وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
قطع کردن دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: قطع کردن دارو (/Thread-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - ساغر - 2012/01/28

منم عوارض تزریق و دردسرای تهیه دارو رو به حمله و پیشرفت بیماری ترجیح میدم

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - yas - 2012/01/28

اولا اینکه شما میگید دیگه نزنید کار بدیه رو ما نباید تشخیص بدیم باید دکتر با توجه به ام ار ای و وضعیتمون بگه
دوما دکتر من از همون روز اول قبل بستری گفت یه درمان کوتاه مدت 4-5 ساله داری

بعدشم خیلیا هستن که داروشون رو قطع کردن و چیزی هم نده بستگی به نوع زندکگی کردن داره

سوما منم قراره ایشالله اگه زنده موندم laughing3 دکتر برام ام ار ای بنویسه و چون قبل عید 4.5 سالی هست تزریق میکنم بعدش قراره قطع بکنه

حالا دیگه من نمیدونم میخواد هر کاری بکنه خودش گفت 5 سال icon_cry الان دیگه موقعش نزدیکه بعدش رو من نمیدونم خودش گفته اگه میخواست قطع نکنه پس نباید میگفت وگرنه fighting0030.gif حالا میخواد بعدش قرص بده یا هر چیزی دیگه من نمیدونم الله اعلم evilgrin0039.gif

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - reach usa - 2012/01/28

من 6 ماه سینووکس زدم بعد قطع کردم ! موقعی که تزریق میکردم عین دیوونه ها بودم عوارضش بیش از حد بود !الان راحتم آینده رو بیخیال

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - liliyam - 2012/01/28

من!!!!!!!!!!!!!!.........

یه سال و نیم دارو استفاده کردم ...با خودش مشکلی نداشتم وندارم ...اتفاقا عاشق ربیفم دلم براش تنگ شده!!!..agreement2

من برعکس بعضی از دوستان خیلی وزن کم کردم ..طوری که فقط به پاهام میتونستم تزریق کنم ...

وقتی به دستم میزدم تا صبحش میمردم و زنده میشدم ....confused

خسته شده بودم پاهامم بینهایت اذیتم میکرد ..با دکترم حرف زدم و او ار ای گرفتم
گفت:پلاکات نیستن میتونی یه مدت نزنی حالت خوبه مشکلی واست پیش نمیاد ...

الان یه سال و نیمه که دارو استفاده نمیکنم خوبه خوبم ..

ولی هر وقت دکترم منو میبینه میگه آمپول بنویسم!!!!!!!!....
میگم فعلا نه حالا باشه !!!!!!...

با دکتر تون همیشه مشورت کنین ...
من اگه احساس کنم که دکترم جمله شو درمورد اوضاع من با اطمینان نمیگه دارو مو شروع میکنم چون قبولش دارم..
وبنظر من ایمان داشتن به پزشک توی درمان تاثیر مثبت زیادی داره..

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - yummy - 2012/01/29

هفته ای یه بار به نظر من چیزی نیست.من تازگیا یه کم که میگذره دلم برا 4شنبه ها که تزریقمه تنگ میشه.ماکه خدا روشکر راضییم. اونا که یه شب درمیونن باید اعتراض کننsad2و سختشون باشه

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - فرناز - 2012/02/19

نه این ونگیدangry2هرکس سیستم بدنش ونوع بیماری از لحاظ درصدیا پیشرونده با دیگری فرق داره.به نظر من دکتر که تشخیص میده الان دارو مصرف بشه یانهconfused2

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - پروانه - 2012/02/19

اقایون و خانومها شما حرف کسی و گوش کنید که خودش تجربه کرده اوووووووووووهوم یعنی منSmile (52)
من دوماه قطع کردم اولها کیف میکردم تازه گی هر دو پام سرد و بی حس شد با سنگسار بچه های سایت از پنجشنبه شروع کردم درسته دو روز درد وحشتناکی تو چشمهام و سرم و دستم حس میکنم اما از بی حسی هر دو پام برا همیشه بهتره پس لطفا جدی بگیرید و به الانتون فکر نکنیدicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - pinkrose - 2012/02/19

من آمپولمو دوست دارم . سینووکس دوست داشتنیه من . حتی دردشو هم دوست دارم . چون میدونم برام مفیده .
من بعد از اولین حملم که تاری دید بود دست و پام به شدت بی حس بود و گزگز میکرد . اما بعد از شروع تزریقم به مرور بهتر شدم . مطمئنم تزریقم بی فایده نبوده .
من همیشه موقع تزریق به این فکر میکنم که هفته ای یکباره اما اگر یک روز در میون بود چی ؟!!! همیشه حالت بدتر را در نظر میگیرم تا تحمل شرایط فعلی برام راحت بشه.

من دکترم بهم گفت میتونی آمپول نزنی فعلا اما اگه بزنی بهتره و پیشرفت بیماریت را کند میکنه . منم انتخاب کردم که بزنم .

خواهش میکنم سرخود تصمیم نگیرید بالاخره این دکترها بیشتر از ما میدونند .

تزریقاتون را انجام بدید و خوش باشید و شاد agreement2

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - yas - 2012/02/19

منم دکتر بهم گفته میخوام داروتو امپولتو قطع کنم وقتی این حرفو بهم زد یه حسی داشتم حس خوبی نبود حس یه جور خلا و تنهایی بهم دست داد من بهش خو کردم چه اوونکس و چه قبلا بتافرون یه روز در میون بهرحال دورانی داشتم باهاش همونطور که اون میخواد همیشه پیشم بمونه منم دوسش دارم و میخوام بمونه باهام smiling

RE: کیا درمونشون رو قطع کرند؟چرا؟ - Aynaz - 2012/02/19

تشخیص اینکه کی داروتونو قطع کنید با پزشک خودتونه و توی بیمارای مختلف فرق داره......
دکتر من گفته اگه تا سال دیگه حمله نداشته باشم ونتیجه ی ام ار ایم هم رضایت بخش باشه دارومو قطع میکنه..........
خدا کنه angelولی خب از این هم ترس دارم که دوباره حمله ای داشته باشم