دیگه طرف تزریق نمیرم به هیچ قیمتی!! چون متاهل هستم و بچه و مشکلات زندگی !! درد تزریق هم دیگه نمیذاشت به کارم برسم!!confused2
الان حدود یه هفته ای هست که چشم چپم به طرز وحشتناکی تار شده!! فکر نکنم علتش قطع دارو باشه چون حدود 1 ماه بود که تو استرس و ناراحتی بودم !! (مرگ دوستم)sad2

حالا قرصی !! شربتی چیزی هست که اساتید پیشنهاد بدن من مصرف کنم حالم بهتر بشه !! میدونم اگه برم پیش دکتر !! منو میبنده به کورتون !! تا حالا 2 یا 3 بار رفتم بستری شدم !! بدنم داغون شده !! لطقا توصیه نکنین که تزریق کن یا برو پیش دکتر !! چون این راه هارو زیاد رفتم !! فقط یه دارویه موقتی معرفی کنین برا چشمم !! لطفا!!
سلام....
راستش اول سخنم ازتون واقعا معذرت میخوام اگه از حرفایی که میخوام بگم ناراحت شین و فک کنین چرندیاتی هس که.....
شما تو ارسالتون نوشتین متاهلین و بچه دارین!!!
بنظرتون درد تزریق زیادتره یا نگاه همسر و فرزندتون بهتون زمانیکه حتی نمیتونین نگاشون کنین یا باهاشون یه قدم راه برین؟!!!!!
کدوم دردناکتره؟
وقتی یه آمپول کوفتی هس که نمیزاره رو زمین بمونیم و یا این زمان رو به تعویق میندازه چرا تزریقش نمیکنین؟
آیا خوشتون میاد روزی هزار بار بگین کاش همون یه آمپولو روزی 10 بار میزدم ولی به این روز نمیافتادم؟
چرا قدر یه نعمتو تا وقتی هس نمیدونیم و تا از دستش دادیم میفتیم به واویلا و واویلا گفتن؟
اگه شربتی در کار بود برا بهتر شدن علایم هیچکدوم از ما آمپول نمیزدیم
بجای اینکه هر 10 روز برین زیر کورتون و یه مدت بعد زمینگیر شین خواهشا همون آمپولو بزنین تا بعدا پشیمون نشین.....Dodgy

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - reach usa - 2014/06/02

من وقتی تزریق هم میکنم هیچ فرقی به حالم نمیکنه!! اگه بدون استرس و درگیری زندگیم پیش بره انگار نه انگار که دارو مصرف نمیکنم!! ولی وقتی ناراحتیو استرس ودربه دری داشته باشم روزی 10 بار هم تزریق کنم فایده نداره!!

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - FBF - 2014/06/02

(2014/06/02, 12:26 PM)reach usa نوشته است: من وقتی تزریق هم میکنم هیچ فرقی به حالم نمیکنه!! اگه بدون استرس و درگیری زندگیم پیش بره انگار نه انگار که دارو مصرف نمیکنم!! ولی وقتی ناراحتیو استرس ودربه دری داشته باشم روزی 10 بار هم تزریق کنم فایده نداره!!

استرس و ناراحتی علائم رو تشدید میکنن اما تا به الان ثابت نشده که علت بیماری باشن.
پیشنهاد میکنم اگر تزریق تا به این حد زندگیتون رو مختل کرده با پزشکتون برای تغییر آمپول تزریقی به قرص مشورت کنید.
عواقب قطع دارو میتونه کیفیت زندگی رو به صورت جدی تحت تاثیر قرار بده.

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - سمیرا67 - 2014/06/02

تنها داروی من همون تزریق هفتگی سینووکس هست که مثل بچه ی خوب انجامش میدمSmile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)خداروشکر مشکلی هم ندارم agreement2agreement2agreement2
دکترم گفته اگه سه تاپنج سال اول حمله نداشته باشم آمپولم قطع میشهhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif آمینinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gif
امیدوارم به زودی داروی درمان قطعی پیدا بشه که همگی خوب بشیمwink2wink2wink2wink2

RE: عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو - leili-asmaneh - 2014/06/03

ام اس مثل سرماخوردگی نیست که لخت بری تو سرما فرداش بیای سرماخورده باشی ما نمیبینیم که مغز چه اتفاقهایی داره می افته ولی ممکنه هر روز یه سلول در حال از بین رفتن باشه که با آمپول بشه جلوشو گرفت پس خودداری از تزریق یه جور خودناتوانی تدریجیه
angry2angry2angry2angry2angry2