وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
پالس تراپی وعوارض کورتون - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: پالس تراپی (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C)
+---- موضوع: پالس تراپی وعوارض کورتون (/Thread-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - SSA - 2011/11/10

اما من بعد از چند روز جوشهای جانانه ای میزنم که الآن هم بعد از دو هفته هنوز هست!
صورتم دو سه روز بعد از پایان پالس انگار داشت متلاشی میشد. دفعه پیش هم همینطور بود.

اما به همه دوستان پیشنهاد میکنم استفاده از قرصای پردنیزولون بعد از پالس تراپی رو جدی بگیرن.

من دفعه قبل به دستور دکتر اولم قرصا رو نخوردم و به حرف دکتر دوم گوش نکردم... همه تنم جوش زد.
و لرزش دست شدید داشتم.
و طپش قلب زیاد. اوضاعم اورژانسی بود.
اما این بار با دستور روزی یک عدد پردنیزولون 50 و کم کردن روزانه، عوارض بعد از قطع سرمها خیلی کمتر و قابل تحمل شد.
من تا یک هفته بعد از قطع سرم ها مزه غذاها رو نمیفهمیدم، حس میکردم همه جیز شوره حتی چایی.
فکر میکردم همه برنج ها نپخته هستن!
و نارنگی و سیب ها به نظرم تلخ بودن!

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - Hasty - 2011/11/10

من فردا 21 آبان بیمارستان بستری میشم برای پالس ..نظرات همه برام جالبه.از اولین باری که تو 20 سال قبل پالس شدم دکتر اون موقع من معتقد بود که این نوع کورتن اصلا پوکی استخوان نمی یاره واون قرصهای بعدیه که ضرر داره من اصلا چاغ نمی شم وبشدت لاغر میشم....فشارم هم بشدت پایین میاد همینطور قند خونم....اما ضعف عمومی خیلی بدی دارم یکی گفته بود که دچار یبوست میشه که این کلا اصلا درست نیست واکثرا دچار این مورد نمی شن...البته من چون کلا به استروئید ها(کورتونها) حساسیت دارم دهنم کاملا زخم میشه وباید قطره نیستاتین بخورم در نتیجه زیاد مشکل تلخلی رو ندارم چون اون قطره به اندازه کافی تلخه angry3angry3angry3angry3angry3 بهر جهت برام دعا کنید innocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gificon_questionicon_question

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - مولتی ام اس - 2011/11/11

(2011/11/10, 11:26 PM)Hasty نوشته است: من فردا 21 آبان بیمارستان بستری میشم برای پالس ..نظرات همه برام جالبه.از اولین باری که تو 20 سال قبل پالس شدم دکتر اون موقع من معتقد بود که این نوع کورتن اصلا پوکی استخوان نمی یاره واون قرصهای بعدیه که ضرر داره من اصلا چاغ نمی شم وبشدت لاغر میشم....فشارم هم بشدت پایین میاد همینطور قند خونم....اما ضعف عمومی خیلی بدی دارم یکی گفته بود که دچار یبوست میشه که این کلا اصلا درست نیست واکثرا دچار این مورد نمی شن...البته من چون کلا به استروئید ها(کورتونها) حساسیت دارم دهنم کاملا زخم میشه وباید قطره نیستاتین بخورم در نتیجه زیاد مشکل تلخلی رو ندارم چون اون قطره به اندازه کافی تلخه angry3angry3angry3angry3angry3 بهر جهت برام دعا کنید innocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gificon_questionicon_question

Hasty جون، ایشالا که بدون هیچ مشکلی بری پالست رو بگیری و بر گردی عزیزم icon_question
ببخشید، فقط یه سوال داشتم البته میدونم که این سوالم مربوط به این تاپیک نیست ولی مجبورم بپرسم
توی این مدت 20سال هیچ حمله ای نداشتی؟ یا اینکه داشتی و پالس نگرفتی؟
الان از نظر حرکتی مشکلی نداری؟

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - baran1390 - 2011/11/17

دوستان میخوام یک کورتون طبیعی رو بهتون معرفی کنم که برگرفته از سخنان دكتر تورج زرگر الهي سم شناس دارويي و متخصص گياهان دارويي از امريكا و هلند هست
زردچوبه
قويترين گياه ضد التهاب موجود در طبيعت
زرد چوبه يا Turmeric (با طبيعت گرم و خشك) كوركومين رنگدانه زرد چوبه است.مكانيسم اثر ان كاملا مشابه گروه دارهاي کورتونی ولي كمي ضعيفتر است
اثار غير مستقيم كوركومين عبارتند از :
1-تحري ازادسازي كورتون ها طبيعي از غددفوق كليوي
2-حساس سازي يا اماده سازي گيرنده هاي كورتون ها در بدن و تقويت عمل كورتوهاي طبيعي
3-جوگيري از تجزيه و نابودي كورتونهاي طبيعي بدن.

كوركومينات قويرين شكل كوركومين است كه با مخلوط كردن زردچوبه و ليموترش به دست ميايد.
يك قاشق چایخوری زردچوبه ر ابا نصف لیموی تازه مخلوط كرده وبه صورت خمير دراوريد. پس از چند دقيقه نمك كوركومينات اماده است. اين ماده خاصيت ضد التهابي دارد.
به بیماران ام اس توصیه میشود که روزی سه بار از این مخلوط استفاده کنند اگر تحمل تلخی آن برایتان سخت است از زرچوبه درون کپسول های آماده استفاده کنید.

موارد منع مصرف زردچوبه
كساني كه دچار انسداد صفراوي و اختلالات گوارشي هستند بهتر است از زرچوبه استفاده نكنند.
تداخلات دارويي
همراه با داروهاي ضد انعقاد و رقيق كننده خون مصرف نشود(مانند اسپرين.وارفاين.هپارتين و...)كه در اين صورت افزايش احتمال خونريزي ايجاد ميشود.
از يك هفته قبل از اعمال جراحي مصرفگياه متوقف گردد.
جويدن اندر دهان براي تسكين درد دندان مفيد است. به ويژه اگر حرارت داده شود.پودر ان براي خشك كردن زخمها و رفع درد و ورم ان مفيد است (التيام دهنده زخمهاي جزيي)
از نظر طب سنتي زردچوبه براي قلب مضراست وبراي رفع عوارض ان را با ابليمو مخلوط كرده و مصرف ميكنند.

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - پویش - 2011/11/18

باران جان یعنی میشه زرد چوبه وآبلیمو خمیر شده رو خوردconfused2confused2
کورتون ضررهای زیادی دارد
من در دوران بچگی مشکوک به روماتیسم مفصلی بودم ودر چند دوره حمله بیماری کورتون مصرف کردم که موجب شروع چاقی من شدواین مورد ادامه دارد.
اما در اولین پالس درمانی ام اس دراول بار مخصوصا قرصهای پس از آن موجب لاغرشدن من شدیعنی 10کیلوکم شدم.اما در دومین مرحله از پالس تراپی شهریور امسال فکر می کنم موجب چاقیم شده و ورم شکمم

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - baran1390 - 2011/11/19

من از طریق شبکه جام جم و گفته های دکتر زرگر متوجه این مطلب شدم و خودم شروع به استفادش کردم هنوز که تغییری در من حاصل نشده ولی اگه تهران زندگی میکنید حتما توصیه میکنم یک نسخه پیش این دکتر که معلوم میشه بار علمی زیادیم داره برید ضرر نمیکنید
در مورد استفاده این مخلوط هم بگم اینطوری گفت که : یک قاشق چایخوری زردچوبه + نصف لیموترش ، به صورت خمیری درآورده و روزی 3 بار با آب میل شود
اگر تحمل تلخیش واستون سخته یا حتی درست کردنش ( که ما معمولا تنبلیمون میکنه هر روز استفاده کنیم ) میتونید از خود زردچوبه در داخل کمپسولهای آماده استفاده کنید
بهر حال از کورتون و پیامداش بهتره ولی بهتره لطفا به موارد منع مصرفش دقت کنید

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - sara-m - 2011/12/22

سلا به همه!! من قبلا این موضوع رو خونده بودم همین جا بعد گفتم چه کاریه وقتی بهم حمله شد وایمیسم خودش بگذره کورتون نمی گیرم با این همه عوارض!! هفته ی پیش دستم شروع کرد به سر شدن من هم مقاومت کردم پالسو نگیرم بعد هی دیدم زیاد شد زد به پام و هی پیش رفت!! من هم مثله بچه ی آدم رفتم پالس گرفتم!! اما اون دو بار قبلی عوارضش به این بدی نبود شبا از شدت درد پا نمی تونم بخوابم!! گلوم متورم شده و یه ساعت یه بار انگار کل بدنم رو برق می گیره!!حالا یکی به من بگه اینا عوارضشه، اگه زودتر می گرفتم بهتر بود؟؟ یا این که بیماریم داره پیشرفت می کنه؟؟ آخه من تا قبل این تو پاهام مشکل نداشتم!! ممنونSleepy

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - صدف - 2011/12/22

[سلام خدمت همه . من چند روز پیش به تشخیص خودم که نیاز به دگزا دارم یه دونه نوش جون کردم الان بعد از دوروز از تزریق مرتب سکسکه میکنم خیلی اذیتم میکنه از دوستان خواهش میکنم اگه برا درمانش وراه پیشگیری از ین همه سکسه چیزی به نظرتون میاد ممنونم میشم کمکم کنید جدا" خیلی از دستش ناراحتم ...

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - baran1390 - 2011/12/22

سلام صدف جان
من اینو توی آیا می دانید خوندم شاید بکارت بیاد
آیا میدانید: نعناع سکسکه و تنگی نفس را شفا میدهدconfused2confused2confused2
امیدوارم خوب باشه

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - somaye_602000 - 2011/12/22

لرز هم از علائم کورتونه؟