وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاری دید - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: تاری دید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: تاري ديد - soofya - 2010/09/14

ممنونم از محبت همتون .
فردا میرم دکتر. ایشالا که خبرای خوب بیارم .
اگر هم خبرا خوب نبود امیدوارم با دلگرمی های شما بتونم پشت سر بذارمشون .

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/15

سلام دوستان نامرعی بهیشنهاد میلو ی خوشمزه امروز به چشم پزشکی رفتم با کلی معاینه گفت که عصب چشمت التهاب نداره و گفت مشکل مربوط به عینکت هم نمیشه البته من تا به حال 3تا متخصص چشم رفتم که اون ها هم گفتند عصب چمت سالمه ومشکل مربوط به عینک هم نیست این دکترامروز چیزی گفت که وحشت کردم گفت که چشم تارت احتمالا عصبش التهاب داشته وبعد خوب شده واین تاری از همون التهاب ریشه میگیره وخوب هم نمیشه وباید منتظر حمله بعدی باشی وگفت رنگ عصب چشم تارت نسبت به چشم دیگه کم رنگ تره ومقداری تاری داره واییییییییییییی من داشتم دیونه میشدم یعنی کسی تا به حال این مشکل منو تشخیص نداده منی که در این مدت 3تا نوار عصب چشم سالم داشتم کلی دکتر مغز واعاب منو هر ماه چک میکنه دکتر صحراییان از سلامت بودنم اطمینان داده ولییییییی باز از رو نرفتم همون موقع رفتم پیش یک دکتر دیگه واو گفت عصبت در سلامت کامل به سر میبره وقراره که شنبه محور دیدم در بیمارستان تغیین بشه لطفا بگید من باید چیکار کنم این رنگ پریدگی عصب دیگه چیه

RE: تاري ديد - Sina - 2010/09/15

این حرفی که گفته تاری دیگه درست نمیشه و باید منتظر حمله بعدی باشی به نظر من یه کم نه هااااااا خیلی بعید میاد که همچین چیزی باشه
یعنی من تا حالا از هیچکدوم از بچه های سایت نشنیدم که التهاب عصب چشم بعد از مدتی حالا شاید یک ساعت شایدهم چند ماه درست نشه ... تا اونجایی که من شنیدم و خودم تجربه کردم التهاب عصب چشم با مرور زمان درست میشه و قرار نیست کسی منتظر حمله بعدی باشه ... شاید دیگه حمله بعدی در کار نباشه ...

RE: تاري ديد - fereshteh - 2010/09/15

عجيبه!!!
من خودم بيماريم با تاري ديد شروع و تشخيص داده شد و بعد از حدود يك ماه هم كاملا" خوب شدم...

RE: تاري ديد - TootFarangi - 2010/09/15

(2010/09/15, 08:59 PM)نازنین نوشته است: سلام دوستان نامرعی بهیشنهاد میلو ی خوشمزه امروز به چشم پزشکی رفتم با کلی معاینه گفت که عصب چشمت التهاب نداره و گفت مشکل مربوط به عینکت هم نمیشه البته من تا به حال 3تا متخصص چشم رفتم که اون ها هم گفتند عصب چمت سالمه ومشکل مربوط به عینک هم نیست این دکترامروز چیزی گفت که وحشت کردم گفت که چشم تارت احتمالا عصبش التهاب داشته وبعد خوب شده واین تاری از همون التهاب ریشه میگیره وخوب هم نمیشه وباید منتظر حمله بعدی باشی وگفت رنگ عصب چشم تارت نسبت به چشم دیگه کم رنگ تره ومقداری تاری داره واییییییییییییی من داشتم دیونه میشدم یعنی کسی تا به حال این مشکل منو تشخیص نداده منی که در این مدت 3تا نوار عصب چشم سالم داشتم کلی دکتر مغز واعاب منو هر ماه چک میکنه دکتر صحراییان از سلامت بودنم اطمینان داده ولییییییی باز از رو نرفتم همون موقع رفتم پیش یک دکتر دیگه واو گفت عصبت در سلامت کامل به سر میبره وقراره که شنبه محور دیدم در بیمارستان تغیین بشه لطفا بگید من باید چیکار کنم این رنگ پریدگی عصب دیگه چیه

التهاب عصب بینایی وقتی هست که با حرکات چشم ، چشم تون به شدت درناک بشه حتی با ریخت اشک یا حتی توی نور جایی رو نیگاه کنید !
مثا برید تو آفتاب و اطراف و نیگاه کنید . من چشمم اعصاب بیناییش ملتهب بود ( هر دو چشمم ) چشم راستم خودش خوب شد ولی جشم چپم دو هفته ای بود که دردش خوب نشده بود که از درد رفتم دکتر .
این محور دید هم بهش می گن پریمتری که محور دید نیست میدان دید هست .
امیدوارم مشکلی نباشه و سالم باشین ، اون آزمایش هم کاری نداره حدوده 10 - 15 دقیقه هم بیشتر کار نداره و همونجا جوابش رو بهتون میدن . icon_question

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/15

بچه ها مثل اینکه متوجه منظورم نشدید من اصلا تا به حال کسی تشخیص التهاب عصب بینایی برام نداده بود بعش این خانم دکتر از کجا فهمید اون هم با نوار عصب سالمی که نشونش دادم که عصب چشم من قبلا التهاب داشته بعد مگه کسی که عصب چشمش التهاب داره وخوب شده باشه اون عصب در معاینه رنگ پریده هست
بعد اگر این حالت رنگ پریدگی باشه باید دکتر های دیگه هم تشخیص بدهند

RE: تاري ديد - nazaninn - 2010/09/16

منظورش از رنگ پريدگي چي بوده آخه من تا حالا رنگ پريدگي عصب چشم رو نشنيدم
اينكه بعد اين مدت اين يكي اين تشخيص و داده كه عجيب نيست نازنين جان به هر حال پيش مياد يكي يه چيزي رو تشخيص بده كه بقيه نفهميده بودند
حالا تازه معلوم هم نيست اينم درست تشخيص داده باشه
اونم با نوار عصب نرمال خيلي جدي نگير بعضي حرفا رو
ولي تحقيق كن از دكترت بپرس كه كلا اين واژه يعني چي تا خيالت راحت شه شايد اصلا چيز بزرگ و جدي نباشه
انقده دستپاچه نشو حالا كم رنگ بودن كه غصه نداره
منتظر حمله بعديت بايد باشي از اون حرفا بودا اصلا هم منتظر چنين روزي نشين عزيزم به هيچ وجه

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/16

راستی دوستان چند روز بعد از تزریق دو تا ویال کورتوت التهاب از بین میره

RE: تاري ديد - nazaninn - 2010/09/16

(2010/09/16, 10:08 AM)نازنین نوشته است: راستی دوستان چند روز بعد از تزریق دو تا ویال کورتوت التهاب از بین میره

نازنين جون بعضيا يه هفته نشده از بين ميره
ولي اين زمان متغيره تو افرا مختلف بودن كسايي كه حدود يك ماه هم بوده كه طول كشيده

RE: تاري ديد - نازنین - 2010/09/16

نازنین جون اخه من که ام اسم ثابت نشده تازه عصب چشمم هم مشکلی نداشته من به دکتر جدیدد گفتم که چیزها رو کمی رنگ پریده میبینم اون هم گفت اره یکمی عصب چشمتارت نسبت به اون یکی چشمت کم رنگترهههههههههه