وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاری دید - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: تاری دید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: تاري ديد و رانندگي - ahmad ebrahimi - 2012/04/10

تاری چشم به علت خستگی بخاطر رانندگی بیش از حد داشتم

تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - mehdernet2 - 2012/10/08

خواهشا بگيناونايي كه با تاري ديد مواجه شدن ديدشونچه تغييري كرده؟
ممنونم ازتن اما كامل كامل بگين بي زحمت

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - naazanin - 2012/10/08

خوب انگار که یه لایه ایی جلو چشم آدمه که نمیذاره تصویر رو به وضوح ببینی انگار داری تو مه تصاویر رو می بینی وهر چقدرم که تاری بیشتر شه امکان دیدن خیلی کمتر میشه واسه من که انقد شدید بود که 0.9 دیدم رو از دست داده بودم و 0.1 دید داشتم(تقریبا نابینا)با پالس ترابی مشکلم حل شد فقط تا چندین ماه دیدم مثل قیل نرمال نبود و با چشم سالمم فرق داشت ولی به مرور زمان با گذشتن چندین ماه دیدم به حالت نرمال برگشت
و اینکه توی تاری دید رنگ چیزی که میبینی با چشم تارت چند درجه تغییر رنگ داره نسبت به چشم سالمت
و نوشته هارو هم وقتی که تاری شدید باشه نمیشه خوند
وعضله های چشم هم دردناک میشه وقتی به اطراف بخوای نگاه کنی
اما تنها چیزی که باید آدم داشته باشه صبره چون بمرور زمان همه چی درست میشه نگران نباشید من تجربه دو بار تار شدن چشم رو دارم

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - Yanis - 2012/10/08

البته بسته به اینه که التهابی که روی اعصب چشم ایجاد میشه چقدر باشه
همونطور که نازنین گفته یک پرده سفید مانند و در برخی مثل خود من بقدری دید کم میشه که با عینک هم اثری نداره حتی با عکس های مختلف فقط التهاب عصب رو میشه متوجه شد و متاسفانه دکترهای چشم پزشک به این بیماری شک نمیکنند !!!

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - nahid - 2012/10/08

من یک بار یک چشمم تار شد ولی اطلاعات درستی نداشتم و اوایلش متوجه نشدم که می خواد چی بشه.
اولش اگه اشتباه نکنم یکی دوروز قبلش چشم درد گرفتم . بعد چشم درد همراه شد با یه لکه سفید یا تار که جلوی همون چشمم میومد یعنی یه طرف چشمم یه لکه کوچیک و تار می دیدم و بعدش کم کم تاری بیشتر شد تا اینکه با اون چشم تار تار میدیدم مثل آینه حمام که بخار زده .
چیزی که بعد ها فهمیدم درد چشم قبل از تاری بود که چون توی سایت کسی ننوشته بود من نمیدونستم و از کارام عقب افتادم گرنه همون موقع می رفتم پالس تراپی.

تاری دید با پالس کورتون بعد از 5-6 روز رفع شد.

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - نازی ی - 2012/10/08

انگار که 1 ابر سفید جلو چشم آدمه حالا بسته به شدت التهاب کم و زیاد میشه
البته جای نگرانی نداره با کورتن تراپی حل می شه !!!

تاري ديد - mehdernet2 - 2012/10/28

بالاخره اين تاري ديد كي درس ميشه
چون خيلي خفيف بود دكتر دارو تجويز نكرد اما اذيت مي كنه الانتو هفته چهرم هستيم.

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - farnoosh_cisco - 2012/10/28

بچه ها 1 سوال ممكنه كسي بعد از 7 سال كه ام اس داره هنوزه هنوز تاري ديد داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟و به همه ميگه كه من اصلا تاري ديدم خوب نشده و من از دور كسي را نمي شناسم تا به من نزديك ميشه تشخيص ميدم كه اون شخص چه كسي است... ايا دروغ ميگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تورا خدا يكي جواب بده ؟؟؟؟؟؟ من خيلي ترسيدم ؟يا ميخواد جلب توجه كنه؟؟؟؟؟؟؟؟sadsadsad

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - shahrzad.s - 2012/10/28

(2012/10/28, 09:23 AM)farnoosh_cisco نوشته است: بچه ها 1 سوال ممكنه كسي بعد از 7 سال كه ام اس داره هنوزه هنوز تاري ديد داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟و به همه ميگه كه من اصلا تاري ديدم خوب نشده و من از دور كسي را نمي شناسم تا به من نزديك ميشه تشخيص ميدم كه اون شخص چه كسي است... ايا دروغ ميگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تورا خدا يكي جواب بده ؟؟؟؟؟؟ من خيلي ترسيدم ؟يا ميخواد جلب توجه كنه؟؟؟؟؟؟؟؟sadsadsad

تاری دیدی که برای من پیش آمده بود بعد از چند ماه برطرف شد پیش چشم پزشکم که رفته بودم گفت که تا 3-4 ماه باید خوب بشم والا اگه مشکلی باشه اثری بوده که حمله رو چششم گذاشته !! البته چشمام تابه تا میبینه!!انگار سوی یکیش کمتر شده !! چشمام 10/10بود ولی من هم الان از دور نوشته ها و تابلوهای راهنمایی را مشکل دارمconfused2

RE: تاري ديد در ام اس چجوريه؟لطفا با جزييات بگين - نازلی - 2012/10/28

تاری دید من بهتر نشد angry2angry2 چون التهابی که در اثر حمله ایجاد شده عصب چشم راستم رو تحلیل داده و دکتر گفت بهتر نمیشه sad2sad2 چشم چپم هم جدیداً تار شد ولی خدا را شکر پالس تراپی را سریع شروع کردم و بر طرف شد
بعد از تاری چشم وحمله ی جدید حتماً پالس تراپی را شروع کنید تا التهاب عصب سریع برطرف شود و اثر آن باقی نماند icon_questionicon_question