وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
قطع کردن دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: قطع کردن دارو (/Thread-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - پرستو - 2012/02/20

وقتی سه ماه پیش یک دفعه بتافرون 4 برابر شد، گفتم دیگر آمپول نمی زنم.

به خصوص که جای آمپولها همیشه کبود و متورم است و درد هم می کند (چه مصیبتی بود انتخاب لباس مناسب برای مراسم عروسی که توجه مهمان ها را به کبودی های هر دو تا بازو جلب نکند و مهمانی برایشان عزا نشود sad2)، با کمپرس گرم و سرد و ورزش موضعی هم تغییر نکرده است.

وقتی به دکتر گفتم، با چشمهای گرد، از یک خانم دکتر دیگر که نفهمیدم چه پستی داشت، پیگیری کرد و گفت بیمه تامین اجتماعی کمتر کرده است. یعنی دو برابر قبل.
دکتر یک مثل جالبی زد گفت: "نان و پنیر با دل دردش تقریبا هم قیمت چلوکباب می شود." laughing3راضیم کرد که تا چند ماه دیگر هم بگیرم تا سال بعد ببینیم چی به سر قیمت های مملکت می آید! icon_cry

فکر کنم بشود همیشه با تقریبا تمام دکترها، نگرانی های مختلف در مورد داروها را مطرح کرد.

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - MOHAMMAD MASOUMI - 2012/02/23

wink2هرکس میتونه یه نظر داشته باشه
اما بیایید واقع بین باشیم..ما چقدر از ام اس شناخت داریم؟
آیا همه ما یک علائم مشترک داریم یا نوع پیشرفت بیماریمون همه به یه شکله؟
بنابراین خواهش میکنم عزیزان گرامی که دارو مصرف نمیکنید و ادعای سلامتی میکنید بیایید تجویزرو فقط برای خودمون داشته باشیم،من امیدوارم که هیچوقت دچار مشکل نشید. ممکنه کسی سالیان سال دارو مصرف نکنه و بیماریش کاملا در یک مدتی بصورت خاموش و عود کننده نباشه ولی این احتمال هم هست که یک دفعه به حالت روشن تبدیل و حتی پیشرفت بالای بیماری سراغش بیاد. ما که هیچ، حتی درتمام دنیا هم هیچ پزشک و متخصصی همچین پیشنهادی رو نمیده.
لطفا با احتیاط نظر بدیم
من خودم یکساله بنا به دلایلی آمپول نمیزنم اما اصلا به کسی توصیه نمیکنم که اون هم نزنهsmiling

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - Prime - 2012/02/23

(2012/02/23, 02:19 PM)nedaaa نوشته است: خیلی ها میگن زدنش بهتر از نزدنش هست اما یه سوال بیایید برگردیم به چند سال قبل مثلا 40 50 سال قبل آیا اون موقع کسی میدونست ام اس چیه آیا دارویی آمپولی چیزی بود؟؟؟
خوب جوابش روشنه معلــــــــــــــــــــــــــــومه که نــــــــــــــــــــــــــــــــــه
ولی دقت کنید هم سالمتر بودند هم طول عمرشون بیشتر بود
یه مثال دیگه هنوز هستند آدمهایی که یه جای پرت زندگی میکنند حتما شندید یا دیدید یه قبیله در آمازون پیدا شده که مثل آدمهای اولیه زندگی میکنند اصلا با تکنولوژی این جور چیزها آشنایی ندارند اصلا تو یه دنیای دیگه زندگی میکنند نمیدونند میکروب چیه ؟ویروس کدومه؟اما جالبه این آدمها مریض نمیشند با وجودیگه اصلا بهداشت رو رعایت نمیکنندپخش کوتاهی از فیلم اینجا میتونید ببینید

خوب حالا برگردیم به عصر حاضر 20012

هر کدوم از ما چیزهایی مختلفی از بیماری ام اس شنیدیم و متاسفانه بیشتر ماها چیزهایی دیدیم یا شنیدیم که اصلا حالت خوبی ندارد,و متاسفانه ما آدمها چیزهای منفی رو بیشتر قبول داریم یعنی چیزهای منفی زودتر در ما اثر میکنه و تو این عصر حاضر ما آدمها با دونستن بعضی اوقات به خودمون ضرر میزنیم (دکتر گفته فلان و فلان و بهمان قرص رو بخورم و فلان آمپول رو بزنم)دکترا هیچ کدومشون دلشون به حال ما نسوخته که این مواد شیمیایی چه اثرات بدی رو بدن ما میزاره کاش بجای تجویز همه اینها خنده مواد طبیعی و ورزش رو تجویز میکردند
ورزش یوگا شنا کردن خوردن سبزیجات و میوه و غذاهای مفید شاد بودن و فکر مثبت خیلی بهتر از آمپول و فرصهای شیمیایی هست
بیایم فرهنگ مثبت اندیشی را فرا بگیریم بیائیم به خودمان کمک کنیم نه از روی ترس آمپول به بدنمان بزنیم

حرفت خیلی غیر منطقیه نداجان!
همون 40-50 سال قبل هم تقریبا هر خانواده یکی دو تا از بچه در کودکی از دست میدادن! بخاطر بیماری های ساده ای مث ذات الریه مثلا!
میلیون ها آدم تو اون زمان از طاعون و وبا و مشکلات دیگه تو اروپا مردند.
همین طاعون زمان جنگ جهانی اول کلی تو کشور ما کشته داده.

حالا ببینم ندا خانم! شما حاضری اگر فرزند خودت بیماری مثل طاعون گرفت میوه و سبزیجات بهش بدی و بهداشتش رو هم رعایت نکنی مث قدیم ها!

اگر شما تمایل ندارید دارو مصرف کنید کسی مطمئنا به زور به شما دارو نمیده
اگر بخواید کسی رو ترغیب کنید به عدم مصرف دارو و استفاده از درمان مکمل بجای درمان اصلی؛ حتم دارم سایت با شما برخورد میکنه.

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - مـه ســـا - 2012/02/23

(2012/02/23, 02:19 PM)nedaaa نوشته است: خیلی ها میگن زدنش بهتر از نزدنش هست اما یه سوال بیایید برگردیم به چند سال قبل مثلا 40 50 سال قبل آیا اون موقع کسی میدونست ام اس چیه آیا دارویی آمپولی چیزی بود؟؟؟
40 سال پيش چيه..20 سال پيش هم آونكس نامي نبود كه 40% از حمله ها جلوگيري كنه و من سال به سال تحليل رفتن و فلج كامل شدن يكي از اقوامم رو به چشم ديدم...
شما دوست عزيز در مورد خودت نظري ندارم...
اما لطفا بقيه كاربرا رو به قطع دارويي كه مفيد بودنش ثابت شده ترغيب نكنيد

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - yummy - 2012/02/23

کاملا درستهagreement2
منم وارد بحث شم؟ashamed0006.gif
مــه ســـا جونم راس میگه من حدود 20یا 15 سال پیش ذره ذره شدن دختر و پسر عمومو دیدم و فوت شدن.چون هیچ دارویی نبودsad2 لحظه ی مرگشون هم فقط و فقط زبونشون با لکنت کار میکرد نه میدیدن نه حرکت داشتن. ولی الان چی؟ کسی هست که مشکل حاد داشته باشه با مصرف دارو؟نه

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - sama - 2012/02/23

من 6 ماهه اول که تزریق نداشتم چند تا حمله داشتم ولی تو این یکسال که آمپول میزنم یه حمله داشتم و اون هم یک پلاکه کوچیک بود

اگر من هم هفته ای یکبار تزریق داشتم اصلا از این بابت شاکی نبودم ولی یک شب در میون سخته

تو یکماه 15 بار تزریق کجا 4 تا تزریق کجاicon_cry

من 6 ماهه اول که تزریق نداشتم چند تا حمله داشتم ولی تو این یکسال که آمپول میزنم یه حمله داشتم و اون هم یک پلاکه کوچیک بود

اگر من هم هفته ای یکبار تزریق داشتم اصلا از این بابت شاکی نبودم ولی یک شب در میون سخته

تو یکماه 15 بار تزریق کجا 4 تا تزریق کجاicon_cry

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - کیمیا - 2012/02/29

من از تیرماه امسال متوجه شدم که ام اس دارم و بدلایلی دارو مصرف نکردم ، اما تحت نظر پزشک هستم. فقط جالبه که هفته پیش دکترم جهت پیشرفت مریضیم ام آر ای گفت بدم حالا در این ام ار ای جدید در جوابش خودم متوجه شدم که هیچ پلاکی وجود نداره و همه چیز نورماله البته من هنوز پیش دکترم نرفتم یعنی تشخیص اشتباه بوده نمی دونم ، دعا کنید برام

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - ساغر - 2012/02/29

کیمیا جان امیدوارم که تشخیص اشتباه داده باشن و ام اس نباشه .ام اس واسه هرکسی یه جوریه.
من اولین بار که چشمم تا شد پالس کورتون گرفتم و دکتر گفت ام اس نیس.سه ماه بعد که ام ار ای دادم هیچ پلاکی نداشتم .اما توی ام ار ای شش ماه بعد پلاکهام زیاد شده بودن.
در هر صورت نباید خودتو ببازیlove51

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - yas - 2012/02/29

کیمیا جون مگه نمیگی پیشرفت کرده بیماریت خب این چه کاریه دارو استفاده کن دیگه

من که اصلا یه اپسیلونم ناراحت نیستم از ام اس خیلی هم دوسش دارم agreement2

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - يگانه - 2012/02/29

سلام عزيزان
من يكدفعه تزريق و قطع ميكنم يك هفته بعد دوباره شروع ميكنم چون واقعا خسته ميشم
براي استراحت ولي جرات ندارم قطع كامل كنم ميترسم موفق باشيد