وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاری دید - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: تاری دید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/18

مطلبی توی اینترنت پیدا کردم شاید براتون تازگی داشته باشه اگه کسی التهاب عصب چشم داشته باشه واین التهاب با دارو یا به مرور زمان رفع بشه اون وقت تشخیص التهاب در معاینه شخت میشه وفقط سر عصب رنگ پریده تر از حالت عادی هستش مال من شاید جز این مورد بوده وفقط این سوال برام پیش اومده منی که هر ماه توسط متخصص مفز واعصاب معاینه میشدم چرا اون موقعی که التهاب داشته وتشخیص راحت تر بوده تشخیص ندادن بعدش اگه رنگ پریدگی داشته دکتر صحراییان هم تشخیص نداده حالا که التهاب خوابیده این یدکتر چه جوری در کمال خونسردی تشخیص داد یا بقیه برن مغازه هاشونو جمع کنن یا این دکی جون من براش دارمپر رو میگه منتظر حمله بعدی باش
سوال داشتم نزنید خوب چی کار کنم زورتون به من میرسه نگید به دکی ها حرف نزن دلم از دستشون خونه بدم ازشون میاد

RE: تاري ديد - شفا یافته - 2010/09/18

من همه این آزمایشات را انجام دادم. اصلا کار سختی نیست. مثل یک معاینه ساده چشم پزشکی میمونه. بعدش روی کاغذ یه عالمه خط میکشند با چند رنگ. نقاش قشنگی از آب درمیادlaughing3
منهم هر بار که چشم پزشک میرفتم میگفت هنوز عصب چشمت کم رنگ هست در حالیکه دیدم 100% شده بود.
دکترها وقتی دلیل مستندی پیدا نمیکنند، همه بیماریها را به اعصاب ربط میدند، چون چیزی نیست که به سند و مدرک نیاز داشته باشه. وقتی اسم عصب میاد، بدونید که نتونستند بیماری را تشخیص بدند.:35:
نازنین جان تو در مرحله ای هستی که میتونی از ابتلا به ام اس جلوگیری کنی. این میتونه یه علامت باشه که باید خیلی خوشحال باشی چون بهترین حالتش هست. من اگر اونموقع روش پیشگیری را میدونستم، هیچوقت بیماریم اونهمه پیشرفت نمیکرد. اجازه نده دوباره این مشکل پیش بیاد. بیماری من در دومین ام آر آی و دومین حمله بعد از چند سال تشخیص داده شد. دلداری بیهوده یعنی پاک کردن صورت مسئله. در حالیکه:

نباید صورت مسئله را پاک کرد. مسئله را باید حل کرد.

اون دکترت خیلی بد گفته اما درست گفته چون اگر پیشگیری نکنی حمله بعدی پیش خواهد اومد. اما منتظر نباش، مبارزه کن.

تنها توصیه من در حال حاضر تغییر روش تغذیه ات هست. اگر رعایت کنی مطمئن باش که هیچوقت ام اسی نخواهی شد.icon_biggrin

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/18

سلام من امروز ازمایش میدان دید دادم گفتند که مشکلی نداره و گفت سر عصب بینایی هم سالمه وگفت تعجب میکنم که دکتر قبلی چطور این حرف رو زده

RE: تاري ديد - maryamm - 2010/09/19

نازنین جون پس خداروشکر که دیگه کاملا مطمئن شدی که در سلامتیه کامل به سر می بری ( به قول اون فیلمه هـــــو )

به خوبی و خوشی زندگی کن

خوشحال میشیم اگه کنار ما بمونی

RE: تاري ديد - yas - 2010/09/19

من یادم هست دکتر هیچ کدوم از این ازمایشات رو برام درخواست نکرد یه ام ار ای و بعد تشخیص

RE: تاري ديد - nahid - 2010/09/19

منم همینطور ، با ام آر آی معلوم شد . هیچ اختلال دیدی هم تا اون موقع نداشتم.اما نوار چشم رو بالاجبار باید برای تایید بیماری و تشکیل پرونده می گرفتم که گرفتم و عصب چشمم مشکلی نداشت .
میگن برای خیلی از افراد از چشم شروع میشه ،اما برای من تا امسال که بالاخره عصب چشمم هم جزء مناطق حمله ای قرار گرفت.اینطور نبود.
حتما این چیزا برای کسایی هست که مشکوکن.

RE: تاري ديد - TootFarangi - 2010/09/26

سلام دوستان
اول ببخشید از آقا حمید نمیدونستم اینجا بنویسم یا جای دیگه !

این آزمایش پریمتری منه ، من برای یکی فرستاده بودم گفتم شاید به درد بقیه هم بخوره ( همون میدان دید )
نقاط سیاه نشان دهنده نقاطی هست که من نتونستم ببینم بالای برگه مشخصه که هر دونه مربوط به کدوم چشم هست .
اون یکی که کج شده ماله چشم راستمه laughing3 فکر کنم من حمله اولم از جفت چشمام بوده بازم نمی دونم [تصویر:  reading.gif] confused

این رو من موقعی گرفتم که عصب بیناییم ملتهب بود تو بیمارستان تخصصی چشم ، همون دفعه اولی بهم گفتن ام اس داری و ...

RE: تاري ديد - soofya - 2010/10/06

من بالاخره به خاطر چشمم رفتم دکتر بعد از یک سال که نرفته بودم پیشش!
گفت من آخرین باری که شما رو دیدم یک سال پیش بود؟
منم با کلی شرمندگی گفتم بله! به خاطر چشمم مجبور شدم بیام .
بعد از کلی معاینه گفت من یه دکتر چشم پزشک میشناسم آدرسشو میدم برو.
بعدش هم گفت ولش کن حالا که تا اینجا اومدی خودم یه قطره میدم بهت 2 روز بریز تو چشمت . آرایش هم نکن که چشمت یه کمی عفونت کرده .
منم ریختم و 2 روز بعد دیگه مشکلی نداشتم خدارو شکر.
گفتم بیام بهتون بگم تا ببینید یه ذهن مریض مثل من ، چه جوری از کاه ،کوه میسازه .
من که کلا همه علائمم از ذهنم میاد .
یه چیزی میخوام بگم شاید اینجا جاش نباشه اما میگم
چند شب پیش داشتم به 2 سال پیش فکر میکردم که سر انگشتام بی حس میشد و گز گز میکرد . خلاصه کلی بهش فکر کردم و واسه خودم دل سوزوندم که ای بابا چه روزایی بود.
باورتون نمیشه فردا که از خواب بیدار شدم تمام انگشتای دست چپم شدید گز گز میکرد . هنوزم خوب نشده !!!!!!!!
نمیدونم چرا وقتی فکر میکنم که چه خوب میشه میلیاردر بشم ، نمیشم!

RE: تاري ديد - nazaninn - 2010/10/06

سوفيا جون خدا رو شكر كه مشكلت چيز حادي نبود و به خير گذشت عزيزم
كاه رو ميشه ازش يه استفاده ديگه كرد بريزي جلوي حيوونا تا سير شن !! به جاي اينكه كوهش كنيم و واسه خودمون سد به اين بزرگي بسازيم
عزيزم اين افكار ما خيلي وقتا مشكل سازه واسمون بهتره هرچي مخاطره اميزه بندازيم يه گوشه و به راهمون ادامه بديم

RE: تاري ديد - pariya - 2010/10/06

سوفیا جان خیلی خوبه که مشکل خاصی نداشتیagreement2
در مورد قدرت فکریت هم خب به چیزای خوب فکر کن، مثل سلامتیicon_cry